VANCITY – ležíš si na pláži a sleduješ zasnežené hory

Už si sa niekedy zamyslel nad tým, čo ti môže priniesť život a štúdium v jednom z TOP 3 miest sveta s najlepšími podmienkami pre život? Áno, myslíš správne! Bavíme sa o Vancouveri! O meste, kde ležíš na pláži, sleduješ zasnežené hory a počúvaš šum Tichého oceánu. V pozadí mrakodrapy a zaujímavá architektúra. Toľko odtieňov farieb jedného mesta si ešte nezažil!

canadian college work and study canada vancouver

Vancouver ako najväčšie mesto Britskej Kolumbie je rozdelený na viacero častí (obcí), pričom ono samotné má približne 611 000 obyvateľov. Pracovných príležitostí tu je dostatok, tak ako aj miest na zábavu a nemáš núdzu o rozmanitý program, či už športového alebo kultúrneho druhu. Každý si vie prísť na svoje a užiť si čas v krásach tohto mesta podľa svojich predstáv.

VANCOUVER COOL FACT:
Vancouver je domovom kanadského najdlhšieho bazéna, ktorý meria 137.5 m. Tento vonkajší bazén so slanou vodou je veľmi populárna atrakcia pre turistov otvorená počas celého roka.

Nám Slovákom je táto kanadská lokalita veľmi blízka, pretože k nádhernej prírode je to iba na skok a ak sa v piatok poobede rozhodneš vybehnúť na lyže, snowboard alebo dostaneš chuť na prechádzku po kanadských lesoch, iba sadneš do auta a o 30 minút už stojíš na kopci s úžasným výhľadom na celé mesto.

canadian college work and study canada vancouver

„Vancity“ ti prináša okrem zaujímavých aktivít aj veľmi kvalitné štúdium, ktoré ti umožní vycestovať do Kanady, zlepšiť svoje schopnosti v odbore na medzinárodnej úrovni a uplatniť svoje poznatky na kanadskom pracovnom trhu. Pracovné povolenie vieš získať práve vďaka colleges a programu Work & Study.

Dnes ti bližšie predstavíme medzinárodnú a modernú Canadian College, ktorá sa postará aj o tvoju angličtinu, aj o tvoj profesný rast, kedže je rozdelená do dvoch departments:

  • Canadian College (Business school)
  • Canadian College of English Language (Language school)

canadian college work and study canada vancouver

Veríme, že najlepší spôsob ako získať predstavu o tom, ako to na Canadian College chodí je priamo od jej aktuálnych študentov a práve preto sme oslovili Laďku. Tá študuje dvojročný Social Media Marketing program a zároveň pracuje na marketingovom oddelení priamo v škole, kde napĺňa svoju prax a získava poznatky z „real life experience“.

canadian college work and study canada vancouver

Škola si overuje jazykové schopnosti ešte pred prijatím a nástupom do školy. Je potrebné byť pripravený na túto prvú skúšku. Ak ešte nemáš komunikatívny level angličtiny a tvoje schopnosti sú slabšie, netreba zúfať, pretože si môžeš svoje knowledge vylepšiť priamo vďaka kurzom Language School, na ktoré vieš nastúpiť ešte pred college programom.Na výber máš z týchto college odborov:

  1. Hospitality (4 alebo 8 semestrov)
  2. IT (8 semestrov) + získaš certifikát z CISCO, compTIA, Windows a redhat systémov
  3. Project Management (8 semestrov) + certifikát z Project Management Institute
  4. International Trade (4 alebo 8 semestrov) + certifikát ako Certified International Trade Professional
  5. Social Media (8 semestrov)
  6. Business (4 alebo 6 semestrov) + príležitosť sa kvalifikovať na ďaľší cetrifikát z odboru

Každý program ti ponúka rôzne dĺžky štúdia a možnosť získať certifikáty, ktoré ti pomôžu pri uplatnení v budúcom zamestnaní, alebo si skúsenosti aplikuješ na vlastnom biznise, výber je len na tebe.

canadian college work and study canada vancouverNa otázku prečo Kanada a prečo práve Vancouver sme dostali nasledovnú odpoveď:

canadian college work and study canada vancouver

Part – time job si Laďka našla bez ťažkostí. Po 3-ročných skúsenostiach s work and travel USA vedela presne ako to v zahraničí funguje a vôbec jej nerobilo problém vytlačiť si životopis a chodiť „od dverí k dverám“. Pricestovala v apríli a už v máji začala pracovať.


canadian college work and study canada vancouver

Na začiatok pobytu Laďka odporúča priniesť aspoň 3 000 CAD. Ubytovanie sa v centre mesta pohybuje od 600+ CAD/mesiac.

A čo by na záver odkázala všetkým Slovákom, ktorý majú obavy a rozmýšľajú, či vycestovať?

canadian college work and study canada vancouver

Ak ťa láka Vancouver a zaujali ťa niektoré z programov Canadian College, kontaktuj nás na martina.khulova@injoy.sk a Maťka ti pomôže vybrať program vhodný pre teba a vysvetlí ti všetky dôležité detaily, ktoré ti pomôžu urobiť krok vpred v tvojom živote!

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

© Copyright INJOY 2016-2024