Aj Dominika vycestovala za veľkú mláku a pracovala ako bazénový plavčík pri Washingtone D.C. Robila od 12:00 do 20:00 a najviac si pochvaľuje americkú kolegyňu, s ktorou si na bazéne užili kopec srandy.

Každý pondelok mala Domča day off a s partiou vymýšľali výlety po okolí. Raz išli na baseball do Baltimoru, inokedy na celý deň surfovať do Ocean City. Čím rýchlejšie sa blížil koniec sezóny, tým viac bolo Dominike ľúto, že odchádza od skvelých ľudí, ktorých spoznala. Na druhej strane sa tešila na cestovanie. Po poslednom pracovnom dni si zbalila ruksak a odišla na dva dni do New Yorku, odtiaľ na pár dni do Miami a z Miami sa vybrala loďou na sedem dňovú plavbu po Karibiku.

Dominika si z Ameriky odniesla naozaj nezabudnuteľné spomienky a zažila toho naozaj veľa. V New Yorku, kúsok od Times Square, ju oslovil mladý chalan, ktorý vozil ľudí na takých bicykloch / drožkách, že by odviezol aj ju. Domča sa však najprv len zasmiala a odmietla, lebo to nezapadlo do jej low cost cestovania (4 USD za minútu!), no chalan ju nakoniec vozil skoro hodinu po Times Square úplne zadarmo.

Dosť dobrá párty bola vraj v new yorskom gay bare a tá úplne najlepšia, na akej zatiaľ kedy kde bola, bola práve v Miami. Počas leta dokonca stihla aj americkú svadbu, kde ju so sebou vzal kamarát. Aby nebolo málo, išla aj na koncert Drake & Future!

Domča hodnotí leto na jednu veľkú výbornú a jediné čo ľutuje je to, že nešla do Ameriky hneď po prvom ročníku na vysokej škole. Dlho čakala, kým nájde parťáka, s ktorým vycestuje do USA a nakoniec sa sama presvedčila, že ísť sám do sveta je naozaj super. Nikomu sa nemusíš prispôsobovať a nájdeš si oveľa viac nových kamošov.

„Nečakaj na nikoho, spoliehaj sa sám na seba, spoznávaj nových ľudí, rozprávaj sa hlavne s Američanmi, je to jedinečná príležitosť, tak ju naplno využi. Stiahni si snapchat, na tom frčí celá Amerika a vyraz do sveta.“

Aj napriek tomu, že do USA letela až ku koncu júna a strávila tak v Amerike len 3 mesiace, získala kopec skúsenosti, priniesla si hromadu zážitkov a nezabudnuteľných chvíľ, na ktoré bude dlho spomínať a ktoré niekto nezažije za celý svoj život.

Kategórie: rozhovory

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Klient Martin a jeho kanadský Work & Study príbeh

Klient Martin a jeho program Work & Study Canada. Vypočuj si Martinov príbeh v našom novom podcaste a poď aj ty študovať do Kanady! Viac

Čo nového v Kanade (celoročné zhrnutie) – December 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Ako to bolo v roku 2021 a ako to bude ďalší rok? Počúvaj horúce… Viac

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Neskutočný príbeh Martina a Michala alebo „svet je malý“

Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou? Viac

© Copyright INJOY 2016-2024