Ako to všetko začalo…? Laco sníval o tom, že jedného dňa navštívi a bude súčasťou jednej z neprehliadnuteľných krajín sveta, s javorovým listom na vlajke – Kanade. Po tom ako zistil, že získať samostatné pracovné víza je skôr lotéria, rozhodol sa spopjiť príjemné s užitočným. Prihlásil sa na jednomesačný jazykový pobyt, vďaka ktorému si mohol obzrieť svoje vysnívané kanadské miesta z blízka.

vancouver

vancouver3

Spomienky na Kanadu spolu so zážitkami utvrdili Lacovu túžbu vrátiť sa na dlhšiu dobu a pracovať v tejto krajine. Cez kamaráta sa dostal k našej agentúre, vďaka čomu si jedného dňa našiel mail so schválenými pracovnými vízami na rok.

Práca, cestovanie a mnoho zážitkov! Začiatky by nazval pokojnými. Po vybavení úvodných formalít a ubytovania, si našiel prácu súvisiacu so šoférovaním. Nakoľko chcel mať kanadský vodičský preukaz, musel prejsť testami, praktickou jazdou a zaplatiť poplatky. Na skok si odišiel na výlet do amerického Seattlu a hneď po návrate si našiel novú, lepšiu prácu. Zostal pri svojej záľube – šoférovaní, len zmenil zamestnávateľa. Viac ho bavilo jazdiť na pekných autách!

_MG_2463

Čo sa oplatí vidieť a zažiť v tomto veľkomeste ?

_MG_2489

Po vyše polroku sa cez rovnaký program do Kanady dostala aj Lacova sestra s mužom, ktorí priviedli na svet malú kanaďanku. Tí sa rozhodli pre Calgary. Kam sa spoločne vybrali?

lanovka

….. hodnotí Kanadu ako úžasné miesto pre život a kto tu nebol, neuverí len rozprávaniu o nej. Je veľmi vďačný za túto príležitosť a my mu tiež ďakujeme za príjemný rozhovor.

calgary2

Tagy článku: #Kanada#práca

Kategórie: rozhovory

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Klient Martin a jeho kanadský Work & Study príbeh

Klient Martin a jeho program Work & Study Canada. Vypočuj si Martinov príbeh v našom novom podcaste a poď aj ty študovať do Kanady! Viac

Čo nového v Kanade (celoročné zhrnutie) – December 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Ako to bolo v roku 2021 a ako to bude ďalší rok? Počúvaj horúce… Viac

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Neskutočný príbeh Martina a Michala alebo „svet je malý“

Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou? Viac

© Copyright INJOY 2016-2024