PRÁCA A ŠTÚDIUM V KANADE

Program Work & Study Canada ti ponúka medzinárodné vzdelanie spolu s pracovnými možnosťami. Žiadna kvóta a predsa pracovné víza od prvého dňa vstupu do Kanady!

work and study canada injoy

O PROGRAME WORK & STUDY KANADA

Program WORK & STUDY KANADA je pre tých, ktorí sa chcú ďalej rozvíjať a zainvestovať do svojej budúcnosti. Okrem toho, že zažiješ nezabudnuteľný čas v Kanade, sa budeš vzdelávať na medzinárodnej úrovni. Vďaka tomuto programu získaš kvalifikáciu v obore, ktorý sa rozhodneš študovať a tak bude pre teba ľahšie sa v Kanade uplatniť. Ďalší benefit, ktorý vďaka štúdiu získaš sú pracovné víza a skvelá referencia, ktorá ti bude pri hľadaní práce v Kanade len výhodou. Program nemá žiadnu kvótu a je možné sa prihlásiť celoročne. Môže ho využiť takmer každý koho láka Kanada, keďže je vekovo neobmedzený.

praca a studium v kanade

PODMIENKY ÚČASTI

 • chcieť sa učiť a ďalej sa rozvíjať
 • vek od 18 rokov do 40 rokov
 • anglický test vybranej školy
 • motivačný list – prečo chceš študovať daný odbor na vybranej            škole +  doterajšie skúsenosti
 • komunikatívna úroveň angličtiny (skype interview)
 • finančné krytie (školné, výdavky na živobytie, spiatočná letenka)
 • diplom o najvyššom dosiahnutom vzdelaní v angličtine
praca a studium v kanade

O MOŽNOSTIACH ŠTÚDIA

Vďaka širokej škále škôl, s ktorými spolupracujeme si môžeš vybrať, to, čo ťa naozaj baví a v čom by si chcel získať pracovné skúsenosti v Kanade. V ponuke sú odborné kurzy ako  hospitality, business management, international trade, IT, project management alebo social media management. Ak ťa baví šport a hory, potom si určite vyberieš z kurzov ako horský vodca, lyžiarsky alebo snowboardový sprievodca. Taktiež sa môžeš zdokonaliť vo fotografii a strihaní adrenalínových filmov.

Na výber je diplomované alebo certifikované štúdium. Prihlásiť sa môžeš kedykoľvek v priebehu roka, nástup do školy je individuálny a závisí od nástupných dní vybranej školy.

praca a studium v kanade

O PRÁCI

Výhodou tohto programu je možnosť získať pracovné víza už od prvého dňa ako vstúpiš do Kanady a pracovať môžeš aj popri škole, kedy sa pracuje na part-time, teda 20 hodín týždenne a po ukončení štúdijnej časti sa pracuje na full-time, teda 40 hodín týždenne. Program ďalej ponúka možnosť spojiť štúdium priamo s praxou, pretože škola ti môže pomôcť nájsť prácu v odbore, ktorý tam študuješ. S počtom skúseností a úrovňou tvojej angličtiny rastie aj šanca, nájsť si čo najlepšiu prácu. Výber konkrétnej práce závisí tiež na tvojej úrovni angličtiny a predošlých pracovných skúsenostiach. Čím dlhšie študuješ v Kanade, tým lepšiu prácu si môžeš nájsť.

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Zisti ako sa žije Slovákom v Kanade vďaka programu Work & study Canada.

PRIVATE COLLEGES
 • kratšie programy 6, 12, 18 mesiacov
 • typ štúdia:
  • 1. polovica programu štúdium 20 hodín + 20 hodín práca
  • 2. polovica – praktikum (co-op) , kde má študent možnosť pracovať až do 40 hodín týždenne
 • nie je možnosť zažiadať si o post-graduate work permit po ukončení štúdia
 • ceny programov sa pohybujú približne od $5760 – $12.000 CAD/za 1 rok
 • veľké množstvo zahraničných študentov
 • jednoduchší prijímací process (3-4 mesiace)
 • angličtina – úroveň B2

ILAC

Študuj na najlepšej škole angličtiny v Severnej Amerike.

