(Po-Pi: 9 - 17)

Rok alebo rovno celých 5 rokov strávených na zahraničnej univerzite. Znie to super, že? Titul z prestížnej univerzity, jazykové znalosti, pracovné skúsenosti, nových priateľov a mnoho ďalšieho získaš, keď budeš študovať vonku.

1. Uvidíš svet

Asi najväčší dôvod, prečo by si mal ísť študovať do zahraničia je, že spoznáš novú krajinu, novú kultúru, nové zvyky v danej krajine, sám si vyskúšaš na vlastnej koži, ako ľudia v nej žijú.

2. Zdokonalíš si cudzie jazyky

Môžeš si povedať, že cudzie jazyky sa dajú študovať aj doma na Slovensku. Je to však úplne niečo iné! Pri štúdiu v zahraničí používaš cudzí jazyk úplne stále, vždy a všade. V škole, mimo školy, jednoducho stále! S priateľmi, v obchode, pri príprave do školy, pri pozeraní televízie a pod. Okrem jazyka danej krajiny sa môžeš naučiť základy aj iných jazykov, napr. ak máš spolužiakov z iných krajín, alebo sa môžeš prihlásiť na ďalšie jazykové kurzy, ktoré väčšina zahraničných univerzít ponúka študentom úplne zdarma.

3. Prax a prístup učiteľov

Univerzity vo svete sa môžu pochváliť praktickou výučbou. Veľa zo škôl ponúka svojim študentom prednášky od profesionálov z praxe alebo svojich študentov vysiela do známych a úspešných firiem na získanie praktických poznatkov. Prístup vyučujúcich často pripomína skôr priateľské vzťahy. Radi ti so všetkým pomôžu, znova vysvetlia. Príjemnú atmosféru navodzuje aj fakt, že mnohým profesorom môžeš tykať, oni tebe tiež a takmer každý si zapamätá tvoje krstné meno a oslovuje ťa ním

4. Pracovné skúsenosti a kariéra

Ako sme už spomínali, pracovné skúsenosti získaš aj praxou vo firmách. Štúdium v zahraničí sa ti môže zdať finančne náročné, preto aj ty si popri škole môžeš nájsť brigádu a privyrábať si. Či už len ako vreckové alebo peniaze následne minieš na cestovanie po krajine. Hoci aj takéto „malé“ pracovné skúsenosti ti môžu dať naozaj veľa a v tvojom CV to bude tiež vyzerať dobre. Rok na škole „vonku“, či rovno diplom z prestížnej univerzity ti môže odštartovať slušnú kariéru. Omnoho viac a zaujímavejšie pracovných ponúk budú na dosah!

7 dovodov studia v zahranici-3

5. Dvere do sveta

Či už si bol vonku len rok alebo plných 5, k tomu pridáš jazykové a pracovné skúsenosti, otvoria sa ti obrovské dvere do ďalšej etapy života. Domov sa vrátiš s novým pohľadom na svet a možno ťa krajina, kde si študoval nadchne tak, že sa tam rozhodneš aj zostať, prípadne ísť spoznávať ďalšie krajiny, a vtedy ti titul pomôže najviac!

6. Osobný rozvoj

Pobyt v zahraničí ti pomôže „nájsť samého seba“. Byť mimo domu znamená byť odkázaný sám na seba, riešiť problémy a naučiť  sa prispôsobovať rôznym situáciám.

7. Noví ľudia, nové kontakty, nové priateľstvá

Viac ako isté je, že keď prídeš do nového prostredia, spoznáš množstvo ľudí. Dvojnásobne to platí na zahraničných školách. Systém výučby sa často od toho nášho líši v tom, že nie je niečo ako jedna trieda alebo jeden krúžok. Na hodiny chodia rôzni študenti, z rôznych odborov čo študujú, to znamená, že dvakrát pri tom istom spolužiakovi nemusíš nikdy sedieť. Ďalej to znamená viac študentov, viac kontaktov, viac možností na nové priateľstvá, viac možností s kým môžeš tráviť čas po škole.

Ak sa ti rok v zahraničí zdá príliš dlhý, ale toto všetko ťa láka, vyskúšaj si aspoň trojtýždňové letné školy, ktoré ponúkajú naozaj pestré a zaujímavé kurzy!

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

© Copyright INJOY 2016-2024