WORK AND STUDY NOVÝ ZÉLAND

Domorodci ho volajú “Aoetaroa“ – krajina dlhého bieleho oblaku. Pre nás je to Nový Zéland a posledná krajina, ktorú začali ľudia osídlovať. Mimochodom, vedeli ste, že je jedinou krajinou na svete, ktorá má legálne právo použiť zobrazenie Hobbita na svojich minciach? 😉

praca a studium novy zeland

O PROGRAME WORK & STUDY NOVÝ ZÉLAND

Spojenie štúdia s nadobudnutím skúsenosti v praxi – WORK & STUDY Nový Zéland. Pracovať môžeš už aj počas štúdia, týždenne 20 hodín. Stíhaš teda študovať, pracovať, ale aj spoznávať krásy tejto nepoškvrnenej krajiny.

praca a studium novy zeland

PODMIENKY ÚČASTI

  • bez vekového obmedzenia
  • čistý register trestov
  • dostatok počiatočných finančných prostriedkov – cca 4 200 NZD
  • akreditovaná jazyková škola
  • študentské vízum
  • študovať na škole viac ako 14 týždňov
praca a studium na novom zelande

O ŠTÚDIU

Southern Lake English College, ABC College, The Campbell Insitute a Languages International sú školy, ktoré majú veľa spoločného. Okrem toho, že sú súčasťou English New Zealand patria k tým najlepším školám na Novom Zélande. Prestíž im zabezpečila najmä vysoká úroveň vzdelávania, vybavenie škôl, mimoškolské aktivity či úspešnosť ich absolventov. Študenti majú popri štúdiu aj čas na prácu, a tak môžu jednoducho využiť vedomosti, ktoré nadobudli. Čo myslíš, ako by sa ti žilo a študovalo v krajine, ktorá je najslobodnejšia, najlepšia pre biznis, s najnižšou korupciou a hlavne spomedzi všetkých najmierumilovnejšia?

praca a studium novy zeland

O PRACOVNÝCH MOŽNOSTIACH

Kto hľadá, nemusí sa báť, že by nenašiel. Vybrať si môžeš zo sezónnych prác napríklad na citrusových, alebo kiwi plantážach. Cestovný ruch je hneď na druhom mieste za poľnohospodárstvom. Reštaurácie a hotely sú plné turistov, o ktorých sa treba postarať. Milovníci snehu a zimných športov si na svoje prídu pri práci v zimných rezortoch.

SOUTHERN LAKE ENGLISH COLLEGE

Študuj v srdci Queenstownu na škole, ktorá sa zaraďuje k popredným školám na Novom Zélande. Okrem angličtiny sa môžeš zlepšiť aj v inom odbore ako napríklad Business alebo Hospitality. Škola okrem kvalitného štúdia ponúka aj rôzne mimoškolské aktivity ako napríklad kayakovanie na jazere, piknik alebo bungee jumping. Samotné mesto je jednotkou v cestovnom ruchu a nájsť si preto prácu napríklad v Hospitaliy nebude vôbec problém. Program prebieha polroka a po jeho ukončení môžeš pracovať na full-time. S nájdením zamestnávateľa ti pomôže škola a následne zamestnávateľ ti môže pomôcť získať povolenie na ďalší rok.

Cena od 2 500 €

POZRI SI ŠKOLU

ABC COLLEGE

Ďalšou školou, ktorá je situovaná v obľúbenom Queenstowne je jazyková škola ABC College. Svoju povesť získala najmä pre poskytovanie prvotriednej výučby a služby pre študentov. Medzinárodné prostredie je aj pri tejto škole samozrejmosťou, pretože študenti pochádzajú z rôznych krajín, a tak spoznáš nielen Nový Zéland, ale aj iné kultúry. Ak máš rád prírodu a šport, ABC College je pre teba tá správna. Môžeš študovať English and Ski, v rámci ktorého si môžeš urobiť aj inštruktora alebo English and Golf.

Cena na dva týždne od 768 €, v cene je zahrnutá športová výbava a aj lístky na vlek.

POZRI SI ŠKOLU

THE CAMPBELL INSTITUTE

Jazyková škola The Campbell Institute je škola s bohatou tradíciou, ktorá sa snaží svojim študentom poskytovať nielen vysokú úroveň vzdelávania, ale aj mimoškolských aktivít. Škola sa nachádza vo Wellingtone, ale má pobočku aj v hlavnom meste Auckland. V rámci Campbell English + Work môžeš kombinovať štúdium anglického jazyka so životom a prácou na Novom Zélande. Rozsah výučby je 15 – 20 hodín týždenne a zvyšok času pracuješ, najčastejšie tak, že sa staráš o deti. Počas Demi Au Pair máš zadarmo ubytovanie, jedlo, ale aj cestovné. Výhodou je to, že už nič viac nemíňaš a zarábaš si pre seba. Program prebieha polroka a nato aby si sa ho mohol zúčastniť, musíš mať buď working holiday víza alebo study víza.

Cena Working holiday od 4 300 €, Study permit od 4 851 €

POZRI SI ŠKOLU

LANGUAGES INTERNATIONAL

Pre tých, ktorí by chceli spoznať hlavné mesto Nového Zélandu máme školu Languages International. Ide o jazykovú školu, ktorá ponúka programy ako Business Englilsh, Pathway, Teacher Training. Najstaršia súkromná škola na Novom Zélande má za sebou bohatú tradíciu, počas ktorej sa v nej vystriedalo množstvo kvalitných pedagógov. Tí sú nielen z Nového Zélandu, ale aj z iných krajín, vďaka čomu sa budeš nachádzať v multikultúrnom prostredí. O svoje skúsenosti sa môžeš podeliť aj so študentmi z rôznych krajín sveta a naopak získať nové práve od nich. Škola je situovaná v troch historických budovách a toto pokojné prostredie je len pár minút chôdze od centra mesta. Korčuľovanie, turistika na sopku, návšteva oviec, návšteva podmorského sveta alebo surfovanie, to všetko je len časť z bohatej ponuky mimoškolských aktivít, ktoré táto škola ponúka.

Cena od 335 € za týždeň

POZRI SI ŠKOLU
CHCEM VEDIEŤ VIAC

Ak chceš viac informácii, napíš na info@injoy.sk alebo zavolaj na 0907 445 938.

Ak si sa stále nerozhodol navštíviť krajinu, kde je vraj 7-násobne viac oviec ako ľudí a najnižšia miera korupcie na svete, môžeš s nami zaletieť napríklad do Kanady:

VIAC INFO WORK AND STUDY KANADA