(Po-Pi: 9 - 17)

Mladý človek, ktorý má rád spoločnosť a nebojí sa nových skúseností, ľudí a príležitostí – Marián Žember. V Kanade je už pár mesiacov a deň za dňom objavuje, spoznáva a učí sa. Svoj pobyt začal na škole ILAC (International Language Academy of Canada), kde sa rozhodol zlepšiť si angličtinu ešte pred tým, ako začne pracovať a nastúpi na odbornú školu vo Whistleri.

majo studium na ILAC v kanade

Pred pár dňami som ho našla vysmiateho v škole a rovno som sa ho spýtala pár otázok o tom, ako sa má a s čím je a nie je spokojný. Ešte predtým som ale zistila, čo ho ťahalo do Kanady. Okrem zlepšenia angličtiny chcel Marián spoznať nové kultúry a ľudí z iných krajín, čo sa mu darí najmä vďaka škole. V triedach stretáva ľudí z celého sveta.

Ďalej som sa zaujímala o lektorov, či pozoruje rozdiel medzi učitelmi, ktorých zažil pred tým a učiteľov, ktorých spoznal teraz na škole.

majo studium na ILAC v kanade-3

Na otázku, či je niečo, čo mu na škole chýba nám Marián odpovedal:

Pri porovnaní ceny školy a jej kvality plne súhlasil s tým, že škola nie je predražená a človek dostáva to, za čo si platí. Majo býva formou homestay, teda v rodine, ktorá spolupracuje so školou a ubytováva jej študentov. Bývanie v rodine však veľmi neodporúča, aspoň nie pre človeka, ktorý potrebuje svoju vlastnú slobodu a potrpí si na rôznorodú stravu.

majo studium na ILAC v kanade-2

Mojou poslednou otázkou bolo, či niekedy ľutoval chvíľu v Kanade. A odpoveď znela:

Kategórie: Kanada rozhovory

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čtěte dále

Čo nového v Kanade – Október 2022

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

Klient Martin a jeho kanadský Work & Study príbeh

Klient Martin a jeho program Work & Study Canada. Vypočuj si Martinov príbeh v našom novom podcaste a poď aj ty študovať do Kanady! Viac

Kto vyhral štúdium v Kanade v hodnote 6000€?

Kto vyhrá štúdium v Kanade v hodnote 6000€? Zahlasuj za svojho favorita v tomto článku! Viac

Čo nového v Kanade (celoročné zhrnutie) – December 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Ako to bolo v roku 2021 a ako to bude ďalší rok? Počúvaj horúce… Viac

Chceš zasielať články
z nášho Blogu?

Kliknutím na tlačidlo odoslať beriem na
vedomie nevyhnutné spracovanie osobných údajov.

© Copyright INJOY 2016-2023