(Po-Pi: 9 - 17)

Pozná sa aj so psom Ftefanom. Každý deň ho stretne v práci

in2-brand-manazerka-katka--fb

Počas leta sme stretli množstvo zaujímavých a inšpiratívnych ľudí a s jedným z nich vás aj zoznámime. Je ním Katarína Pereszlényiováktorá pracuje ako brand manažérka vo firme Kofola. Konkrétne je v jednom z piatich marketingových teamov tejto firmy a má na starosti značky vôd ako je Rajec, Evian a Badoit. Katka nám nielenže zodpovedala na tradičné otázky, ale ukázala nám aj to, kde všade by ste v ich firme mohli stretnúť populárneho psa Ftefana z reklamy na Kofolu.

in2_dansko_kofolapes

1. Prečo a kedy si sa rozhodla pre prácu brand managera?

Potom ako som vyštudovala masmediálnu komunikáciu a reklamu, som si hneď našla prácu v jednej z najväčších reklamiek na Slovensku. Ako account manager v tejto spoločnosti som úzko spolupracovala práve s brand managermi na strane klienta. S nimi sme spoločne zveľaďovali značku svetového slovenského piva. Svoju prácu som mala naozaj veľmi rada, avšak páčila sa mi myšlienka mať na starosti život vlastnej značky a môcť o nej viac rozhodovať. Možno aj vďaka tomu, že som robila so super luďmi, som sa po štyroch rokoch začala pohrávať s myšlienkou, ako sme to my z reklamy nazývali, „prejsť na stranu klienta.“

2. Čo ťa v práci najviac inšpiruje?

Špecifikom našej firmy je, že veľa cestujeme. Popri tom mám jedinečnú možnosť stretávať ľudí, s akými by som sa bežne nestretla. Sú to profesionáli vo vlastnej oblasti s fascinujúcimi príbehmi. Inšpiruje ma poznanie, že svet je oveľa väčší, ako si ho predstavujeme.

3. Čo máš na svojej práci najradšej?

Páči sa mi, že sa každý deň učím nové veci a každý deň je iný. Milujem naše značky, čo je pri brand managerovi asi „must“, ale v Kofole to mám naozaj jednoduché. Baví ma skutočnosť, že vieme nasmerovať značku správnym smerom. Sme to práve my, kto pomáha ľuďom vytvoriť si k značke ten správny vzťah. Mám rada heslo našej firmy, podľa ktorého sa „usilujeme o to, čo je v živote skutočne dôležité: milovať, žiť zdravo a stále hľadať nové cesty.“ A o to sa aj my „branďáci“ snažíme, každý na tom svojom piesočku.

4. Čo máš na svojej práci najmenej rada?

Formálne a administratívne úkony, ktoré sú samozrejme prítomné pri chode akejkoľvek firmy. V niektorých prípadoch sa však procesom priraďuje až príliš veľká váha. Žijeme v sofistikovanej dobe, kedy je už na všetko smernica, software, formulár či excel sheet. Nemám rada, keď sa proces snaží nahradiť zdravý sedliacky rozum.

5. Bez čoho si nevieš predstaviť svoju prácu? 

Bez vodičáku, fungujúcich dopravných spojov do Českej republiky a ľahkej batožiny :). Zároveň musím povedať, že mi veľmi pomáha prax z reklamky, kde som sa naučila pracovať pod enormným tlakom, rozumieť súvislostiam a hľadať spôsoby, ako uskutočniť to, o čom iní len rozprávajú.

in2_band-managerka-katka-cestovanie

6. Akú radu by si dala budúcim študentom, ktorí by taktiež chceli pracovať v oblasti bankovníctva?

Určite škola s marketingovým zameraním, kde treba pochytiť základ. Absolventov marketingu je však veľmi veľa, preto treba mať aj niečo „navyše“. Keďže marketing nie je kvantová fyzika, popri štúdiu ešte čo-to stihnete. Preto odporúčam nabrať počas školy čo najviac praxe (mimoškolské aktivity, školské časopisy, organizácie a najmä prax a brigáda vo vašom vysnívanom obore). Nečakajte, že po škole sa pôjdu firmy o vás potrhať len preto, lebo máte diplom. Ale ak máte okrem titulu aj prax, váš zamestnávateľ bude vedieť, že viete „o čom“, ste aktívny a perspektívny kandidát, a to vás vyčleňuje. Zaujímajte sa o to, čo sa práve deje. A venujte sa marketingu preto, lebo vás to baví, iba vtedy to budete môcť robiť s radosťou a potrebnou dávkou energie.

