(Po-Pi: 9 - 17)

Mladý človek, ktorý má rád spoločnosť a nebojí sa nových skúseností, ľudí a príležitostí – Marián Žember. V Kanade je už pár mesiacov a deň za dňom objavuje, spoznáva a učí sa. Svoj pobyt začal na škole ILAC (International Language Academy of Canada), kde sa rozhodol zlepšiť si angličtinu ešte pred tým, ako začne pracovať a nastúpi na odbornú školu vo Whistleri.

majo studium na ILAC v kanade

Pred pár dňami som ho našla vysmiateho v škole a rovno som sa ho spýtala pár otázok o tom, ako sa má a s čím je a nie je spokojný. Ešte predtým som ale zistila, čo ho ťahalo do Kanady. Okrem zlepšenia angličtiny chcel Marián spoznať nové kultúry a ľudí z iných krajín, čo sa mu darí najmä vďaka škole. V triedach stretáva ľudí z celého sveta.

Ďalej som sa zaujímala o lektorov, či pozoruje rozdiel medzi učitelmi, ktorých zažil pred tým a učiteľov, ktorých spoznal teraz na škole.

majo studium na ILAC v kanade-3

Na otázku, či je niečo, čo mu na škole chýba nám Marián odpovedal:

Pri porovnaní ceny školy a jej kvality plne súhlasil s tým, že škola nie je predražená a človek dostáva to, za čo si platí. Majo býva formou homestay, teda v rodine, ktorá spolupracuje so školou a ubytováva jej študentov. Bývanie v rodine však veľmi neodporúča, aspoň nie pre človeka, ktorý potrebuje svoju vlastnú slobodu a potrpí si na rôznorodú stravu.

majo studium na ILAC v kanade-2

Mojou poslednou otázkou bolo, či niekedy ľutoval chvíľu v Kanade. A odpoveď znela:

Kategórie: Kanada rozhovory

Zaujal ťa program? Registrovať sa do programu

Čtěte dále

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Ročná stáž v Kanade? ILAC otvára nové programy

Rozmýšľaš, že by si išiel študovať do zahraničia, ale Viac

Viete, ktorá krajina je #1 na svete v kvalite života?

Ponúka rozsiahle národné parky, ale aj vyspelé metropoly. Viac

Chceš zasielať články
z nášho Blogu?

Kliknutím na tlačidlo odoslať beriem na
vedomie nevyhnutné spracovanie osobných údajov.

© Copyright INJOY 2016