International Language Academy of Canada – ILAC je najväčšia a najrýchlejšie rozvíjajúca sa škola v Kanade. Počas 15-tich rokov svojho pôsobenia získala mnohé ocenenia, ktoré len upevnili jej prestíž. Škola okrem výučby angličtiny ponúka aj program Work and Study – Servis Excellance, ktorý je zameraný na business, podnikanie alebo manažérske zručnosti. Nielenže sa zdokonalíš vo svojom obore, ale vedomosti môžeš rovno využiť aj v praxi.

Dream to open a business? Go for it, and take the first step!

POZRI SI ŠKOLU

CANADIAN COLLEGE

Medzinárodne a na vysokej úrovni? Jednoznačne na Canadian College!

O tom, že si sa na svojej ceste do Kanady rozhodol pre naozaj dobrého partnera svedčí aj fakt, že spolupracujeme len s tými najlepšími. Súkromná škola v centre Vancouvru ti okrem kvalitného štúdijno-pracovného pobytu ponúka aj moderné učebne a medzinárodnú úroveň. Na výber máš medzinárodný obchod, turizmus, Project Management, IT či Social Media. Dĺžka kurzov sa líši a na študijno-pracovné víza môžeš vycestovať aj na viac ako rok.

International recognized Canadian College has so much to offer!

POZRI SI ŠKOLU

WHISTLER ADVENTURE SCHOOL

Viete čo znamená slovo adventure? Whistler Adventure School!

Máš rád prírodu, hory a adrenalín? Rád by si spoznal to, čo sa bežnému študentovi len tak nepodarí? Whistler Adventure School je potom pre teba tá správna voľba spolu so štipendiom, ktoré môžeš teraz získať! Nachádza sa priamo vo Whistler Village, kde môžeš skĺbiť vzdelanie spolu so športom a nádhernou prírodou. Na svoje si tu prídeš aj v prípade, že sa na prírodu rád pozeráš spoza fotoaparátu alebo kamery. Lyžovanie, snowboardovanie, turistika ale aj fotografovanie. Niekto o tom číta, ty to môžeš zažiť!

Go for it, because this it too good to miss it!

POZRI SI ŠKOLU

ITD CANADA COLLEGE

Hľadáš smer, kde sa môžeš technicky alebo umelecky rozvinúť?
Hľadáš správne! ITD je škola nachádzajúca sa vo Vancouvri, ktorá funguje na trhu od roku 1999. Vďaka širokej škále netradičných kurzov je obľúbenou voľbou najmä pre ľudí, ktorí chcú študovať a rozvíjať sa v umelecko – technických smeroch. IDT škola sa delí podľa odborov na School of Hospitality, School of Business, School of IT alebo populárnu School of Art. Je z čoho si vybrať!
Broaden your oportunities and enroll Institute of Technology, Developement and Management!
POZRI SI ŠKOLU

ARBUTUS COLLEGE

Štúdium na jednej z najlepších súkromných škôl v Kanade? Say YES! 

Arbutus College patrí medzi elitné školy vo Vancouveri. Ak ťa zaujíma štúdium obchodu, cestovného ruku, medzinárodného obchodu či komunikácie, toto miesto je pre teba ako stvorené. Na škole sa spája komunikácia a profesionálny akademický prístup, vďaka ktorým sa tvoje zručnosti a znalosti stanú na dnešnom trhu nenahraditeľnými. Okrem toho ide o štúdium v multikultúrnom prostredí, kde tvojim spolužiakom môže byť chalan z Maroka či Latinskej Ameriky. Výsledkom tvojho snaženia môže byť certifikát či profesionálny diplom.

Take a chance and become one of the best! 

POZRI SI ŠKOLU

IBT COLLEGE – Business – Travel and Tourism – Technology

Vieš si predstaviť štúdium spojené s prácou v kanadskom New York-u?

IBT College  v uptown-e Toronta, ti ponúka možnosti štúdia spojeného s prácou v tvojom odbore. Škola ti ponúka 13 rôznych programov od Information Technology až po Business Management a Entrepreneurship s individuálnym prístupom. Učiť ťa budú “leaders” v obore a vďaka nim máš jedinečnú možnosť stať sa “jedničkou” a získať svoj DREAM JOB!!!

Built your future at IBT COLLEGE!

POZRI SI ŠKOLU

SAIT – Southern Alberta Institute of Technology

Láka ťa Calgary? Southern Alberta Institute of Technology ti ponúka široké spektrum odborov v škole s 50 ročnými skúsenosťami. 

