(Po-Pi: 9 - 17)

My vieme, že robiť hocičo hladný nie je dobré. Preto bol prvý diel New York diaries venovaný jedlu. Keď už sme najedení, môžeme sa pozrieť na ďalšiu nemenej dôležitú vec ako prežiť a hlavne užiť si  NY, a to – ubytovanie.

empire state building

Couchsurfing a Airbnb

Toto ste určite nečakali. Ostrieľaná dvojica. Couchsurfing & Aibnb. Pri couchsurfingu je dobré si nájsť konkrétne skupiny ako napríklad „New York City – NYC Rents and Sublets – CS Apartments / Roomates.“ Toto je pre krátkodobejší stay. Každý deň môžete očakávať ponuky. Samozrejme netreba dlho váhať, pretože 8 miliónov obyvateľov a ďalších 5 miliónov turistov nám predsa len trošku znižujú šance. Pri Airbnb je to jednoduchšie a naozaj v porovnaní s hotelmi, nájdete apartmány, či samostatnú izbu od 10 -30 dolárov na noc.

grand central terminal

 Craiglist

Viem, že ste možno prekvapení ale áno, stále existujú tzv. zlaté stránky. Americké internetové zlaté stránky. Craiglist, prehľadne ponúka prenájom apartmánov a bytov, serióznejšou cestou. Tú máte istotu na dlhodobý prenájom. Pri cenách sa najprv nadýchni a potom pozeraj ešte raz. Netreba zúfať, dá sa nájsť bytík aj za 1500 dolárov mesačne a ak ste dvaja.

streets of nyc

House Sitting

Ak toto slovo nepoznáte. Už ho poznáte. Housesitting koncept funguje po celom svete. Zjednodušene povedané, ľudia hľadajú niekoho (teba), kto sa postará o ich dom, byt, zvieratko, rybku, kým oni cestujú, či sú krátkodobo alebo dlhodobo preč. Existujú free stránky ale aj platené. Tam sa oplatí zaplatiť si tých 20 dolárov ročný poplatok a môžete tak získať ZADARMO ubytovanie na naozaj krásnych miestach. Nie len v New Yorku.

brooklyn bridge nyc

F.R.I.E.N.D.S

Čo si budeme hovoriť. Samozrejme kamarát môjho kamaráta, býva so švagrinou jeho krstného, ktorý pracoval s jeho synom a akurát hľadajú niekoho na podnájom. Známosti sú naša najväčšia power v dnešnej dobe, či v cestovaní, businesse alebo kdekoľvek. Preto sa nebojte pýtať, pýtať, pýtať.

socha slobody

CRAZY TIP – Žltý taxík s výhľadom na Manhattan

Amerika je Amerika. Preto vás nemôže prekvapiť, že môžete na určitý čas bývať a spať v autentickom taxíku komika Jonathana Powleyho. A Yellow Cab parkuje neďaleko East River v Queense, a za 39 dolárov na noc môžete bývať v upravenej dodávke s výhľadom na panorámu Manhattanu. Má posteľ, nemá wifi. Avšak tú nájdete v NYC všade. Každú rezerváciu bude čakať žltá nádielka darčekov, banány, papuče, či žlté ruže. This is New York baby!

new york city wat

By the way…

V New Yorku môžeš stráviť aj celé leto. Poď do toho s nami!

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

US Embassy ultimate survival guide

Aj ty máš už o pár dní pohovor na americkej ambasáde? Pripravili sme pre teba krátky, ale originálny US Embassy Survival Guide k úspešnému zvládnutiu pohovoru s americkou konzulkou v Bratislave. Viac

© Copyright INJOY 2016-2023