(Po-Pi: 9 - 17)

New York je mesto čo nikdy nespí a ak máš to štastie a ideš ho navštíviť, prinášame ti každý týždeň sériu rád a tipov ako si Big Apple užiť a pritom neminúť všetky úspory. Cestovať smart a Injoying travelling to je také naše. V prvom diely si povieme o tajných food miestach a tipoch ako neminúť “majland”. 

times square nyc wat

1$ Slice Pizza

Pizza. Pizza. Pizza. Pizza. Čo by to bola za Amerika a čo by to bol za New York, ak by ste neochutnali ich skvelú pizzu. Samozrejme nájdete ich milión, kvalitných, drahých ale čo si môžete dovoliť každý deň je tzv. Dollar Slice Pizza. V mapke nájdete rovno miesta, kde nájdete podniky a u nich poriadny trojuholník, ktorý vás vie dosť uspokojiť.

pizza lacné jedlo

Vynechaj raňajky a najedz sa na obed ako kráľ

Môžeš spojiť príjemné s užitočným a využiť výhody Intermittent Fastingu / prerušovaného hladovania. Par dní do týždňa skús vynechať raňajky, daj si dobrú kávu a svoje jedlo si ušetri na dobrý obed. V New Yorku vo veľkom fičia Happy Hours a výhodné obedové menúčka  za 7-10 dolárov. Najlacnejšie sa naješ práve v Chinatown či v niektorých častiach Brooklynu. Večer v USA máš výhodu, že veľa reštaurácií umožňuje BYOB – Bring your own bottle. Takže ak máš viac ako 21, takto môžeš ušetriť na drinkoch.

china town lacné jedlo

Buy in bulk výhody a objednávania si online

Samozrejme toto tiež nemôžeš robiť každý deň ale pokiaľ si sa rozhodol v New Yorku stráviť viac ako mesiac, oplatí sa to. Buy in Bulk znamená nákup potravín a príslušenstva online s tým, že ti to donesú rovno pred dvere. Oplatia sa “komodity” životne doležitého charakteru ako toaletný papier, drogéria, filtre na kávu či práve cestoviny, ryža a cereálie. We know how to do it!

V mobile nezabudni mať určite stiahnutú aplikáciu Yelp, cez ktorú nájdeš rýchlo reštaurácie s recenziami, miesta, nightlife či práve delivery. Šikovní a zbehlí môžu po čase využiť UberEats, kde sa spojil Uber s vybranými restaurants a prinesú ti tvoju objednávku domov podľa lokácie.

nakupovanie jedla

Piknik outside v Brooklyne

Jedenie v reštauráciách každý deň je trochu over budget, takže najviac sa opláca samozrejme si nakúpiť v obchodoch domov. Pokiaľ chceš ušetriť oplatí si nakúpiť vo veľkom napr. mrazená zelenina ( častokrát majú akciu 10 za 10$) a rôzne beans or peas. Treba rátať s tým, že medzi najdrahšie potraviny patrí práve mäso a kvalitná zelenina. Ale čo je viac čarovné ako si zobrať deku, ruksak a vybehnúť do Central Parku alebo do Brooklyn Botanic Gardens (ktoré sú otvorené for free) a vychutnať si vlastné dobroty pod rozkvitnutými čerešnami v Máji či záhradami full of roses v Júni.

piknik new york city

By the way…

V New Yorku môžeš stráviť aj celé leto! Poď do toho s nami!

Kategórie: aktuality USA

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

© Copyright INJOY 2016-2024