SAIT, najväčšia škola v Calgary, ti pomôže pripraviť sa na “real world” v ôsmych pracovných odvetiviach. Rovnako podporuje aj poškolské aktivity a podporuje pestrý študentský život, s možnosťou rekreácie vo wellnesse, kde máš možnosť navštevovať fitness hodiny a udržať sa vo forme. Hlavný campus ti taktiež poskytne bezpečné ubytovanie s perfektnou dostupnosťou do obchodov, reštaurácii a blízko k pracovným príležitostiam. Chceš tvoriť mobilné aplikácie, stať sa žurnalistom alebo byť asistentom v medickom laboratóriu? SAIT je ta spávna volľba!

Learn from industry to lead industry!

POZRI SI ŠKOLU

GLOBAL VILLAGE CALGARY

Keď brána skalnatých hôr či olympíjske mesto, tak jazyková škola GV Calgary!

Aj ty môžeš študovať v štvrtom najväčšom kanadskom meste na jazykovej škole GV Calgary. Priateľská komunita, vysoká kvalita života, nádherná príroda a k tomu viac ako 300 dní slnečného svitu ročne. Ešte stále váhaš? Calgary ako ekonomické centrum a miesto mladých ľudí ti prinesie nie len nové priateľstvá. Široká ponuka jazykových kurzov a k tomu medzinárodné spoločenstvo ťa musia presvedčiť a povieš áno. Áno, ktoré ti prinesie nie len znalosť angličtiny, priateľstvá, ale spoznáš prírodu i svetovo preslávené miesto BANFF v majestátnych skalnatých horách. Stačí to len vysloviť.

Do or do not. There is no try. Only do!

POZRI SI ŠKOLU

INVO career college

Vancouver nie je len najkrajším miestom pre život, no najmä bezpečným a inšpiratívnym miestom pre štúdium. V centre sa nachádza skvelá INVO CAREER COLLEGE, ktorá ponúka inovatívny prístup k štúdiu a následne skvelú pomoc pri nájdení práce v Kanade. Základné programy sú 4 – Hospitality management, Food and Beverage, Turizmus a Co-op work experience. Výhodou je, že sú flexibilné a začínajú každé 4 týždne. Cherry on the top je, že môžeš získať WORLD CLASS CURRICULUM, navrhnuté American Hotel & Lodging Educational Institute – AHLEI.

POZRI SI ŠKOLU

Greystone College (ILSC)

Popredná vysoká škola a zároveň výherca Star Awards 2016, ako top study and travel škola roka. Má 4 fakulty. Okrem businessu, prekladateľstva a hospitality, budeš mať možnosť prehĺbiť svoje vedomosti v oblasti english teaching, a získať TESOL alebo CELTA diplóm. Greystone taktiež organizuje Career Fair eventy, kde budeš mať možnosť networkovať s profesionálmi z oblasti, a tak získať možnosť part-time jobu počas štúdia či dôležité konexie do budúcnosti. 

POZRI SI ŠKOLU

Van West college

Reálny život. Reálne skúsenosti. Reálne case studies. Toto všetko nájdeš vo Van West College, kde sa budeš pohybovať v kruhu profesionálov z praxe a až 50% tvojho pôsobenia a programu bude tvoriť autentický Canadian part-time job. Nadštandardný prístup vo výčbe marketingu, business managementu či business komunikácie. Je len na tebe, ktorý si vyberieš. Toto všetko sa bude odohrávať v centre Vancouveru, v krásnych školských priestoroch. Skvelá káva, lounge a paito pre relax a 17 tried vybavených tým najmodernejším vybavením. 

POZRI SI ŠKOLU
PUBLIC COLLEGES
 • dlhší program 1-4 roky
 • počas štúdia môže študent pracovať iba do 20 hodín týždenne, počas prázdnin pri co-op programoch môže študent pracovať full-time do 40 hodín týždenne
 • nástup väčšinou Jan., Sep., Máj
 • možnosť predĺženia pobytu pri zažiadaní si o pracovné povolenie, na rovnakú dobu ako absolvent študoval
 • ceny programov sa pohybujú približne od $14.000 – $20.000 CAD/za 1 rok
 • školy mávajú 10-tky tisíc domácich študentov s kombináciou zahraničných študentov
 • zložitejší prijímací proces (6-9 mesiacov)
 • angličtina – úroveň B2/C1

