(Po-Pi: 9 - 17)

New York je mesto čo nikdy nespí a ak máš to štastie a ideš ho navštíviť, prinášame ti každý týždeň sériu rád a tipov ako si Big Apple užiť a pritom neminúť všetky úspory. Cestovať smart a Injoying travelling to je také naše. V prvom diely si povieme o tajných food miestach a tipoch ako neminúť “majland”. 

times square nyc wat

1$ Slice Pizza

Pizza. Pizza. Pizza. Pizza. Čo by to bola za Amerika a čo by to bol za New York, ak by ste neochutnali ich skvelú pizzu. Samozrejme nájdete ich milión, kvalitných, drahých ale čo si môžete dovoliť každý deň je tzv. Dollar Slice Pizza. V mapke nájdete rovno miesta, kde nájdete podniky a u nich poriadny trojuholník, ktorý vás vie dosť uspokojiť.

pizza lacné jedlo

Vynechaj raňajky a najedz sa na obed ako kráľ

Môžeš spojiť príjemné s užitočným a využiť výhody Intermittent Fastingu / prerušovaného hladovania. Par dní do týždňa skús vynechať raňajky, daj si dobrú kávu a svoje jedlo si ušetri na dobrý obed. V New Yorku vo veľkom fičia Happy Hours a výhodné obedové menúčka  za 7-10 dolárov. Najlacnejšie sa naješ práve v Chinatown či v niektorých častiach Brooklynu. Večer v USA máš výhodu, že veľa reštaurácií umožňuje BYOB – Bring your own bottle. Takže ak máš viac ako 21, takto môžeš ušetriť na drinkoch.

china town lacné jedlo

Buy in bulk výhody a objednávania si online

Samozrejme toto tiež nemôžeš robiť každý deň ale pokiaľ si sa rozhodol v New Yorku stráviť viac ako mesiac, oplatí sa to. Buy in Bulk znamená nákup potravín a príslušenstva online s tým, že ti to donesú rovno pred dvere. Oplatia sa “komodity” životne doležitého charakteru ako toaletný papier, drogéria, filtre na kávu či práve cestoviny, ryža a cereálie. We know how to do it!

V mobile nezabudni mať určite stiahnutú aplikáciu Yelp, cez ktorú nájdeš rýchlo reštaurácie s recenziami, miesta, nightlife či práve delivery. Šikovní a zbehlí môžu po čase využiť UberEats, kde sa spojil Uber s vybranými restaurants a prinesú ti tvoju objednávku domov podľa lokácie.

nakupovanie jedla

Piknik outside v Brooklyne

Jedenie v reštauráciách každý deň je trochu over budget, takže najviac sa opláca samozrejme si nakúpiť v obchodoch domov. Pokiaľ chceš ušetriť oplatí si nakúpiť vo veľkom napr. mrazená zelenina ( častokrát majú akciu 10 za 10$) a rôzne beans or peas. Treba rátať s tým, že medzi najdrahšie potraviny patrí práve mäso a kvalitná zelenina. Ale čo je viac čarovné ako si zobrať deku, ruksak a vybehnúť do Central Parku alebo do Brooklyn Botanic Gardens (ktoré sú otvorené for free) a vychutnať si vlastné dobroty pod rozkvitnutými čerešnami v Máji či záhradami full of roses v Júni.

piknik new york city

By the way…

V New Yorku môžeš stráviť aj celé leto! Poď do toho s nami!

Kategórie: aktuality USA

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

US Embassy ultimate survival guide

Aj ty máš už o pár dní pohovor na americkej ambasáde? Pripravili sme pre teba krátky, ale originálny US Embassy Survival Guide k úspešnému zvládnutiu pohovoru s americkou konzulkou v Bratislave. Viac

© Copyright INJOY 2016-2023