Tanečník Daniel Antálek nielen o svojich začiatkoch, ale aj o skupine The Pastels.

Nový mesiac začíname v IN² s profesionálnym tanečníkom a choreografom, Danielom Antálkom. Od roku 2010 je členom The Pastels – najlepšej chlapčenskej tanečnej skupiny na Slovensku. Chlapci majú za sebou už mnohé projekty nielen doma, ale aj v zahraničí ako napríklad Move up, Xfactor, Československo má talent a v zahraničí momentálne hviezdia so svojou Tron show. Na konte majú taktiež množstvo spoluprác napríklad s Adidas, BMW či Aquacity…

Prečo a kedy si začal s tancom?

S tancom som začal v siedmich rokoch, keďže mamina je bývalá baletka a tatko hudobník. Okrem toho mali a ešte stále aj majú svoj tanečný klub, čiže inej cesty nebolo. Tanec ma veľmi bavil hneď od začiatku.

Čo ťa v tanci najviac inšpiruje? 

Samotná kreatíva a tvorba je motivujúca a posúva vpred. Mám to rád a keď výsledok potom funguje som šťastný, myslím tým napríklad choreografiu. Inšpirujú ma ďalší tanečníci – kolegovia, od ktorých sa neustále učím aj ja.

Čo máš na svojej práci najradšej?

Mám rád našu „krjú“ The Pastels, s ktorými v rámci našej tanečnej práce zažívam veľmi pestré veci, ktoré posúvajú vpred. Aj kvôli tomu tú prácu zbožňujeme a ľúbime. Ešte rád učím a odovzdávam svoje poznatky ďalej.

Čo máš na svojej práci najmenej rád?

Radšej poviem, že mám rád, keď si nás ako tanečníkov vážia a rešpektujú, lebo to sa niekedy vytráca.

Bez čoho si nevieš predstaviť svoju prácu?

Bez ľudí okolo seba, pretože práve oni sú často tým hnacím motorom.

Akú radu by si dal budúcim profesionálnym tanečníkom?

Byť slušný, makať na sebe a byť otvorený viacerým sféram v tanečnej brandži. Učiť sa a nasávať veľa tancov a skúseností (súťažných, javiskových, ale aj workshopy). Netreba však zabúdať na svoj charakter, lebo práve ten robí z každého tanečníka jedinečnú osobnosť.

Ako najradšej tráviš svoj voľný čas?

Vo svojom voľnom čase sa najviac venujem svojmu psovi – Mii, pretože niekedy vie byť život tanečníka naozaj hektický, takže keď mám voľno, trávim čas najmä s ňou. Za akúsi psychohygienu považujem aj upratovanie a veľmi rád varím =). Samozrejme počúvam hudbu, pozerám filmy a chodím von.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Každý deň v mojej práci je iný, naposledy sme boli týždeň v Kuvajte a mali sme stanovený presný harmonogram. Inokedy sú to večerné eventy, kedy sa vraciam neskoro domov. Tá pestrosť je jedna z vecí, ktoré ma na mojej práci baví. Neviem si predstaviť, že by som žil v stereotype a každý môj deň by bol rovnaký. Na svojej práci mám rád tú slobodu, ktorú mi prináša.

Vstávam, venčím psa.

Raňajkujem, občas si pozriem telku alebo sa hrám s Miou.

Tréning s chalanmi, kde pracujeme na choreografiách.

Obed + venčenie.

Kostýmová skúška, fittujeme kostýmy na vystúpenie.

 

Voľno – oddychujem.

Divadlo,kde tancujem v muzikáli.

Z divadla ideme na vystupko.

Po celom dni idem spať.

Ak aj ty túžiš po živote tanečníka, neboj sa a využi svoj talent napríklad v Holandsku na Fontys University of Aplied Sciences. Toto bakalárske štúdium sa vyučuje len v holandštine, čiže minimálne základy by si mal mať zvládnuté. Môžeš si vybrať medzi javiskovým prejavom a choreografiou. Viac informácií o štúdiu v Holandsku nájdeš TU.

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Klient Martin a jeho kanadský Work & Study príbeh

Klient Martin a jeho program Work & Study Canada. Vypočuj si Martinov príbeh v našom novom podcaste a poď aj ty študovať do Kanady! Viac

Čo nového v Kanade (celoročné zhrnutie) – December 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Ako to bolo v roku 2021 a ako to bude ďalší rok? Počúvaj horúce… Viac

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Neskutočný príbeh Martina a Michala alebo „svet je malý“

Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou? Viac

© Copyright INJOY 2016-2024