ŠTÚDIUM V ANGLICKU

Vedel si, že v Londýne bolo prvé metro a železnica na svete? Že kedysi všetci museli chodiť spávať do 20.00? Dnes je to mesto zaplnené uzlami metra a každú noc to tu žije naplno! Ty tu môžeš teraz získať medzinárodné vzdelanie, vďaka ktorému si zabezpečíš skvelú budúcnosť.

O VŠ ŠTÚDIU V ANGLICKU

Britské školy sú top v rebríčkoch univerzít na svete, kladú dôraz na rozvoj kritického myslenia. Ponúkajú medzinárodné prostredie, denný kontakt s angličtinou a mnoho študijných odborov! V budúcnosti môžeš vďaka štúdiu na vysokej škole v Británii nájsť pre seba lepšie pracovné uplatnenie!

Bakalárske programy trvajú podobne ako u nás tri roky, magisterské iba 1 rok. V rámci štúdia je možné vycestovať na Erasmus alebo iné výmenné študijné stáže po celom svete.

studium v anglicku

PODMIENKY PRIJATIA

Britské univerzity nehodnotia uchádzačov o bakalárske štúdium podľa prijímacích testov, ale na základe znalosti angličtiny, doterajších študijných výsledkov (maturitné vysvedčenie) a motivácia k štúdiu. K prihláške je preto nutné priložiť tieto dokumenty:

 • doklad o úrovni AJ – jeden z nižšie uvedených medzinárodných certifikátov
  • IELTS min. 6.0 (with a minimum of 5.5 in all areas)
  • TOEFL: 550 (paper based), 213 (computer based), 80 (internet based)
  • CAE (pass)
 • maturitné vysvedčenie s overeným prekladom
 • Personal Statement (motivačný list)
 • Referencie (odporúčací list od niektorého z pedagógov zo strednej školy)

Oficiálny termín pre podanie prihlášok je 15. januára, avšak aj po tomto deadline je stále možné sa hlásiť, kým má univerzita voľné miesta (reálne je na väčšinu univerzít možné prihlášku podať až do augusta). Akademický rok začína posledný týždeň v septembri.

praca v anglicku

FINANCOVANIE

Ako občan EÚ máš možnosť využiť bezúročnú pôžičku od britskej vlády na pokrytie celého bakalárskeho štúdia. Pôžičku začneš splácať až keď začneš pracovať, po dosiahnutí určitej výšky hrubého mesačného príjmu a splátka nikdy neprekročí 9% z čiastky nad tento limit. Konkrétne príklady spolu s návodom  nájdeš TUBezúročnú pôžičku od britskej vlády možno využiť len pre bakalárske štúdium.

studium v aglicku

UBYTOVANIE A PRÁCA

Väčšina britských univerzít má k dispozícii vlastné internáty, kde je štandardom jednoposteľová, moderne zariadená izba. V každom meste je ďalej možnosť prenajať si študentské byty (spolubývanie býva lacnejšie ako internáty). Univerzity poskytujú špeciálne poradenský servis pre  vás.

Vo Veľkej Británii možno pri štúdiu pracovať, občania EÚ nie sú nijako obmedzení počtom hodín, ktoré môžu mesačne odpracovať. Minimálna mzda pre študentov od 18 do 20 rokov je 5.03 £/ hod; pre študentov starších ako 21 rokov je to 6.31 £ / hod. Študenti zvyčajne pracujú v reštauráciách, kaviarňach, hoteloch či obchodoch. Veľa pracovných príležitostí tiež ponúkajú samotné univerzity. Bežne možno v Británii pomocou brigád pokryť všetky životné náklady.

PARTNERSKÉ UNIVERZITY
vysoke skoly v anglicku

UNIVERSITY OF DERBY

University of Derby je veľmi moderná, inovatívna univerzita s viac ako 160-ročnou históriou. Každoročne sa stáva domovom pre cca 22.000 študentov z Veľkej Británie a ďalších 120 krajín sveta. UoD ponúka takmer 300 rôznych bakalárskych a magisterských programov vo svojich dvoch mestečkách: v Buxton blízko Manchestru, a predovšetkým v univerzitnom meste Derby, ktoré leží na strategickom mieste medzi Nottinghamom a Birminghamom, v samom srdci Anglicka.

POZRI SI ŠKOLU

SOUTHAMPTON SOLENT UNIVERSITY

Southampton Solent University je skvelou voľbou predovšetkým pre tých, ktorí sa zaujímajú o kreatívne odbory (Fashion, Film and TV, Music, Photography), ale ponúka aj širokú škálu business, technických a humanitných odborov. Nachádza sa na juhu Anglicka, cca hodinu a pol jazdy vlakom od Londýna.

POZRI SI ŠKOLU

LONDON SOUTH BANK UNIVERSITY

London South Bank University ako jediná univerzita v metropole ponúka kampus s ubytovaním v samom centre Londýna, kúsok od stanice metra Elephant and Castle. Patrí k najväčším britským moderným univerzitám, ponúka širokú škálu odborov (od umeleckých cez business a techniku až po humanitné) a veľa pracovných príležitostí priamo na kampuse.

POZRI SI ŠKOLU

UNIVERSITY OF BEDFORDSHIRE

University of Bedfordshire s hlavným kampusom v Lutone boduje svojou perfektnou lokalitou voči letisku i centre Londýna. Univerzita je známa svojím internship programom, výletmi pre zahraničných študentov do atraktívnych destinácií ako je Vietnam, Brazília alebo Čína, a aj svojim študentom ponúka prospechové štipendium v hodnote až 900 GBP ročne.

