(Po-Pi: 9 - 17)

My vieme, že robiť hocičo hladný nie je dobré. Preto bol prvý diel New York diaries venovaný jedlu. Keď už sme najedení, môžeme sa pozrieť na ďalšiu nemenej dôležitú vec ako prežiť a hlavne užiť si  NY, a to – ubytovanie.

empire state building

Couchsurfing a Airbnb

Toto ste určite nečakali. Ostrieľaná dvojica. Couchsurfing & Aibnb. Pri couchsurfingu je dobré si nájsť konkrétne skupiny ako napríklad „New York City – NYC Rents and Sublets – CS Apartments / Roomates.“ Toto je pre krátkodobejší stay. Každý deň môžete očakávať ponuky. Samozrejme netreba dlho váhať, pretože 8 miliónov obyvateľov a ďalších 5 miliónov turistov nám predsa len trošku znižujú šance. Pri Airbnb je to jednoduchšie a naozaj v porovnaní s hotelmi, nájdete apartmány, či samostatnú izbu od 10 -30 dolárov na noc.

grand central terminal

 Craiglist

Viem, že ste možno prekvapení ale áno, stále existujú tzv. zlaté stránky. Americké internetové zlaté stránky. Craiglist, prehľadne ponúka prenájom apartmánov a bytov, serióznejšou cestou. Tú máte istotu na dlhodobý prenájom. Pri cenách sa najprv nadýchni a potom pozeraj ešte raz. Netreba zúfať, dá sa nájsť bytík aj za 1500 dolárov mesačne a ak ste dvaja.

streets of nyc

House Sitting

Ak toto slovo nepoznáte. Už ho poznáte. Housesitting koncept funguje po celom svete. Zjednodušene povedané, ľudia hľadajú niekoho (teba), kto sa postará o ich dom, byt, zvieratko, rybku, kým oni cestujú, či sú krátkodobo alebo dlhodobo preč. Existujú free stránky ale aj platené. Tam sa oplatí zaplatiť si tých 20 dolárov ročný poplatok a môžete tak získať ZADARMO ubytovanie na naozaj krásnych miestach. Nie len v New Yorku.

brooklyn bridge nyc

F.R.I.E.N.D.S

Čo si budeme hovoriť. Samozrejme kamarát môjho kamaráta, býva so švagrinou jeho krstného, ktorý pracoval s jeho synom a akurát hľadajú niekoho na podnájom. Známosti sú naša najväčšia power v dnešnej dobe, či v cestovaní, businesse alebo kdekoľvek. Preto sa nebojte pýtať, pýtať, pýtať.

socha slobody

CRAZY TIP – Žltý taxík s výhľadom na Manhattan

Amerika je Amerika. Preto vás nemôže prekvapiť, že môžete na určitý čas bývať a spať v autentickom taxíku komika Jonathana Powleyho. A Yellow Cab parkuje neďaleko East River v Queense, a za 39 dolárov na noc môžete bývať v upravenej dodávke s výhľadom na panorámu Manhattanu. Má posteľ, nemá wifi. Avšak tú nájdete v NYC všade. Každú rezerváciu bude čakať žltá nádielka darčekov, banány, papuče, či žlté ruže. This is New York baby!

new york city wat

By the way…

V New Yorku môžeš stráviť aj celé leto. Poď do toho s nami!

Zaujal ťa program? Registrovať sa do programu

Čtěte dále

Čo nového v Kanade – September 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí a celkovej situácii v krajine javorového listu…. Viac

Vyhraj ročné školné na Canadian College s REFRESHER Slovensko

Teraz máš šancu získať ročné školné na Canadian College úplne zadarmo! Zapoj sa do našej instagramovej súťaže s REFRESHER Slovensko: Viac

#watcast by Injoy agency – Marec 2021

Je tu Marec a s ním aj najhorúcejšie novinky ohľadom Work and Travel USA 2021. Vypočuj si nový update v najnovšom watcaste: Viac

Čo nového v Kanade – Marec 2021

Počúvaj o aktuálnom dianí v Kanade a o novinkách v programoch Working Holiday Canada 2021 a Work and Study Canada 2021 v našom marcovom kanadskom podcaste. Viac

Chceš zasielať články
z nášho Blogu?

Kliknutím na tlačidlo odoslať beriem na
vedomie nevyhnutné spracovanie osobných údajov.

© Copyright INJOY 2016