Whistler – rezort s najoriginálnejšími možnosťami štúdia a adrenalínu

Whistler sa nachádza v provincii British Columbia, približne 2 hodiny severne od známeho veľkomesta Vancouver. Je domovom približne 10 000 obyvateľov, ktorý ročne navštívi viac ako 2 000 000 turistov, hľadajúcich magické miesto vhodné na relax, kultúrne a športové vyžitie, adrenalínové zážitky a pohľad na pravú kanadskú divočinu. Whistler-ská lokalita ponúka exkluzívne outdoor aktivity do každého ročného obdobia aj počasia, čiže o zábavu máš postarané počas celého roka ako aj Ivan, ktorý využil študijný program školy W.A.S. ako výbornú zámienku a príležitosť žiť vo Whistleri!

Miluješ outdoorové športy a chcel by si sa stať napríklad „Ski/Snowboard Guide-om“, fotiť prírodu a natáčať ľudí „in action“, chceš plánovať eventy, zaujíma ťa ako si vytunovať svoj snowboard alebo máš bližšie skôr k samotnému adrenalínu a chceš sprevádzať ľudí ako pravý „Rock alebo Alpine Guide“? Vo Whistleri máš taktiež možnosť študovať tie najjedinečnejšie a najextrémnejšie programy v celej Kanade. 

Whistler Adventure School je skvelý chodníček k tvojej vysnívanej profesii, alebo lepšej angličtine tak trochu inak. W.A.S. je najmä pre ľudí, ktorí majú vzťah k športom rôznych druhov, horám, chceli by si zlepšiť zručnosti v oblasti marketingu v oblasti športového turizmu, foto & videografii a popri tom chcú pracovať v jednom z najčarovnejších divokých prostredí kanadskej prírody. V súčasnosti ponúka skvelé štipendium, vďaka ktorému je Kanada omnoho sodtupnejšia! Programy, z ktorých si môžeš vyberať:

Vďaka štúdiu na Whistler-skej College vieš získať bez problémov aj pracovné povolenie čiže získaš hneď aj skúsenosti zo študovaného oboru z Kanady a zároveň aj kontakty, ktoré ti môžu otvoriť ďalšie možnosti do západného sveta. Svoj rozvrh si môžeš nastaviť podľa svojich požiadaviek, tak ako sám potrebuješ, čo považujú študenti za veľkú výhodu! Niektoré programy vyžadujú návštevu školy iba 3 krát do týždňa, takže máš možnosť pracovať a užívať si svoj voľný čas, športovať a vychutnávať si prírodu plnými dúškami!

Whistler Adventure School work and study Canada

Viac krás kanadskej nature si môžete pozrieť cez Ivanov instagram profil a čomu sa v škole venuje na jednom z najobľúbenejšich programov Marketing and Media manager na jeho videách.

Zaujíma ťa čo určite treba vo Whistleri vidieť a vyskúšať?

1. Whistler Sliding Centre – rýchla jazda na olympijskej bobovej dráhe je síce krátka, ale za to veľká zábava, kde tvoje vozítko vie dosiahnuť rýchlosť až 125km/h.

2. Superfly Ziplines & Ziptrek Ecotours – aktivita vhodná pre všetkých milovníkov lietania, výšok a ohromujúcich výhľadov, profesionálny stuff vás prevedie krásami British Columbie na najdlhšej kanadskej zipline

3. Whistler Mountain Bike Park – je ako “heaven” pre všetkých slovenských adrenalínových bikerov, nie jeden človek ho označil ako “World Class downhill biking area”, kde si vieš booknuť classes, naplánovať si svoje trasy rôznych náročností, ale aj požičiať potrebné náradičko na tvoje zjazdy.

4. Audain Art Museum – Múzeum, ktoré sa určite oplatí vidieť, umožňuje nahliadnuť do sveta kanadského umenia. Presuň sa nachvíľku do histórie a ovôňaj umelecké diela staré niekoľko stáročí. Múzeum má 4x do roka špeciálne exibície malieb, sôch, contemporary filmov a fotiek.

5. Whistler Skate Park – je vynikajúce miesto na oddych s nohami na skate-e, otvorený je denne od Apríla do Novembra. Má pre teba pripravené rôzne druhy pyramíd, snake-ov plus od minulého roka spestrili výber a vylepšili park, tak že si každý príde na svoje.

6.Rainbow Park – Populárny park pri jazere Alta, vzdialený iba 15 minút od Village. Ak si nechceš iba chillovať na dečke, tak si môžeš zahrať volejbal, otestovať „swimming dock“, môžeš si s kamošmi vychutnať „picnic time“ alebo si prines marinované mäsko, využi gril a urob si barbecue party s kamošmi.

Podujatie Ako sa stat real Kanadanom

Ak sa chceš dozvedieť viac o živote v Kanade a Whistleri, zaujímajú ťa informácie o tom ako sa tam čo najjednoduchšie dostať a chceš načerpať informácie, o ktorých si ešte nepočul, stretni sa s nami osobne. Tešíme sa na teba!

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

© Copyright INJOY 2016-2024