(Po-Pi: 9 - 17)

Snívaš o tom, ako stráviš celé leto na pláži či pri bazéne, spoznáš nových ľudí, spravíš si selfie so Sochou Slobody, preskúmaš národné parky a prejdeš sa po chodníku slávy? “Áno, snívam, ale…” Žiadne ale! V Injoy sme sa rozhodli, že zbúrame všetky mýty o programe Work & Travel, vďaka čomu ti už na ceste za tým najlepším letom v USA nebude naozaj nič brániť!

1. Budem stále medzi slovákmi a nenaučím sa po anglicky

Samozrejme, vždy je to na tebe, ktorú cestu si vyberieš – či tú jednoduchšiu v obklopení kamošov zo Slovenska, alebo tú druhú, plnú spoznávania nových ľudí a kultúr. Keď do USA ideš s tým, že sa chceš naučiť jazyk, Američania budú len radi, ak s nimi budeš “hanging out”, vďaka čomu budeš už po chvíli speakovať like a pro!

kamaráti usa work and travel

2. Nenájdem si second job

Kto hľadá, ten nájde! Keď budeš hľadať v dostatočnom predstihu ešte predtým, ako odletíš, prípadne na začiatku leta pred začatím sezóny, s hľadaním práce nebudeš mať problém!

second job wat

3. Vzťah na diaľku mi nevydrží

Máš doma frajera/frajerku, ktorý do USA nechce, prípadne nemôže? Tak to snáď nie je dôvod, aby si to neskúsil ty! Dnešné moderné technológie vám obom umožnia každodennú komunikáciu aj cez oceán a ver tomu, že keď sa po lete vrátiš plný zážitkov domov, budete si ešte vzácnejší!

dievča wat

4. Plavčíkovať môžu iba chalani

Tak teraz ti prezradíme tajomstvo! Vedel si, že s nami každoročne do USA za plavčíkovaním vycestuje viac dievčat, ako chalanov? Baby, nedajte sa odradiť!

dievčatá leto v usa

5. Plavčíkovanie nemá oproti iným jobom žiadne výhody

Keďže ti plavčícka licencia platí až dva roky, skvelé leto pri oceáne či bazéne budeš môcť stráviť aj o rok a ušetriť na tom peniaze. Navyše, kto sa môže pochváliť tým, že sa celé leto opaľuje a ešte mu za to aj platia? Príchod zlého počasia ťa v práci poteší rovnako – máš totiž nárok na platenú pauzu! Navyše, ako plavčík si v Amerike uznávaný a rešpektovaný.

plavčíkovanie wat usa

6. Cestovať budem len na konci leta

To môže, ale nemusí byť pravda. Všetko záleží na tvojej lokalite, typu práce a ochote zamestnávateľa. Pokiaľ si v New Jersey alebo na Long Islande, Manhattan máš (z hľadiska amerických pomerov) len kúsok. Z Myrtle Beach si zas môžeš odletieť na víkend do Chicaga a navštíviť Charleston, Washington je cestovanie samo o sebe no a Havaj či Aljaška? Tam budeš tráviť každý day off pod iným vodopádom/kopcom!

cestovanie usa wat

7. Baviť sa budem len počas cestovania

Tak na to zabudni, ty si totiž užiješ celé leto vrátane pracovnej časti! Veď čo je lepšie ako môcť si pred prácou zabehať popri pláži a večer zas vybehnúť na super barbeque party s domácimi? Párty, šport alebo iné hobby, každý si nájde to svoje.

surf usa pláž

8. Všetky úspory miniem na cestovanie a domov si nič neprinesiem

Zas a znova, it’s up to you! Keď to namiesto predražených turistických reštík namieriš do Central parku a usporiadaš tam parádny piknik z vlastných zásob, namiesto drahých hotelov si bookneš ubytko cez Couchsurfing alebo Airbnb… vtedy nielen ušetríš, ale aj zažiješ to pravé cestovateľské dobrodružstvo!

úspory šetrenie wat

9. Ak chcem robiť plavčíka, musím byť profi plavec

Nemusíš! Stačí, ak odplávaš 300 metrov, vytiahneš tehlu z dna bazéna a vydržíš 2 minúty šliapať vodu. To zvládne každý priemerný človek, ktorý vie plávať. Ak je voda tvoj obľúbený živel, sme si istí, že s tým nebudeš mať problém. Vyskúšať si to môžeš prísť na náš plavčícky prekurz, vďaka ktorému ťa na testoch nič nezaskočí!

plavčíkovanie usa wat

10. Ak chcem robiť plavčíka, nemôžem nosiť okuliare

Jednoduchým a pohodlným riešením sú kontaktné šošovky. Odporúčame tie jednodenné, s ktorými sa môžeš potápať úplne bez obáv. Tak čo, ideš do toho s nami? Vyber si svoju vysnívanú destináciu ešte dnes!

okuliare plavčíkovanie

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čtěte dále

US Embassy ultimate survival guide

Aj ty máš už o pár dní pohovor na americkej ambasáde? Pripravili sme pre teba krátky, ale originálny US Embassy Survival Guide k úspešnému zvládnutiu pohovoru s americkou konzulkou v Bratislave. Viac

Čo nového v Kanade – Február 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí a celkovej situácii v krajine javorového listu…. Viac

Čo nového v Kanade – Október 2022

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

Kto vyhral štúdium v Kanade v hodnote 6000€?

Kto vyhrá štúdium v Kanade v hodnote 6000€? Zahlasuj za svojho favorita v tomto článku! Viac

Chceš zasielať články
z nášho Blogu?

Kliknutím na tlačidlo odoslať beriem na
vedomie nevyhnutné spracovanie osobných údajov.

© Copyright INJOY 2016-2023