(Po-Pi: 9 - 17)

Chceš vycestovať na F1 či H1B víza?  Môžeš očakávať zmenu!

To, že sa zahraničná politika neustále mení a prispôsobuje okoliu je zrejmé. V tomto smere môžeme aj my očakávať zmeny v oblasti vízovej agendy v USA, ktoré prinesie rok 2016.

F1 víza sú študentské víza, pre tých ktorí chcú v USA navštevovať univerzitu, semináre, konzervatórium, jazykovku, či inú vzdelávaciu inštitúciu. Vydávajú sa na ľubovoľné obdobie v závislosti od dĺžky štúdia/kurzu, zväčša na dlhšiu dobu. Treba brať do úvahy, že štúdium v USA nie je zadarmo, takže po prijatí na vybranú školu, je potrebné zaplatiť školné. Po jeho uhradení, škola vydáva potvrdený formulár I-20. Bez tohto formulára nemôže študent žiadať o víza.

 

Práve v tomto smere od februára 2016 môže nastať zmena. Vláda USA práve zvažuje, či študentom s týmto typom víz bude umožnené v USA pracovať. Samozrejme nie na dobu trvalú. Po tom ako študent získa bakalársky titul, by mohol pracovať po dobu 3 rokov. Ak sa rozhodne v štúdiu pokračovať na magisterskom štúdiu a úspešne ho ukončí, mal by povolené pracovať ďalšie 3 roky. Skvelý nápad? To teda áno! Táto zmena by mala vydláždiť cestu najmä študentom, ktorí končia s titulom STEM, teda majú ukončené vzdelanie v oblasti matematiky, strojárstva, vedy a techniky. Študenti by tým pádom mohli vycestovať do Ameriky v rámci voliteľného praktického tréningu a pracovať v USA po dobu dlhú až 6 rokov. Trojročné povolenie pracovať v USA budú môcť získať študenti z ostatných oblasti štúdia.

Zmeny môžu nastať aj pri H1B vízach, ktoré  povoľujú občanom cudzích krajín dočasne pracovať v niektorých povolaniach. Aby človek mohol požiadať o pracovné víza typu H1B, musí mať ponuku na prácu na dobu určitú v špeciálnych povolaniach od zamestnávateľa v USA. Veľkou výhodou je, že nie je potrebné v USA študovať a platiť vysoké poplatky za školné. Otázne zostáva, do akej miery zahraničná politika v USA ovplyvní existenciu tohoto typu víz.

Čo myslíte?!

Viac info o ďalších novinkách programu WORK and TRAVEL USA 2016 sa dozvieš TU.

 

Tagy článku: #práca#štúdium#usa#usa

Kategórie: aktuality

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

© Copyright INJOY 2016-2024