7. Ako najradšej tráviš svoj voľný čas? 

Čo je to voľný čas :)? Ak sa taký moment naskytne, tak sa ho snažím stráviť s priateľom (s ktorým si väčšinou cez týždeň len dopisujeme). Milujem kino, dobré večere vonku a pohodku doma. Pri sedavej práci sa musím aj hýbať, preto som začala behať a sem-tam sa objavím aj na funkčných tréningoch. Cez víkendy sa snažím prácu odstrihnúť, aby hlava mohla v pondelok začať „fresh“.

 in2-Pereszlenyiova-kolegynein2-brand-manageris-fofola

 

8. Ako vyzerá tvoj bežný deň?

6:30 budíček (6:40 ďalší budíček :), 6:45 vstávanie 🙁 )

A potom sú dni, kedy cestujeme, beháme s ruksakmi po Prahe, z meetingu na meeting alebo event, check in – check out, celý proces už máme v malíčku a už sa dokonca učím kompaktne sa pobaliť :). To ma na tom najviac baví, každý deň je iný a nikdy nevieš, kde sa ocitneš zajtra.

7:45 odchod do kancelárie

8:15 príchod do práce + čítanie e-mailov + administratíva toho, čo sa nazbieralo

9:00 začínajú chodiť nové e-maily a zvoniť telefón, riešenie vecí podľa priorít, interných požiadaviek, odpovedanie na maily od agentúr, obchodných partnerov

11:30 obed + káva

12:30 mailová komunikácia, telefonáty

14:00 poobede je ideálny čas na meetingy, uprednostňujeme osobné stretnutia pred telefonátmi a nevyhneme sa ani administratíve

17:30 odchod z práce

18:00 priestor na stretnutie s priateľmi, beh v prírode, posledná príležitosť hodiť veci do práčky (lebo potom už rušíme nočný kľud)

20:00 v ideálnom prípade pohodlie domova, home-made večera a dobrý film

22:00 dobrú noc

Poznáte túto reklamu z televízie? Aj za ňou stojí Katka. https://www.youtube.com/watch?v=qJfiya5L8X8

Si aj ty cestovateľ od kostí a baví ťa objavovať svet, no chcel by si zároveň študovať? Spoj to dokopy a poď študovať napríklad do Dánska. VIA University College ti ponúka štúdium v oblasti Marketing Managementu, kde sa môžeš ďalej špecializovať na to, čo ťa baví.

Medzinárodný marketing môžeš študovať tiež na holandských školách, napríklad Fontys University of Applied Science.

Anglicko ti ponúka neskutočné množstvo odborov so zameraním na marketing. Prečo zostávať na Slovensku?

stay-IN2

Janka Slačková      archív Katarína Pereszlényiová

Máš vo svojom okolí niekoho, kto má zaujímavé zamestnanie alebo si nim ty sám? Chcel by si sa o nejakom povolaní dozvedieť viac? Napíš nám na info@injoy.sk a my ho pre teba vyspovedáme.

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Klient Martin a jeho kanadský Work & Study príbeh

Klient Martin a jeho program Work & Study Canada. Vypočuj si Martinov príbeh v našom novom podcaste a poď aj ty študovať do Kanady! Viac

Čo nového v Kanade (celoročné zhrnutie) – December 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Ako to bolo v roku 2021 a ako to bude ďalší rok? Počúvaj horúce… Viac

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Neskutočný príbeh Martina a Michala alebo „svet je malý“

Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou? Viac

© Copyright INJOY 2016-2024