(Po-Pi: 9 - 17)

Janka má 27 rokov, Zuzka 26. Spoločne vyštudovali Ekonomickú univerzitu v Bratislave a spoločne sa tiež rozhodli vycestovať na program Working Holiday 2015 do Kanady. Nechceli sa hneď po škole zaradiť do bežného pracovného tempa. Rozhodli sa zažiť najskôr život v inej krajine a získať tak množstvo zážitkov a dobrodružstiev. Po predošlých pozitívnych skúsenostiach s programom Work and Travel USA, si tentokrát zvolili Kanadu. Na výber mali Vancouver, Toronto, alebo Montreal a rozhodli sa pre Vancouver!

zuzka a janka v kanade-3

zuzka a janka v kanade-8

Pomohli im na úvod pobytu vybaviť nasledovné:

  • SIN number na úrade (bez ktorého nemôžete v Kanade pracovať)
  • účet v banke
  • sim-kartu do telefónu

Je dobré si kanadské číslo zabezpečiť hneď po príchode do krajiny. Prípadný zamestnávateľ vám má kam zavolať, keď si hľadáte prácu. Hneď ako si všetko dievčatá povybavovali, začali s hľadaním práce a vlastného bývania. Po niekoľkých dňoch hľadania sa nasťahovali do „one bedroom“ apartmánu v časti North Vancouver. Na rozdiel od slovenských prenájmov sa tu dievčatá nestretli so zariadenými bytmi.

zuzka a janka v kanade

Prvú prácu si dievčatá našli pomerne rýchlo v eco friendly upratovacej spoločnosti. Podarilo sa im získať prácu na trvalý úväzok. Bol február a keďže firma nemala až tak veľa práce, po mesiaci si našli ďalšie part-time joby. Janka začala pracovať v indickej reštaurácií ako čašníčka, Zuzka v „shoppers drug markete“, teda v drogérii. Obe práce si Janka veľmi pochvaľuje, pretože všade spoznávala veľa nových ľudí. V prvej práci mala veľa zahraničných kolegov, ktorí boli na podobnom programe ako ona. V reštaurácii pracovala s neskutočne milými ľudmi z Indie. Obľúbila si ich a často si s nimi po práci zašli obe slovenky posedieť do niektorého z útulných barov Vancouveru.

zuzka a janka v kanade-6

zuzka a janka v kanade-2

Vancouver je mesto, kde si všetci nájdu to svoje. Sú tu hory aj oceán. V zime stačí nasadnúť na autobus a za pol hodiny sa lyžujete. V lete je mesto a jeho okolie ideálne na turistiku. Možností je tu naozaj nespočetne. Vždy keď mali dievčatá voľno, vydali sa na túry. Kanadskú prírodu hodnotia ako prekrásnu. Okolie Vancouveru je tiež známe priezračnými jazerami. Výhľady, ktoré stoja za to, z nich môžete mať, ak sa vydáte na 1 až 4 hodinové túry.

zuzka a janka v kanade-7

Čo sa týka mestskej dopravy vo Vancouveri, ľudia využívajú:

  • autobusy
  • skytrains – metro nad zemou
  • seabusy – lodná preprava

„Seabusy“ dievčatá využívali, keď sa chceli dostať z dowtownu do časti North-West Vancouver. Jedlo si nakupovali v hlavne klasických supermarketoch ako Walmart, Metro a Superstore. Zeleninu a ovocie si kupovali na trhoch u Peržanov. Bolo vždy čerstvé a omnoho lacnejšie ako v supermarketoch. Oblečenie nakupovali v obchode Winners, v ktorom našli aj značkové oblečenie za oveľa nižšie ceny.

zuzka a janka v kanade-4

zuzka a janka v kanade-10

Janka aj Zuzka sa za rok v Kanade toho naučili naozaj veľa. Nabrali nové skúsenosti, spoznali nových ľudí. Hlavne sa naučili, na čom naozaj záleží a na čom až tak nie. Spoznali lepšie samé seba a naučili sa ísť za svojími snami. Pracovný rok v Kanade by dopriali naozaj každému. Kanada je prekrásna krajina plná možností!

Tagy článku: #Kanada#práca

Kategórie: rozhovory

Zaujal ťa program? Registrovať sa do programu

Čtěte dále

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Neskutočný príbeh Martina a Michala alebo „svet je malý“

Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou? Viac

Nový rok, nový Injoy team!

Rok 2017 je za nami a my dúfame, že si zažil veľa nezabudnuteľných zážitkov a dobrodružstiev, okrem iného aj spolu s Injoy! Viac

„Ako sa vyhnúť napadnutiu medveďom“ bolo súčasťou pracovného manuálu

Netradičný Work and Travel program na Aljaške v divočine. „Bol som 118 dní na Aljaške“ asi nie je odpoveď, ktorú čakáš na otázku „čo si robil minulé leto?“. Viac

Chceš zasielať články
z nášho Blogu?

Kliknutím na tlačidlo odoslať beriem na
vedomie nevyhnutné spracovanie osobných údajov.

© Copyright INJOY 2016