(Po-Pi: 9 - 17)

Prečo počkať so zrušením programu Work and Travel?

(pre zväčšenie ťukni na obrázok a posúvaj/zoomuj jednotlivé slides)

Najčastejšie otázky ohľadom Work and Travel USA 2020 a Covid-19:

Môžem zmeniť zamestnávateľa v prípade, že môj súčasný zamestnávateľ prácu v USA zruší?

Samozrejme. Zmena zamestnávateľa nesúvisí so samotnou realizáciou programu. Na zmene zamestnávateľa je možné dohodnúť sa aj priamo pred odletom do USA. Túto zmenu musí schváliť vízový sponzor, tak ako aj zmenu vášho start date – end date.

Dokedy platia STORNO podmienky, ktoré ste uviedli v maile?

Svoje rozhodnutie o definitívnom zrušení/presunutí programu nám prosím potvrďte odpoveďou na e-mail do 13.4.2020 iba v prípade, ak ste už o tom 100% presvedčení.

Budú sa ešte meniť STORNO podmienky uvedené v maile?

Podmienky sa meniť nebudú. Radi by sme však vedeli, či je medzi vami niekto, kto už teraz plánuje svoju účasť v programe zrušiť aj v prípade, že sa program zrealizuje.

Je nejaký deadline na bezplatné presunutie programu WaT 2020 na rok 2021?

Vízový sponzor Greenheart stanovil predbežný deadline na 13.4.2020. Tento dátum sa však s veľkou pravdepodobnosťou bude posúvať, tak ako aj u iných sponzorov.

Bude program presunutý automaticky, ak dôjde k zrušeniu programu vízovým sponzorom alebo Department of State?

Program bude presunutý na žiadosť študenta, nie automaticky.

Je možné pri presunutí programu WaT 2020 na rok 2021 zmeniť variantu programu, prípadne vrátiť cenový rozdiel?

V zmene varianty programu nevidíme problém. Cenový rozdiel vrátime na základe tohtoročného cenníku.

Budúci rok už nebudem študentom. Môžem si taktiež presunúť program na ďalší rok?

Podmienkou pre účasť na programe Work and Travel je (zatiaľ) naďalej denná forma štúdia na vysokej škole. Programu v lete sa môže zúčastniť aj ten, kto je v končiacom ročníku. Vzhľadom na situáciu, je možné, že by sa spravila výnimka, no zatiaľ ostávajú podmienky rovnaké.

Ak si presuniem program WaT 2020 na rok 2021, budem platiť opäť registračný poplatok?

Pokiaľ zvažujete, že sa programu zúčastnite v budúcom roku a nemienite ho rušiť z vašej strany, nevidíme dôvod od vás žiadať registračný poplatok v rovnakej výške. Registračný poplatok bude pravdepodobne za symbolickú cenu.

Prečo sa mi nevráti celá čiastka USD poplatku? Vízového sponzora predsa nepotrebujem, keď do USA nemôžem vycestovať vôbec.

Práca vízového sponzora zahŕňa okrem iného monitoring, schválenia a osobné návštevy vašich zamestnávateľov v USA, z dôvodu vášho bezpečného umiestnenia a vhodných pracovných podmienok. Toto všetko už v posledných mesiacoch prebehlo, vaše aplikácie sú kompletné, schválené zo strany vízového sponzora a čakáme už len na doručenie niektorých DS formulárov. Veľa z vás má DS-ká už u nás v kancelárii. Veľká časť práce tak bola spravená aj zo strany vízového sponzora. Za túto situáciu nemôže nikto z nás.

Vrátia sa mi peniaze alebo sa mi prípadne predĺži licencia za plavčícky kurz?

Plavčícka licencia od American Redcross je platná na dva roky. O prípadnom predĺžení/preskúšaní za nižší poplatok na tretí rok budeme komunikovať s American Redcross.

Ak sa teraz rozhodnem previesť USD poplatok do budúcej sezóny a následne nebudem môcť vycestovať v budúcom roku, bude výška storna rovnaká ako teraz?

Storno podmienky v tomto prípade budú rovnaké.

Prečo je výška storno poplatku vyššia vo variante Prácu hľadám ako u plavčíka?

Storno poplatok je úmerný k množstvu práce, ktorá bola s každým klientom odvedená. Umiestnenie klienta na program Prácu hľadám je oveľa zložitejšie ako pri plavčíckych pozíciach. Samotný schvaľovací proces zamestnávateľa vízovým sponzorom je náročný a zamestnávateľ musí spĺňať množstvo kritérií. Vyhovujúcich zamestnávateľov je v USA čoraz menej, preto vaše umiestňovanie nemusí vyjsť vždy na prvý krát. Našou prioritou vždy bolo umiestnenie klientov u tých zamestnávateľov, kde bude o vás postarané a budete nám písať iba samé pozitívne odozvy.

Bude možnosť previesť poplatok za Work and Travel na iné programy vo vašej ponuke? Štúdium a práca v Kanade, Austrálii..?

Zmena bude možná po individuálnom dohovore klienta s koordinátorom daného programu.

Zaujal ťa program? Registrovať sa do programu

Máš nejaké otázky?

Kontaktuj koordinátora programu:

W&T 2020 vs. Covid-19

Nikola Noveková

Nikola Noveková

Koordinátorka programu

+421 948 767 660

nikola.novekova@injoy.sk

ČO NOVÉ NA
NAŠOM BLOGU?

Ako to bude s Work and Travel USA 2021?

O programe Work and Travel USA, o tom čo sa stalo toto leto a ako to vyzerá s letom 2021. Hovorí riaditeľ agentúry Injoy agency – Peter Iľko. Viac

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Cestovanie po USA: Užitočné tipy a triky

Aj ty plánuješ roadtrip po Amerike? V Injoy sme pre teba spísali užitočné tipy a triky, s ktorými bude tvoje plánovanie jednoduchšie. Viac

Canadian Fest 2020 (online event)

27.10.2020

Utorok 27.10.2020, 18:00, Online na YouTube Injoy agency Sleduj udalosť tu:  Event na FB       Viac

Online webinár: Ako do Kanady po Covid-19?

18.05.2020

Pondelok 18.05.2020, 18:05, Online na FB Injoy agency Sleduj udalosť tu:  Event na FB   Máš otázky ohľadom štúdia, cestovania… Viac

Ako do Kanady: práca, štúdium, migrácia

06.11.2019

Streda 6.11.20199, 18:30, Impact Hub, Bratislava Prídeš? Chyť si miesto tu! Sleduj udalosť na facebooku:  Event na FB   Kanada… Viac

Napíš nám

Alebo nám rovno
napíš či zavolaj
+420 211 221 501

Kliknutím na tlačítko odoslať beriem na vedomie nevyhnutné spracovanie osobných údajov (viac informácií)

© Copyright INJOY 2016