Volám sa Maťo a som z Vrútok, okolie Martina. To, odkiaľ pochádzam je dôležitejšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Na konci tohto článku sa dozvieš prečo, tak pozorne čítaj až do konca. Na začiatok a little bit about me. Momentálne študujem na univerzite v Anglicku, no ešte počas strednej školy som sa rozhodol ísť na Rotary youth exchange do Spojených štátov, konkrétne do mesta Centerville, Ohio.

pláž plavčík usa

A tak som sa dozvedel aj o Injoy, just keep reading.

Na začiatku leta 2016 sa ma môj host otec spýtal, či by som chcel s nimi ísť na ich každoročnú dovolenku na Myrtle Beach. Ani som neuvažoval a povedal áno. Mám s nimi veľmi dobrý vzťah, tak sa mi dokonca rozhodli celú dovolenku zaplatiť. Bol to ako sen. Bývali sme v 5 hviezdičkovom hoteli Marriott. Keďže už asi 8 rokov plávam, hneď nasledujúce ráno som sa rozhodol ísť si zaplávať do mora. No lenže zrazu na mňa začal pískať jeden z plavčíkov. Snažil sa mi rukami nohami vysvetliť, že je nebezpečné ísť tak ďaleko od pevniny si len tak zaplávať. Keďže bolo jasné, že english is not his native, spýtal som sa ho, odkiaľ pochádza. Povedal, že zo Slovenska. V tom momente som mu už po slovensky odpovedal, že aj ja. Hneď som so ho aj spýtal, že z akého mesta. Ako by to bolo, keby nepovedal, že z Vrútok.

stretnutie chlapci usa

Aj sa mi zdalo, že toho chalana som už niekde videl. What a coincidence! Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou?

plavčík usa pláž

Kedže v Rotary máme takú tradíciu, že my ako exchange students sa po pár rokoch vrátime do našej host country navštíviť svojich kamarátov a svoje host rodiny, v tom momente som svojim host rodičom povedal, že o 2 roky sa uvidíme na tomto mieste a, že ja tu budem tu robiť beach lifeguarda a oni sem prídu znova na dovolenku.

party na pláži kamaráti usa

No a svoj sľub som dodržal. Na Myrtle Beach sa chystám už toto leto. Cez deň na plavčíckom stande, poobede barbecue na pláži s kamarátmi pri západe slnka a večer nejaká latino beach party je lifestyle, ktorý chcem určite zažiť.

Cool story, čo povieš? A kedy sa chystáš do USA ty?

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

© Copyright INJOY 2016-2024