SENECA COLLEGE

Seneca Collage – Harry Potter 21.storočia

Ak má niekto rád tradície zmiešané s modernosťou, Seneca Collage je na to stvorená. Síce nemajú pohyblivé schody ako v Harry Potterovi, ale disponujú 10 campusmi z ktorých má každý svoj klub. V nich sa odohrávajú rôzne spoločenské akcie a eventy. Študenti tu tak môžu študovať rôzne zamerania od fashion programov, art zamerania až po medical programs, nakoľko má škola aj vlastnú kliniku. Umožňujú taktiež študovať klasickým spôsobom alebo tzv. co-op programom, kde budete môcť pracovať počas prázdninovej pauzy full-time.

POZRI SI ŠKOLU

HUMBER COLLEGE

Humber College – Popular Leader in Canada

Skúsenosti. Odbornosť. Profesionalita. Tak by sa v skratke dala charakterizovať Humber Collage v Toronte. 50 ročné skúsenosti ju postavili ku kanadským school lídrom. Má 4 campusy, z ktorých sa však každý nachádza na inom mieste. Programy sú diverzifikované    od School of Media Studies, cez Applied Technloogy až po Creative and Performing arts. Filozofia Humber Collage je podobná spoločnosti Google – štastný študent – efektívny študent. Od začiatku pomáha s pomôckami, networkingom v oboroch a dennodennou inšpiráciou s individuálnym prístupom.

POZRI SI ŠKOLU

George Brown COLLEGE

George Brown – Youtube štúdio a učebňa pre baristov

Uznajte sami, George Brown už len dobre znie. K tomu škola ponúka široké spektrum programov, ktoré ti vyrazia dych – Design a Youtube štúdio ako jedno z 9 na svete, kde sa študenti môžu realizovať. Učebne pre baristov či someliersky kurz, pokiaľ je tvojou vášňou káva či tekutina pravdy – víno. Študenti sa zapájajú do real life experience a projektov, ktoré školám zadávajú reálne firmy. Lokalita je asi najlepšia zo všetkých škol, kedže sa nachádza priamo v downtown. Ak si pripravený na šialené praktické dennodenné zážitky, George Brown je práve pre teba.

POZRI SI ŠKOLU

NIAGARA COLLEGE

Niagara College – Vodopád za rohom a vinice pod oknami

Niagara Collage má 2 špecializované campusy v prírodnom Niagara regióne: Niagara-on- lake a Welland. Vinice a okolité záhrady ktoré sa nachádzajú v okolí, študenti využívajú na pestovanie potravín, z ktorých následne varia a učia sa v školskej reštaurácií. Tradícia a kvalita Niagara Colalge vína je svetoznáma a prišiel ju ochutnať aj následník britského trónu Princ Charles. Škola disponuje špičkovým vybavením a učebňami s 3D tlačiarňami, laserami či nepravými nemocničnými priestormi, ktoré študentom simulujú reálne pracovné prostredie. Ak nemáte čas na teóriu a chcete vhupnúť hneď do praxe, Niagara Collage je number 1.

POZRI SI ŠKOLU

Douglas College

Chceš zažiť aké je to študovať na jednej z najväčších vysokých škôl v Britskej Kolumbii v  Kanade? 24 000 študentov ročne? Škola, ktorá má vlastné divadlo? Áno. Ponúkne ti rôzne programy od obchodu a podnikania, cez zdravotné vedy až po umenie. Škola, má svoj vlastný športový klub – Royal Athletics, kde sa budeš cítiť ako v pravom filme o drsných futbalistoch a krásnych roztlieskavačkách. 

POZRI SI ŠKOLU

Vancouver Community College

Študentské srdce Vancuveru. VCC je známa svojou silnou diverzitou a podporou rôznorodých kultúr študentov z viac ako 40 krajín. Môžeš si vybrať z viac ako 9 štúdijných divízií a získať až 3 diplomy. Skvelé prostredie školy aj mimo nej, umožňuje študentom pripraviť sa na reálny život a nazbierať skúsenosti – v ich reštaurácií, vlastnom SPA, auto dielni a pod. Programy ti vyrazia dych. Design, Music and Dance program či Kurz posunkovej reči. Jedným z najviac netradičných programov je Baking and Culinary, kde sa môžeš stať odborníkom na talianske jedlo, Asian Culinary Arts či Pastry Arts.

