KURZ PLAVČÍKA


Ak snívaš o lete v zahraničí pri bazéne alebo oceáne, pozícia plavčíka v USA je pre teba ako stvorená. Predtým ako vycestuješ za svojím letným dobrodružstvom pri vode, je potrebné aby sme si overili tvoje plavecké schopnosti na PREKURZE, aby si získal nové zručnosti na KURZE PLAVČÍKA a tí z vás ktorí chcú lepšie rozumieť fungovaniu bazénov aj kurzu POOL OPERATOR, ktorý si vyžadujú vybraný zamestnávatelia v USA.


plavcicky kurz work and travel usa

PREKURZ

Prekurz je povinný pre všetkých budúcich plavčíkov a toto sú požiadavky, ktoré je potrebné splniť:

Bazénový plavčík – bez časového obmedzenia musíš odplávať 300 m nasledovným spôsobom: 100 m kraul, 100 m prsia a zvyšných 100 m môžeš voľným štýlom (okrem znaku). Súčasťou prekurzu je aj vylovenie 4,5 kg predmetu z bazéna o hĺbke 3,5 – 3,8m a je potrebné s ním preplávať na druhú polovicu bazéna. Poslednou úlohou je “šliapanie vody”, pri ktorej 2 minúty šliapete vodu so založenými rukami a držíte hlavu celý čas nad hladinou.

Plážový plavčík – je potrebné splniť podmienky bazénového plavčíka, plus podmienky stanovené daným zamestnávateľom, napríklad zaplávať 500 m pod 10 minút.

Na prvý pohľad sa prekurz môže zdať náročný, ale zatiaľ ho zvládli všetci (vrátane dievčat). Určite však prípravu na tento kurz nepodceňuj a radšej si doma čo – to odplávaj!

TERMÍNY:

  • 23.11.2018 (Plaváreň Pasienky – Bratislava)
  • 25.1.2019 (Plaváreň Pasienky – Bratislava)
plavcicky kurz work and travel usa

KURZ PLAVČÍKA

Kurz plavčíka predstavuje 30 hodín intenzívnej výučby na bazéne a v triede. Kladieme dôraz na osobný prístup, pretože každý študent prichádza s inou pohybovou zdatnosťou.

Každý účastník bude ohodnotený na základe niekoľkých praktických skúšok zo získaných skúseností. Po ich úspešnom zvládnutí nasledujú 2 testy v angličtine. Po úspešnom zvládnutí testov účastníci obdržia poštou alebo osobne certifikát: Lifeguard Training and First Aid certifikát, certifikát CPR (platnosť 2 roky od dátumu absolvovania kurzu)

V cene kurzu získate:

  • mikinu
  • resuscitačnú masku, ARC Lifeguard Skill Sheets (postup jednotlivých
  • záchranných techník)
  • vinylové rukavice a píšťaľku
  • blok, pero, ceruzku a iné drobnosti

 

TERMÍNY:

  • 1.3 – 3.3.2019 (Zvolen)
  • 29.3 – 31.3.2019 (Zvolen)
pool operator kurz plavcika

POOL OPERATOR

Naučíš sa viac o bazénovej teórii a všetkej chémii, ktorá je s fungovaním bazénov spojená. Dozvieš sa o filtračných systémoch, vypočítaš objem bazéna a prietoku vody, atď. Po 14 tich hodinách výučby si overíme testom v anglickom jazyku, čo všetko si si zapamätal.

Kurz pool operátora nie je povinný pre všetkých z vás, pretože len niektorí zamestnávatelia ho vyžadujú. Školíme ho dodatočne v Bratislave v počas apríla a mája.

 

Upozornenie: Vzhľadom na zmenu administratívy, už nie sme schopní zaistiť certifikát, ktorý by bol plošne uznávaný vo všetkých destináciách, resp. štátoch USA, kam smerujú naši plavčíci, preto je v niektorých okresoch “counties“ povinnosť zo zákona opakovať test Pool Operator aj v USA.


CHCEM VEDIEŤ VIAC