(Po-Pi: 9 - 17)

Vďaka kanadskej vláde už niekoľko rokov, môžeš legálne vycestovať do Kanady za prácou a zažiť “time of your life”. Pripravili sme si pre teba prehľadné zhrnutie vízových možností, z ktorých si vieš vybrať a napasovať svoj trip do Kanady podľa svojich predstáv.

Aktuálne sa všetko točí ohľadom dobre známych Working Holiday pracovných víz. Pochopiteľne, je to jedinečná možnosť s dostupnými podmienkami prijatia skoro pre každého, avšak má aj svoje obmedzenia. Vek do 35 rokov a hlavne systém akým vyberajú uchádzačov pre tieto víza je tzv. “koleso šťastia”, keďže funguje na základe lotérie.

Čo ale v prípade, ak veľmi túžiš ísť do Kanady avšak nebudeš jeden zo šťastlivcov, ktorých vyžrebujú, alebo sa ti už nechce čakať opäť na ďalšie losovanie? Máme pre teba v zálohe plán B!

Skvelá možnosť programu Work & Study Canada ti umožní získať kvalitné štúdium aj s pracovným povolením. Programy sú vo vačšine prípadov zostavené tak, že polovicu programu študuješ a druhú polovicu programu pracuješ v obore, ktorý si študoval. Veľkou výhodou je, že už počas tej prvej polovice máš možnosť pracovať na part-time, čiže si vieš pekne pokryť svoje životné náklady. Po ukončení prgramu získaš diplom alebo certifikát, zlepšíš si svoju angličtinu, získaš pracovnú skúsenosť z Kanady a otvoria sa ti dvere ďaľších možností. Dĺžky programov sú tiež rôzne od nekoľko mesačných kurzov po 3 ročné programy.

Takže už záleží len od teba, tvojích požiadaviek a predstáv, kde chceš byť za ten 1,2,3 roky a čo pre to sám urobíš. Komu sa nelení tomu sa zelení! Tak nebrzdi na zelenej a plnou parou vpred! Možností je veľa, len ich treba využiť. Ak ťa zaujíma, čo ti vieme v rámci program Work and Study ponúknuť, prihlás sa na odber našich newslettrov, v ktorom ti postupne predstavíme školy s odbormi, ktoré ťa určite oslovia!

YP je pre teba pracovné povolenie na 12 mesiacov. Na tento typ programu potrebuješ kanadského zamestnávateľa, ktorý ti vopred poskytne prácu na celú dĺžku programu a umožní ti rozšíriť si obzory pri práci v obore, ktorý si študoval, aby si si mohol vybudovať a obohatiť svoju budúcu kariéru. Špeciálna požiadavka pri účasti na tomto programe je konkrétny „job offer“ s vyšším levelom tvojích skills – manažér, supervisor, alebo aj špecifickejšie posty ako je napríklad architekt, zubár, čo znamená, že aj tvoje language skills musia byť na vyššej úrovni.

Program zameraný na študentov vysokých škôl, ktorí by si radi vyskúšali prácu vo svojom obore v kanadskom prostredí a vyskúšali si všetko čo sa naučili v praxi a v angličtine. Jedinečná možnosť ako získať know-how, vylepšiť si svoje zručnosti a dostať svoju angličtinu do vyššieho levelu v študovanom obore. Špeciálnou podmienkou je opäť konkrétna pracovná ponuka od kanadského zamestnávateľa a podmienka návratu späť do školy, ktorú študuješ na Slovensku.

Populárny program, ak chceš vycestovať do Kanady na 12 mesiacov za prácou, získať skúsenosti z kanadského prostredia a vylepšiť si svoju schopnosť komunikovať v angličtine. Tvoja úroveň angličtiny môže byť teda nižšia. Working Holiday víza nie sú viazané na konkrétnu pracovnú ponuku, čo znamená, že ak získaš pracovné povolenie, môžeš si prácu hľadať po príchode do Kanady alebo sa obráť na nás a my ti pomôžeme nájsť vhodný job prostredníctvom našich kanadských partnerov. 

Postup je jednoduchý: vytvor si profil, zaraď sa do pool-u a sleduj každý týždeň, či ti na email prišla pozvánka ITA (Invitation to Apply), na základe ktorej môžes požiadať o pracovné víza.

Časy sa menia a každý jeden z nás sa osobnostne chce posúvať “all the way up”. Jednou z ciest ako sa trošku oklepať vo svete, vytvoriť si lepšie podmienky na život, zarobiť si aj nejaké tie dollar bills, popritom zažiť hromadu dobrodružstiev a zároveň si zlepšiť cudzie jazyky, je jednoznačne cestovanie. Ktorú z kanadských možností si vyberáš pre svoj život dnes ty?

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

© Copyright INJOY 2016-2024