POZRI SI ŠKOLU

Alexander College

Miesto, kde sa spája tradícia so silou modernej doby. Alexander College má 2 krásne kampusy Burnaby a Vancouver. Oba majú skvelú lokáciu, blízko vlakov a v centre mesta. Ak ťa baví psychológia, ekonómia či chceš nazrieť do businessu a pracovať na reálnych case studies, Alexander College je skvelý výber. Výhodou sú menšie classes a kurzy, čo znamená viac priestoru pre teba a osobné stretnutia s profesormi. Skvelé doplnkové aktivity ako Drama Club či Foodie Club sú pre ľudí, ktorí skúšajú nové veci ako stvorené. A to si sa ešte nerozhodol pre Film Studies – kde sa od natáčania filmov, fotografie a interviews, budeš učiť od tých najlepších.

POZRI SI ŠKOLU

Capilano University

Vždy si túžil po skvelej inšpiratívnej hodine, vyjsť do slnečného areálu, sadnúť si s hrnčekom kávy a nadýchnuť sa pravého kanadského vzduchu? V Capilano hlavnom campuse v North Vancouver to tak bude. Nachádza sa totiž v nádhernom prostredí svahov severného pobrežia len 20 minút od centra. Moderné triedy a vybavenie zabezpečujú kvalitnú výučbu vo vedných odboroch, manažmente či kreatívnych kurzoch. Študentský život v Capilano je sám o sebe skvelý, ale doplnkový život je ešte lepší. Môžete sa tešiť na Meditation Mondays, počas týždňa na Chat Caffes či zapojiť sa do športového clubu – Capilano Blues a hrávať volejbal, futbal či basketbal.

POZRI SI ŠKOLU

BCIT – Institute of Technology

BCIT tvorí budúcnosť. Nech to znie ako akékoľvek klišé. Kladie dôraz na dôležitosť remesiel a manufaktúrnej výroby a dopĺňa to silou modernej techniky. Edukuje. Dáva príležitosti talentu a tvrdej práci. Jednoducho spája “hands and minds”. Programy sú sami o sebe špecifické od Food Safety, cez Nukleárnu Medicínu až po odbornosť v ťažbe nerastných surovín. Škola sa taktiež stará o pohodové prostredie a mimoškolské aktivity, v podobe Open Gymu, Jógy či hodín rôznych bojových umení. BCIT má niekoľko campusov, z ktorých je najzaujímavejší asi Aerospace Technology pri medzinárodnom letisku Vancouver. 

POZRI SI ŠKOLU
CENNÍK

  ODBORNÉ KURZY

  • od 1 750 CAD od 6 mesiacov
  • ceny sa líšia v závislosti od školy a dĺžky pobytu
  • poplatok za víza 150 CAD
  • ubytovanie cca 500 – 950 CAD
  • poistenie, letenky, strava

  COLLEGES

  • od 3 000 CAD od 28 týždňov
  • 1 rok od 5 000 CAD
  • poplatok za víza 150 CAD
  • ubytovanie cca 500 – 950 CAD
  • poistenie, letenky, strava

RECENZIE

Som medzinárodný študent a pracujem na jachte. Vancouver je pre mňa úžasné mesto v znamení športu, hôr a pláží. Celé je to super skúsenosť na ktorú je sa ľahké dostať!

Moje štúdium trvalo tri mesiace. Učitelia boli perfektní, hrali sme množstvo hier. Pol rok v Kanade mi priniesol množstvo zážitkov, na ktoré nikdy nezabudnem!

Prvú prácu som získala čistou náhodou! Boli so mou spokojný, tak mi ponúkli ďalšie miesto. Pracovali tam ľudia z celého sveta, atmosféra bola úžasná. Tento pol rok ma veľmi zmenil - menej sa hanbím, som otvorenejšia a dokážem si viac užívať život!

Možnosť stráviť mesiac v Kanade na škole ILAC v Toronte prišla z čistého neba. Vyhral som súťaž ANGLIČTINÁR ROKA 2014. Ešte nikdy som nebol v zámorí a už vôbec nie na tak dlhý čas. Býval som rodine, zažil som úžasnú atmosféru mesta, stretol som ľudí z celého sveta a profesionálnych učiteľov!

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Ak chceš viac informácii, napíš na info@injoy.sk alebo zavolaj na 0907 445 938.