(Po-Pi: 9 - 17)

Denník nádejného Califorčana

Leto v USA. Tento nápad nám svitol v hlave niekedy minulý rok v októbri a tak sme sa s priateľom a kamarátkami zúčastnili prekurzu v Injoyi. Sme  mladí, tak prečo neskúsiť niečo iné. Z nápadu sa stala skutočnosť a koncom mája už sedeli dvaja nádejní plavčíci  v lietadle, ktoré smerovalo do Washingtonu DC.

Cestou necestou

Cesta cez Moskvu bola dlhá a mierne vyčerpávajúca (najlacnejšie letenky cez Rusko a Turecko), no plní entuziazmu sme sa konečne dostali do našej cieľovej destinácie. V tomto príbehu sa nezameriavam na plavčíkovanie v USA,  ale v skratke, každá práca má svoje plusy a mínusy.

Vytúžené cestovanie

Všetci predsa vieme, že leto v USA chce každý zažiť práve kvôli cestovaniu. Inak to nebolo ani u nás. Počas leta sme trocha pobehali Virginiu, strávili sme pár dní v New Yorku (pre mňa srdcovka) a po sezóne sme odleteli na západ za kamošmi a vydali sa na cestu po pobreží. Požičali sme si parádny žltý van a dobrodružstvo začalo.

West coast trip

dennik nadejneho califorcana-13

Deň 1.

Prileteli sme do San Francisca a hneď prvý deň nás čakala welcome party. Na druhý deň sme navštívili Alcatraz (naozaj zážitok) a vozili sa na parádnych žltých trojkolkách (GoCar). Okrem toho sme pobehali moje obľúbené Vintage shops, a popozerali sme mesto. 

dennik nadejneho califorcana-13

Deň 2.

Prešli sme zvyšok mesta, Californský kamoš Storm nám naplánoval cestu a navečer sme sa vydali na pláž. Keď sme prišli na Half Moon Bay bolo asi 8 stupňov a nemali sme kde spať. Po dvojhodinovom hľadaní sme zaparkovali pri veľkých vilách a dúfali sme, že nás nikto nevyhodí (nie, nie je dovolené spať len tak v aute).

dennik nadejneho califorcana-13

Deň 3.

Ráno sme zistili, že stojíme rovno vedľa kempu a pri obrovskom golfovom ihrisku. Spravili sme si raňajky a pokračovali do Santa Cruz, kde sme sa znova NEkúpali lebo bola zima. Pokračovali sme do parku McWay Falls, ale kvôli požiaru bolo všetko uzavreté. Smutní sme pokračovali ďalej a aby toho nebolo málo, dostali sme na útese defekt a signál bol cca 40 míľ od nás. Večer sme zakončili tajným prespávaním na detskom ihrisku

dennik nadejneho califorcana-13

dennik nadejneho califorcana-13

dennik nadejneho califorcana-13

Deň  4.

Navštívili sme Santa Barbaru, kde sa konečne vyčasilo a skúsili sme aj Tichý oceán. Poobede sme sa presunuli na Venice beach a prenocovali sme v kempe s teplou vodou a dokonca aj wifi.

dennik nadejneho califorcana-13

Deň 5.

Ďalší deň sme sa vydali do LA a chceli sme sa vyštverať k nápisu Hollywood. Aby sme lepšie videli, vyliezli sme na kopček kde svietil nápis WARNING! – Rattlesnakes ale v domnienke, že je to dajaký „podkaniar“ sme nápis odignorovali a hodinu sa slnili (je to štrkáč). Nebudem spomínať ďalšiu noc, kde sme spali medzi veveričkami, rattlesnakemi, škorpiónmi a pumami.

dennik nadejneho califorcana-13

Deň 6.

Ráno sme sa vydali na pláž La Jolla, kde sme surfovali. Všetko by bolo super, keby si môj priateľ nenechal pas v nohaviciach a nepriletela by čajka, ktorá mu ukradla víza a odletela nad oceán. Pokračovalo to volaním na ambasádu, kde si mysleli, že si robíme srandu. Nakoniec to dopadlo dobre a my sme ukončili ďalší deň.

dennik nadejneho califorcana-13

Deň 7.

Posledný deň kedy s nami cestovali aj baby. Chceli sme ho stráviť v Six Flagu (lístky sme kúpili v e-shope mesiac pred) a zistili sme, že ho zavreli. S ďalšími prekvapenými americkými obyvateľmi sme si ponadávali a šli sa prejsť do Beverly Hills. Večer sme odprevadili baby na letisko a my sme strávili noc na Wallmartovskom parkovisku.

dennik nadejneho califorcana-13

Deň 8.

Tento deň sme strávili v LA a na Venci beach, kde sa výnimočne nič nestalo a večer sme ukončili v kempe, kde som si nebola istá, či prežijeme do rána (ak ste videli film podFu(c)k, viete si predstaviť ten kemp).

dennik nadejneho califorcana-13

Deň 9.

Posledný deň sme sa len balili, vyprázdňovali preťažené kufre a chystali sa na 13 hodín v lietadle.

dennik nadejneho califorcana-13

Leto v Amerike je zážitok, ktorý určite odporúčam a verím, že každého to niekam posunie.
PS: ak chcete, čeknite naše druhé videjko, kde sme zachytili niektoré Californské momenty! 

Kategórie: rozhovory

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Klient Martin a jeho kanadský Work & Study príbeh

Klient Martin a jeho program Work & Study Canada. Vypočuj si Martinov príbeh v našom novom podcaste a poď aj ty študovať do Kanady! Viac

Čo nového v Kanade (celoročné zhrnutie) – December 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Ako to bolo v roku 2021 a ako to bude ďalší rok? Počúvaj horúce… Viac

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Neskutočný príbeh Martina a Michala alebo „svet je malý“

Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou? Viac

© Copyright INJOY 2016-2024