ŠTÚDIUM V DÁNSKU

Inovatívne, kreatívne, dynamicky & moderne. Tak sa študuje v zahraničí na vysokej škole v Dánsku. A navyše, štúdium v Dánsku i pre iné krajiny Európskej únie je celkom zdarma!

studium v dansku

O VŠ ŠTÚDIU V DÁNSKU

dánsky vzdelávací systém patrí k najkvalitnejším v celej Európe
študuješ ZADARMO
zdokonaľuješ sa v angličtine v medzinárodnom prostredí
získaš uplatnenie v obore, ktorý ťa baví
štúdium je založené na praktickosti, nie na poučkách
povinná stáž v rámci štúdia
kurz dánčiny zadarmo

studium v dansku

PODMIENKY PRIJATIA

absolvovaná stredná škola s maturitou
zaslanie elektronickej prihlášky
komunikatívna úroveň angličtiny, aspoň B2 (potrebný certifikát o znalosti anglického jazyka)
štúdium nie je vekovo obmedzené

Mnoho oborov sa otvára v septembri, ale aj vo februári, takže podľa toho je dôležité sa včas prihlásiť. Kontaktuj nás ešte dnes!

CHCEM VEDIEŤ VIAC
studium v dansku

AKÉ ODBORY ŠKOLY PONÚKAJÚ?

TECHNICKÉ

Architectural Technology & Construction Management, Civil Engineering, Mechanical Engineering, IT Network & Electronics Technology

EKONOMICKÉ

International Sales& Marketing Management, Financial Management, Marketing Management; Service, Hospitality & Tourism Management

OSTATNÉ

Material Technology, Design,Technology & Business(Graphics), Energy Technology, Natural & Cultura lHeritage Management, Sport Management

studium v dansku legoland

ZAUJÍMAVOSTI O DÁNSKU

LEGOLAND A OSOBNOSTI

Nemusíš sa báť, že štúdium ti pohltí všetok tvoj čas. Čakajú ťa tu sladké marcipány, v Kodani, soška Malej morskej panny (je zároveň symbolom mesta), dom a múzeum Hansa Christiana Andersena, no aj obrovský Legoland, ktorý musíš určite vidieť!

ARCHITEKTÚRA A FLÓRA

Ak patríš medzi milovníkov architektúry a flóry určite si prídeš na svoje aj v jednom zo študentských mestečiek Aarhus. V tomto meste nájdeš botanickú záhradu s viac ako sedemdesiatimi historickým stavbami, ktoré boli prenesené z rôznych častí Dánska.

NAJNIŽŠIA KRIMINALITA

Okrem toho je Dánsko krajinou, ktorá má najnižšiu kriminalitu, takže môžeš spokojne navštevovať párty či typické dánske barbecue pri pláži úplne bez obáv.

PARTNERSKÉ VYSOKÉ ŠKOLY

VIA

VIA University College je jednou z najväčších dánskych univerzít. Študuje tu viac ako 2 000 zahraničných študentov. Škola spolupracuje s 200 zahraničnými inštitúciami od Austrálie po Čínu. Ponúka širokú škálu vzdelávacích programov v oblastiach ako napríklad marketing, architektúra, technológie, ekonómia či design.

pozri si školu

UCN

University College of Northern Denmark sa nachádza v meste Aalborg na severe Dánska, ktoré je najlacnejšie zo 4 najväčších dánskych miest. Na škole študuje 10 000 študentov, z ktorých až 1 000 je medzinárodných. Semináre prebiehajú v malých skupinkách a študenti sa na nich učia kritickému a analytickému mysleniu.

pozri si školu

BAA

Jedna z najväčších biznis akadémií v Dánsku sa pýši najširšou ponukou AP a bakalárskych programov, v ktorej sa objavujú netradičné odbory ako napr. Environmental Management, Biotechnical Science alebo Architecture. Vyučované odbory v sebe kombinujú teóriu s praxou a veľký dôraz je kladený na výučbu v malých skupinách, tímovú a projektovú prácu, previazanie s firmami, prácu na reálnych projektoch a povinnú prax. Na škole momentálne študuje 650 zahraničných študentov a ich počet každoročne stúpa.

pozri si školu

ZIBAT

Zealand Institute of Business and Technology je spojením 9 samostatných škôl v regióne Zealand, z ktorých väčšina má viac ako 100 ročnú tradíciu. Vďaka malému počtu študentov – 2500, panuje na škole priateľská atmosféra. Pocit spolupatričnosti je umocnený aj tým, že študenti sú rozdelení do tried, ktoré zostávajú rovnaké po celú dobu štúdia.

pozri si školu
studium v dansku

LILLEBAELT

Lillebaelt Academy of Professional Higher Education sa nachádza v študentskom mestečku Odense, ktoré je známe svojim kultúrnym centrom. Škola sa zameriava na spoluprácu s priemyslom a výskumnými organizáciami. Študentom sú k dispozícii študijní poradcovia a kariérne centrum, ktoré ti pomôže nájsť správnu brigádu a zamestnanie po skončení štúdia.

pozri si školu
studium v dansku

DANIA

DANIA patrí k prestížnejším regionálnym univerzitám v Dánsku. Ponúka 15 business, IT a technických odborov v angličtine. Škola sa nachádza v severnej časti pevninskej časti Dánska v krásnom meste Randers, neďaleko od Aarhusu a Aalborgu. DANIA ponúka individuálny prístup, garantované ubytovanie pre každého študenta a vysoko kvalitné vzdelanie. Vzdeláva viac ako 1800 študentov z 22 krajín sveta.

pozri si školu

    NÁKLADY SPOJENÉ SO ŠTÚDIOM

    • školné zdarma
    • ubytovanie cca 200 – 300 €
    • strava cca 150 – 250 €
    • doprava o ostatné cca 100 €

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Výber vysokej školy je dôležité rozhodnutie v tvojom živote. Radi ti s ním pomôžeme, či už telefonicky na +421 915 668 925, alebo pri osobnom stretnutí, na ktoré kľudne zober aj svojich kamošov. Napíš nám a my sa ti ozveme 😉

REFERENCIE

Najviac sa mi asi páči Kodaň a spolužiaci. Keďže väčšina ľudí prišla z iných krajín, nepoznajú tu skoro nikoho, čiže väčšinu času trávime všetci spolu. Taktiež škola, v ktorej trávime (áno pozor na to) čas aj dobrovoľne po večeroch, lebo je to tam proste super! Učitelia sú otvorení, snažia sa nás učiť štýlom ``uč sa sám``. Nedajú nám vytlačené poznámky a dátumy testov, ale určitým spôsobom nás nútia si hľadať informácie, čo je celkom zaujímavá forma učenia. S vami sa mi spolupracovalo super, veď vlastne bez vás by som tvrdla niekde na Slovensku a nemala tieto krásne zážitky!

Je tu naozaj skvelo! Spolužiaci sú super, mám tu ľudí z cca 15 krajín, prostredie je perfektné. A lektori sú veľmi priateľský samozrejme. Už sme boli aj na úvodnom výlete, takže sme sa spoznali veľmi dobre. Teraz je to už viac o učení, ale baví ma to, všetky úlohy, ktoré dostávame sú tvorivé a robíme ich v skupinách. Niečo som už spoznal a niečo ešte na mňa čaká, takže sa teším, až to všetko zažijem

ĎALŠIE ŠTUDIJNÉ MOŽNOSTI