ŠTÚDIUM V HOLANDSKU


Chceš sa venovať bakalárskemu, alebo magisterskému štúdiu v okolí krásnej prírody, kde najvyšší bod má iba 329 metrov? Potom neváhaj, navštív krajinu tulipánov, bicyklov, veterných mlynov a kráčaj v šľapajách Rembrandta a Vincenta van Gogha. Vďaka štúdiu v zahraničí môžeš spoznávať svet!


studium v holandsku

O VŠ ŠTÚDIU V HOLANDSKU

 • atraktívna destinácia, s kvalitným systémom vzdelávania
 • zdravý životný štýl v krajine, po ktorej si fičíš na bicykli
 • holandské banky podporujú štúdium zahraničných študentov a ponúkajú im pôžičky, ktoré môžeš splatiť až po doštudovaní a sám si nastavíš, aké vysoké budú tvoje splátky
 • neštuduješ iba angličtinu, ale na výber máš aj nemčinu
 • na vycestovanie stačí pas alebo občiansky
 • nemusíš mať certifikáty z jazykovky, pred vycestovaním si preskúšame jazyk u nás v kancelárii
studium v holandsku

PODMIENKY PRIJATIA

 • vyštudovaná stredná škola s maturitou
 • vyplnená prihláška k štúdiu
 • motivačný list
 • komunikačná úroveň angličtiny (maturita z AJ známka 1, 2 max 3, alebo certifikát IELTS/ TOEFL)

V Holandsku platia iné kritéria ako na Slovensku, a preto študovať musíš od začiatku od bakalára, nemôžeš prejsť zo slovenskej školy na holandskú a pokračovať rovno v magisterskom štúdiu. Všetko pekne po poriadku.


CHCEM VEDIEŤ VIAC

RADBOUD UNIVERSITY

Radboud University patrí medzi prestížne výskumné univerzity Holandska. Ašpiruje na jednu z najlepších univerzít v celej Európe. Ponúka zaujímavé bakalárske –International Business EconomicsInternational Business AdministrationInternational Business CommunicationArts and Culture StudiesArtificial IntelligencePsychology ale aj dostupné magisterské programy. Priateľské medznárodné prostredie je vytvorené nie len študentami z rôznych krajín, ale aj množstvom zahraničných pedagógov.

pozri si školu

INHOLLAND UNIVERSITY

Univerzita aplikovaných vied Inholland ti ponúka v rôznych mestách Holandska zaujímavé bakalárske programy vyučované v anglickom jazyku ako napríklad International Business Innovation Studies, Mathematical Engineering, Music Management a ďalšie zaujímavé odbory. Škola je známa najmä tým, že rozvíja osobnosť svojich študentov, ich líderstvo a profesijný život po skončení školy. Ďalšou charakteristickou črtou tejto univerzity je udržiavanie blízkych vzťahov so študentmi, pracovným trhom a spoločnosťou.

pozri si školu

FONTYS UNIVERSITY

Má dve detašované pracoviská – v meste Eindhoven sa zameriava na mechaniku a techniku. V meste Venlo môžeš študovať manažment a ekonomiku. Bakalárske štúdium trvá 4 roky a magisterské sa študuje 1,5 – 2 roky.

pozri si školu

SAXION UNIVERSITY

Škola sa zameriava na odbory ako manažment, odevníctvo, textília, či fyzioterapia. Nachádza sa v meste Enschede, čo je 1,5 hodiny od hlavného mesta Amsterdam, najmultikulturálnejšieho mesta na svete.

pozri si školu

ZUYD UNIVERSITY

ZUYD je veľmi prestížna univerzita, niekoľkokrát ocenená ako jedna z najlepších univerzít aplikovaných vied v Holandsku. Pýši sa nádherným kampusom v historickom Maastrichte vzniknutým modernizáciou starého kláštora a pre program Hotel Management majú študenti k dispozícii dokonca vlastný hotel v meste, v ktorom študujú, bývajú a pracujú.

Špecialitou Zuyd je tiež veľmi žiadaný program European Studies, ktorý študentov vzdeláva v odboroch Communication, Culture, Law, Politics, Marketing a v cudzích jazykoch. Kde inde študovať Európske štúdia ako v samotnom mieste vzniku Európskej únie!

pozri si školu

HAN UNIVERSITY

HAN je jedna z najväčších univerzít aplikovaných vied v Holandsku. Škola ponúka vysoko kvalitné vzdelanie založené predovšetkým na praktických schopnostiach, ktoré sa dajú využiť v budúcnosti. Škola má 2 kampusy: v Nimjegenu a Arnheme a momentálne má viac ako 30.000 študentov. Bakalársky program Life Sciences je na tejto univerzite veľmi obľúbený, jeho absolventi sa úspešne uplatňujú v komerčnom aj verejnom sektore.

pozri si školu
studium v holandsku

ZAUJÍMAVOSTI O HOLANDSKU

Štúdium v Holandsku ponúka nielen kvalitné vzdelanie ale aj možnosť skvelo sa zabaviť a navštíviť najmultikultúrnejšie mesto na svete Amsterdam, ktoré je postavené na kanáloch a tak pripomína talianske Benátky, ktoré musíte určite zažiť.

Holandsko je naozaj svetovým centrom bicyklov. V celej krajine ich možno nájsť až 18 miliónov, čo je viac ako celkový počet obyvateľov. Priemerný Holanďan teda prejde na bicykli denne aj 2 a pol kilometra.

Po celom Holandsku môžete nájsť až 1000 múzeí a viac ako 300 zámkov. Môže za to neprimerane veľký výskyt rôznych umelcov a historických pamätihodností. Holandsko dalo svetu takých umelcov ako bol Rembrandt a Vincent van Gogh, ktorých maľby možno obdivovať v tých najznámejších múzeách.  NÁKLADY SPOJENÉ SO ŠTÚDIOM

  • školné 2 006 € ročne
  • ubytovanie cca 300 – 400 €
  • strava cca 150 – 250 €
  • študijné materiály, kultúra, voľný čas cca 100 €
  • detailnejšie informácie o štipendiách, grantoch a pôžičkách nájdete TUCHCEM VEDIEŤ VIAC


Viac o možnostiach štúdia v medzinárodnom prostredí, ktoré ťa odlíši od slovenských študentov, ti radi poskytneme telefonicky na +421 915 668 925 alebo osobne:


ĎALŠIE ŠTUDIJNÉ MOŽNOSTI