Generálny riaditeľ a majiteľ Hydrotouru, Mikuláš Milko, nielen o svojej práci.

V tomto týždni vám v IN² predstavíme človeka, ktorý je profík v oblasti cestovného ruchu. Na Slovensku je považovaný za prvolezca! Toto pomenovanie si zaslúžil potom, ako jeho cestovná kancelária začala prvá lietať zo Slovenska do Egypta. Postupne sa k nemu pridali ďalšie destinácie, ktoré majú u klientov doteraz úspech. Hydrotour je na trhu vyše dvadsať rokov a stále patrí k tým najúspešnejším.

1. Prečo a kedy ste sa rozhodli pracovať v cestovnom ruchu?

Ešte v bývalom režime sme v Hydrostave organizovali rekreačné pobyty pre zamestnancov a ich rodinných príslušníkov doma i v zahraničí. Po roku 1989 sa táto činnosť inštitucionovala a vznikol Hydrotour – pôsobím v ňom od založenia v roku 1993.

2. Čo Vás v práci najviac inšpiruje?

Najviac ma inšpiruje radosť vyplývajúca zo spokojnosti našich zákazníkov i partnerov. Tiež je to vyhľadávanie nových partnerov, oblastí i hotelov – je to kreativita v celej šírke.

3. Čo máte na svojej práci najradšej?

Najradšej mám zmysluplné obchodné rokovania s férovými obchodnými partnermi, s ktorými sa snažíme posúvať kvalitu spolupráce, ktorá umožňuje vzájomne sa čo najlepšie poznať.

4. Čo máte na svojej práci najmenej rád?

Najmenej rád mám nedodržiavanie pravidiel – obchodných a hlavne etických.

5. Bez čoho si neviete predstaviť svoju prácu?

Bez výborných kolegov, na ktorých sa viem spoľahnúť a ktorým dôverujem.

6. Akú radu by ste dali budúcim študentom, ktorí by taktiež chceli pracovať v cestovnom ruchu?

Nech sa pripravia na to, že cestovný ruch je droga, pri ktorej sa nehľadí na čas strávený v práci. Sú to každodenné zmeny a nové výzvy a je to najťažšie odvetvie, pretože je to o ľuďoch, s ľuďmi a pre ľudí a zároveň je to najkrajšie odvetvie z tých istých dôvodov.

7. Ako najradšej trávite svoj voľný čas?

Voľný čas najradšej trávim v Tatrách alebo v horách všeobecne. Taktiež s rodinou alebo s priateľmi, a ak mi čas dovolí, tiež zájdem do divadla alebo si prečítam dobrú knihu.

cestovny-ruch-tourism

8. Ako vyzerá Váš bežný pracovný deň?

00.00 24.00 Je ťažko napísať ako vyzerá môj deň. Záleží na tom, kde sa nachádzam. Doma začínam s informáciami o vývoji finančných ukazovateľov, plnení záväzkov firmy, údajoch o predaji. Nasledujú operatívne porady s kolegami z jednotlivých úsekov, stretnutia s obchodnými partnermi (dopravcovia, banka, subcharteri, poisťovňa). V zahraničí je každý deň naplnený od rána do noci stretnutiami s hoteliermi a partnermi zabezpečujúcimi dopravu, výlety a ostatné služby. 

Konkurencia mu spočiatku neverila, no on sa nebál a dotiahol to až na jednu z najúspešnejších cestovných agentúr na Slovensku.

Ak aj ty chceš v budúcnosti pracovať v cestovnom ruchu a láka ťa cestovanie, neváhaj a poď nabrať skúsenosti do zahraničia. Holandská univerzita Saxion University of Applied Sciences ti ponúka bakalárske štúdium v odbore TOURISM MANAGEMENT. Viac informácií o tomto programe sa dozvieš TU.

stay-IN2

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Klient Martin a jeho kanadský Work & Study príbeh

Klient Martin a jeho program Work & Study Canada. Vypočuj si Martinov príbeh v našom novom podcaste a poď aj ty študovať do Kanady! Viac

Čo nového v Kanade (celoročné zhrnutie) – December 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Ako to bolo v roku 2021 a ako to bude ďalší rok? Počúvaj horúce… Viac

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Neskutočný príbeh Martina a Michala alebo „svet je malý“

Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou? Viac

© Copyright INJOY 2016-2024