Jakub rád navštevuje cudzie krajiny a najviac vždy inklinoval k Amerike. Minulý rok ukončil stavebnú fakultu STU v Bratislave. USA ho lákalo kultúrou a životným štýlom natoľko, že ešte počas denného štúdia na vysokej škole si vyskúšal Work and Travel program, a to rovno trikrát. Kvôli dlhšiemu skúškovému na škole, do USA vycestoval neskôr, no považuje to len za výhodu.

work and travel usa jakub kirka

work and travel usa jakub kirka

Prvý rok pracoval Jakub v hoteli v Pensylvánii, v meste Hershey. Mesto je známe hlavne vďaka čokoláde a zábavnému parku. V hoteli pracoval ako busser, či food runner, ale vyskúšal si aj room service. Bežný deň začínal budíčkom okolo šiestej ráno a večer sa pripravoval, ako to už v USA počas leta býva, na rôzne párty. Ďalšie dve letá strávil v dovolenkovej destinácií Myrtle Beach v Južnej Karolíne, kde pracoval v reštaurácii ako čašník. Slnko, teplo pláž boli každodennou súčasťou Jakubovho dňa. Na Myrtle Beach začínal pracovné „ráno“ až o 11:00.

work and travel usa jakub kirka

Neskorý príchod do Ameriky má podľa Jakuba viac výhod, ako by si človek myslel. Prísť do kolektívu, kde každý už vie čo, a ako funguje, a so všetkým ti pomôže je veľké plus. Jakub prišiel v meste Hershey do partie ako posledný. Vďaka tomu sa stretli v dome viaceré národnosti a okrem toho, že musel stále využívať angličtinu, od spolubývajúcich dostal nespočetné množstvo rád pre svoj začínajúci american dream.

Jakub sa na americké dobrodružstvo vybral sám a to odporúča každému. Ísť sám do sveta, vybavovať sám, a aj letieť sám zocelí všetkých a navyše, nikto ťa neobmedzuje a počas work and travel programu stretneš veľa ľudí. Vybrať 3 top zážitky počas leta v Amerike je pre Jakuba naozaj ťažké.

work and travel usa jakub kirka

S cestovateľskými top 3 to je o niečo ľahšie. Jakuba najviac očarili Niagarské vodopády, New York a San Francisco. Za 3 roky toho postíhal naozaj veľa, nezabudol minúť doláre v kasíne v Las Vegas, nevynechal ani Los Angeles. Najviac si pochvaľuje plavby Karibikom. Jedno leto zažil dokonca dve a zopakoval by si ich znova.

work and travel usa jakub kirka

Jakub sa z Ameriky vrátil vždy omnoho sebavedomejší. Keď k zážitkom, ktoré si priniesol, pripočíta aj priateľov, ktorých spoznal a s ktorými je stále v kontakte, a aj veci, ktoré si pokupoval, na program work and travel určite nikdy nezabudne. Podľa Jakubových slov by si mal leto v USA vyskúšať každý a odporúča každému, kto toto práve číta.

Kategórie: rozhovory

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Klient Martin a jeho kanadský Work & Study príbeh

Klient Martin a jeho program Work & Study Canada. Vypočuj si Martinov príbeh v našom novom podcaste a poď aj ty študovať do Kanady! Viac

Čo nového v Kanade (celoročné zhrnutie) – December 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Ako to bolo v roku 2021 a ako to bude ďalší rok? Počúvaj horúce… Viac

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Neskutočný príbeh Martina a Michala alebo „svet je malý“

Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou? Viac

© Copyright INJOY 2016-2024