(Po-Pi: 9 - 17)

Prečo počkať so zrušením programu Work and Travel?

(pre zväčšenie ťukni na obrázok a posúvaj/zoomuj jednotlivé slides)

Najčastejšie otázky ohľadom Work and Travel USA 2020 a Covid-19:

Môžem zmeniť zamestnávateľa v prípade, že môj súčasný zamestnávateľ prácu v USA zruší?

Samozrejme. Zmena zamestnávateľa nesúvisí so samotnou realizáciou programu. Na zmene zamestnávateľa je možné dohodnúť sa aj priamo pred odletom do USA. Túto zmenu musí schváliť vízový sponzor, tak ako aj zmenu vášho start date – end date.

Dokedy platia STORNO podmienky, ktoré ste uviedli v maile?

Svoje rozhodnutie o definitívnom zrušení/presunutí programu nám prosím potvrďte odpoveďou na e-mail do 13.4.2020 iba v prípade, ak ste už o tom 100% presvedčení.

Budú sa ešte meniť STORNO podmienky uvedené v maile?

Podmienky sa meniť nebudú. Radi by sme však vedeli, či je medzi vami niekto, kto už teraz plánuje svoju účasť v programe zrušiť aj v prípade, že sa program zrealizuje.

Je nejaký deadline na bezplatné presunutie programu WaT 2020 na rok 2021?

Vízový sponzor Greenheart stanovil predbežný deadline na 13.4.2020. Tento dátum sa však s veľkou pravdepodobnosťou bude posúvať, tak ako aj u iných sponzorov.

Bude program presunutý automaticky, ak dôjde k zrušeniu programu vízovým sponzorom alebo Department of State?

Program bude presunutý na žiadosť študenta, nie automaticky.

Je možné pri presunutí programu WaT 2020 na rok 2021 zmeniť variantu programu, prípadne vrátiť cenový rozdiel?

V zmene varianty programu nevidíme problém. Cenový rozdiel vrátime na základe tohtoročného cenníku.

Budúci rok už nebudem študentom. Môžem si taktiež presunúť program na ďalší rok?

Podmienkou pre účasť na programe Work and Travel je (zatiaľ) naďalej denná forma štúdia na vysokej škole. Programu v lete sa môže zúčastniť aj ten, kto je v končiacom ročníku. Vzhľadom na situáciu, je možné, že by sa spravila výnimka, no zatiaľ ostávajú podmienky rovnaké.

Ak si presuniem program WaT 2020 na rok 2021, budem platiť opäť registračný poplatok?

Pokiaľ zvažujete, že sa programu zúčastnite v budúcom roku a nemienite ho rušiť z vašej strany, nevidíme dôvod od vás žiadať registračný poplatok v rovnakej výške. Registračný poplatok bude pravdepodobne za symbolickú cenu.

Prečo sa mi nevráti celá čiastka USD poplatku? Vízového sponzora predsa nepotrebujem, keď do USA nemôžem vycestovať vôbec.

Práca vízového sponzora zahŕňa okrem iného monitoring, schválenia a osobné návštevy vašich zamestnávateľov v USA, z dôvodu vášho bezpečného umiestnenia a vhodných pracovných podmienok. Toto všetko už v posledných mesiacoch prebehlo, vaše aplikácie sú kompletné, schválené zo strany vízového sponzora a čakáme už len na doručenie niektorých DS formulárov. Veľa z vás má DS-ká už u nás v kancelárii. Veľká časť práce tak bola spravená aj zo strany vízového sponzora. Za túto situáciu nemôže nikto z nás.

Vrátia sa mi peniaze alebo sa mi prípadne predĺži licencia za plavčícky kurz?

Plavčícka licencia od American Redcross je platná na dva roky. O prípadnom predĺžení/preskúšaní za nižší poplatok na tretí rok budeme komunikovať s American Redcross.

Ak sa teraz rozhodnem previesť USD poplatok do budúcej sezóny a následne nebudem môcť vycestovať v budúcom roku, bude výška storna rovnaká ako teraz?

Storno podmienky v tomto prípade budú rovnaké.

Prečo je výška storno poplatku vyššia vo variante Prácu hľadám ako u plavčíka?

Storno poplatok je úmerný k množstvu práce, ktorá bola s každým klientom odvedená. Umiestnenie klienta na program Prácu hľadám je oveľa zložitejšie ako pri plavčíckych pozíciach. Samotný schvaľovací proces zamestnávateľa vízovým sponzorom je náročný a zamestnávateľ musí spĺňať množstvo kritérií. Vyhovujúcich zamestnávateľov je v USA čoraz menej, preto vaše umiestňovanie nemusí vyjsť vždy na prvý krát. Našou prioritou vždy bolo umiestnenie klientov u tých zamestnávateľov, kde bude o vás postarané a budete nám písať iba samé pozitívne odozvy.

Bude možnosť previesť poplatok za Work and Travel na iné programy vo vašej ponuke? Štúdium a práca v Kanade, Austrálii..?

Zmena bude možná po individuálnom dohovore klienta s koordinátorom daného programu.

Zaujal ťa program? Registrovať sa do programu

Máš nejaké otázky?

Kontaktuj koordinátora programu:

W&T 2020 vs. Covid-19

Nikola Noveková

Nikola Noveková

Koordinátorka programu

+421 948 767 660

nikola.novekova@injoy.sk

ČO NOVÉ NA
NAŠOM BLOGU?

Ako to bude s Work and Travel USA 2022?

Bude Work and Travel USA 2022? Čo vieme od americkej ambasády, vízových sponzorov a zamestnávateľov v USA, povie CEO Injoy agency- Peter Iľko. Viac

Čo nového v Kanade – September 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí a celkovej situácii v krajine javorového listu…. Viac

Vyhraj ročné školné na Canadian College s REFRESHER Slovensko

Teraz máš šancu získať ročné školné na Canadian College úplne zadarmo! Zapoj sa do našej instagramovej súťaže s REFRESHER Slovensko: Viac

#watcast by Injoy agency – Marec 2021

Je tu Marec a s ním aj najhorúcejšie novinky ohľadom Work and Travel USA 2021. Vypočuj si nový update v najnovšom watcaste: Viac

Canadian Fest 2020 (online event)

27.10.2020

Utorok 27.10.2020, 18:00, Online na YouTube Injoy agency Sleduj udalosť tu:  Event na FB       Viac

Online webinár: Ako do Kanady po Covid-19?

18.05.2020

Pondelok 18.05.2020, 18:05, Online na FB Injoy agency Sleduj udalosť tu:  Event na FB   Máš otázky ohľadom štúdia, cestovania… Viac

Ako do Kanady: práca, štúdium, migrácia

06.11.2019

Streda 6.11.20199, 18:30, Impact Hub, Bratislava Prídeš? Chyť si miesto tu! Sleduj udalosť na facebooku:  Event na FB   Kanada… Viac

Napíš nám

Alebo nám rovno
napíš či zavolaj
+421 907 445 938

    Kliknutím na tlačítko odoslať beriem na vedomie nevyhnutné spracovanie osobných údajov (viac informácií)

    © Copyright INJOY 2016