(Po-Pi: 9 - 17)

Volám sa Maťo a som z Vrútok, okolie Martina. To, odkiaľ pochádzam je dôležitejšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Na konci tohto článku sa dozvieš prečo, tak pozorne čítaj až do konca. Na začiatok a little bit about me. Momentálne študujem na univerzite v Anglicku, no ešte počas strednej školy som sa rozhodol ísť na Rotary youth exchange do Spojených štátov, konkrétne do mesta Centerville, Ohio.

pláž plavčík usa

A tak som sa dozvedel aj o Injoy, just keep reading.

Na začiatku leta 2016 sa ma môj host otec spýtal, či by som chcel s nimi ísť na ich každoročnú dovolenku na Myrtle Beach. Ani som neuvažoval a povedal áno. Mám s nimi veľmi dobrý vzťah, tak sa mi dokonca rozhodli celú dovolenku zaplatiť. Bol to ako sen. Bývali sme v 5 hviezdičkovom hoteli Marriott. Keďže už asi 8 rokov plávam, hneď nasledujúce ráno som sa rozhodol ísť si zaplávať do mora. No lenže zrazu na mňa začal pískať jeden z plavčíkov. Snažil sa mi rukami nohami vysvetliť, že je nebezpečné ísť tak ďaleko od pevniny si len tak zaplávať. Keďže bolo jasné, že english is not his native, spýtal som sa ho, odkiaľ pochádza. Povedal, že zo Slovenska. V tom momente som mu už po slovensky odpovedal, že aj ja. Hneď som so ho aj spýtal, že z akého mesta. Ako by to bolo, keby nepovedal, že z Vrútok.

stretnutie chlapci usa

Aj sa mi zdalo, že toho chalana som už niekde videl. What a coincidence! Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou?

plavčík usa pláž

Kedže v Rotary máme takú tradíciu, že my ako exchange students sa po pár rokoch vrátime do našej host country navštíviť svojich kamarátov a svoje host rodiny, v tom momente som svojim host rodičom povedal, že o 2 roky sa uvidíme na tomto mieste a, že ja tu budem tu robiť beach lifeguarda a oni sem prídu znova na dovolenku.

party na pláži kamaráti usa

No a svoj sľub som dodržal. Na Myrtle Beach sa chystám už toto leto. Cez deň na plavčíckom stande, poobede barbecue na pláži s kamarátmi pri západe slnka a večer nejaká latino beach party je lifestyle, ktorý chcem určite zažiť.

Cool story, čo povieš? A kedy sa chystáš do USA ty?

Zaujal ťa program? Registrovať sa do programu

Čtěte dále

Čo nového v Kanade (celoročné zhrnutie) – December 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Ako to bolo v roku 2021 a ako to bude ďalší rok? Počúvaj horúce… Viac

Ako to bude s Work and Travel USA 2022?

Bude Work and Travel USA 2022? Čo vieme od americkej ambasády, vízových sponzorov a zamestnávateľov v USA, povie CEO Injoy agency- Peter Iľko. Viac

Čo nového v Kanade – September 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí a celkovej situácii v krajine javorového listu…. Viac

Vyhraj ročné školné na Canadian College s REFRESHER Slovensko

Teraz máš šancu získať ročné školné na Canadian College úplne zadarmo! Zapoj sa do našej instagramovej súťaže s REFRESHER Slovensko: Viac

Chceš zasielať články
z nášho Blogu?

Kliknutím na tlačidlo odoslať beriem na
vedomie nevyhnutné spracovanie osobných údajov.

© Copyright INJOY 2016-2022