POZRI SI ŠKOLU

COVENTRY UNIVERSITY

Coventry bola založená v roku 1992, ale jej história siaha až do roku 1893. Od tej doby sa univerzita rozrastala a aktuálne má tri kampusy, a to v Coventry, Scarborough a v Londýne. Od roku 2014 pravidelne obhajuje titul Modernej univerzity roka udeľovaný akademickým týždenníkom The Times Higher Education, a to prevažne vďaka veľkému množstvu anglických a medzinárodných partnerov, ktorí poskytujú študentom stáže a pracovné miesta. Coventry University sa okrem iného pýši svojimi aerokosmonautskými odbormi. Veľmi populárne sú aj odbory v oblasti divadla, kinematografie či tanca.

POZRI SI ŠKOLU

UNIVERSITY OF ESSEX

Doplňte zoznam nositeľov Nobelových cien, prezidentov, ocenených režisérov aj astronautov a poďte s nami študovať na University of Essex. Táto univerzita sa radí medzi 20 najlepších výskumných univerzít v UK, v rebríčku spokojnosti študentov obdŕžala dokonca v minulom roku 2. miesto! Pokiaľ sa zaujímate o štúdium kinematografie, tak nemôžete nájsť  lepšiu univerzitu, samozrejme odbory ekonómie, histórie, biológie a psychológie patria k najlepším v zemi. Behom štúdia je taktiež možné dohodnúť si medzinárodnú stáž alebo podporiť svoje teoretické znalosti tými praktickými vďaka najmodernejšiemu vybaveniu, ktoré univerzita vlastní.

POZRI SI ŠKOLU

ANGLIA RUSKIN UNIVERSITY

Študovať v Cambridge už nemusí byť iba sen. Anglia Ruskin University má hlavný kampus práve v Cambridge a ponúka viac ako 170 rôznych bakalárskych a magisterských odborov. Známa je predovšetkým pre svoje skvele hodnotené umelecké a právnické odbory. Všetkým študentom Anglia Ruskin University automaticky pripisuje 400 £ jednorazové štipendium, ktoré je možné uplatniť na nákup učebníc a študijných pomôcok.

POZRI SI ŠKOLU

THE UNIVERSITY OF WINCHESTER

Prestížna University of Winchester sa nachádza v krásnom mestečku Winchester len 1 hodinu jazdy vlakom južne od Londýna. Univerzita je známa pre svoje komornejšie prostredie v malebnom kampuse, ktorý v sebe snúbi modernú architektúru a historické budovy. Winchester boduje v národnom rebríčku univerzít a ponúka širokú škálu odborov vrátane takých, ktoré na iných univerzitách nenájdete.

POZRI SI ŠKOLU

ROEHAMPTON UNIVERSITY

Nádherný historický kampus z 19. storočia len 30 minút od Londýnskeho West-End, to je Roehampton University London. Univerzita je vyhľadávaným cieľom predovšetkým pre študentov so záujmom o odbory Dance, Anthropology, Sports Management, Human Rights, Psychology alebo English Language. Jej kampus bol ocenený ako najbezpečnejšie zo všetkých londýnskych univerzít, navyše s garantovaným ubytovaním pre všetkých zahraničných študentov prvých ročníkov.

POZRI SI ŠKOLU

UNIVERSITY OF NORTHUMBRIA

University of Northumbria sa so svojim hlavným kampusom v New Castle radí medzi najmladšie univerzity v Spojenom Kráľovstve, disponuje jedným z najmodernejších kampusov vôbec. Northumbria sa pýši ponukou viac než 500 bakalárskymi a magisterskými odbormi, ktoré sú súčasťou ročnej stáže v odbore u partnerov samotnej univerzity. Za zmienku stoja hlavne umelecké odbory a architektúra, ktoré sa pravidelne umiestňujú na najvyšších priečkach v hodnotiacich rebríčkoch.

POZRI SI ŠKOLU
vysoke skoly v anglicku

VYBER SI SVOJU UNIVERZITU

Vybrali ste si vo Veľkej Británii inú univerzitu, ako sú naše ponúkane?Máte vynikajúci študijný prospech, vysoké ambície a uvažujete o prihláške na niektorú z TOP 10?

Žiadny problém! Vďaka exkluzívnej spolupráci so spoločnosťou ELAB Education Laboratory Vám ponúkame službu sprostredkovania prihlášky na akúkoľvek univerzitu vášho výberu vo Veľkej Británii, vrátane Oxford a Cambridge.

Individuálny poradenský servis zahŕňa buď kompletný balíček konzultačných služieb po dobu až 1 roka (od výberu univerzity, cez prípravu všetkých dokumentov, ev. aj prípravu na interview v prípade TOP univerzít, pomoc so zabezpečením ubytovania až po orientáciu na mieste), alebo čiastkové služby (napr. len profesionálne spísanie Personal Statement či Referencie Letter). Je len na vás, ako rozsiahlu službu zvolíte.

KONTAKTUJ NÁS

  NÁKLADY SPOJENÉ SO ŠTÚDIOM

  • bakalárske školné 9 250 £ ročne
  • magisterské školné od 4 000 £ ročne
  • ubytovanie cca 300 £ mesačne
  • strava cca 100 £ mesačne
  • mhd cca 28 £ mesačne
  • študijné materiály, kultúra, voľný čas 100 £ mesačne

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Ak chceš viac informácii, napíš na info@injoy.sk, alebo zavolaj na +421 915 668 925.

.

ĎALŠIE ŠTUDIJNÉ MOŽNOSTI