(Po-Pi: 9 - 17)

Slnečné pobrežie, pekní ľudia, pekné autá, pekná hudba, všetko pekné. Miami, ako najväčšie mesto Floridy, ponúka nezabudnuteľné zážitky po celý rok v ukážkovom počasí. Tak kde začať, čo rezervovať a ako sa zorientovať?

miami chlapci wat

KEĎ ORIENTÁCIA NIE JE TVOJA SILNÁ STRÁNKA

To je v poriadku, nič si z toho nerob. Hlavné je ak vieš, že sa nachádzaš v Amerike, na východnom pobreží a ideš si užiť the best time of your life. Hlavná časť mesta leží na pobreží Biscayne Bay, ktoré sa skladá zo stoviek prírodne aj umelo vytvorených bariérových ostrovov, z ktorých najväčšie sú Miami Beach a South Beach. Tam sa pravdepodobne budeš zdržovať najčastejšie.

maimi beach leto

OPAK NEW YORKU – BEZ AUTA ANI NA KROK

Samozrejme, Miami má premakanú dopravu v podobe Metra (fatamorgánu, ktorú na Slovensku nemáme) či Tri-rail regionálne vlaky, ktoré vám poslúžia na trase od miamského letiska po West Palm Beach. Ak si však v Miami a chceš byť plne flexibilný, odporúčame požičať auto. Najvýhodnejšie ceny, ktoré zistíš na RentalCars, sú tak 2-3 mesiace pred príchodom. Potrebuješ mať vodičák ( ešte lepšie ak máš aj medzinárodný), vek nad 21 rokov  a platobnú kartu s určitým obnosom peňazí, ktoré vám na daný čas zamrazia ako zálohu. Inak sa nič nemení, jazdíme vpravo len s automatickou prevodovkou, tak sa možno len priprav na miernu atrofiu ľavej dolnej končatiny.

Rada off the record – Dámy, dávajte si pozor na ponuku áut a vášho priateľa, ktorý má na to slabosť. Môže sa stať, že namiesto Fiat Punto nakoniec skončíte v červenom Mustangu s prirážkou 65% k cene len preto, že vášeň bola silnejšia ako rozum!

miami florida cestovanie

MIAMI SEAQUARIUM

Okrem Ocean drive, kde môžeš zažiť dokonalé kluby, podniky a reštaurácie, druhým najnavštevovanejším miestom v Miami je Seaquarium. Ide o 15 hektárové akvárium, v ktorom plávajú delfíny, kosatky a bohatý program pre návštevníkov. Ide o jedno z najstarších morských akvárií v Spojených štátoch, ktoré bolo založené v roku 1955. Ak si chceš vyskúšať plávanie s delfínmi, tu sa dá.

KEY WEST

Hneď takto zo začiatku ti hodíme tento skvelý tip. Všetci samozrejme brázdia hneď Miami streets, ale ty to môžeš urobiť opačne. Ak máš auto hneď nastav GPS na top dobrodružstvo na Floride. Výlet na Key West. Na juhu Floridy sa nachádza nespočetné množstvo malých ostrovčekov, ktoré sa volajú “ keys”. Cesta trvá z Miami tak 3 hodiny autom. Sú pospájané impozantným mostom, z ktorého máte počas jazdy autom nádherný výhľad. V mestečku má domček aj  autor stratenej generácie Ernest Hemingway. Dom je dnes sprístupnený návštevám verejnosti ako múzeum. Teraz keď už máte akú takú predstavu, ako a čo, si v ďalšej časti povieme, kde sa dobre najesť aby ste mali energiu na všetky zážitky.

key west florida

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čtěte dále

US Embassy ultimate survival guide

Aj ty máš už o pár dní pohovor na americkej ambasáde? Pripravili sme pre teba krátky, ale originálny US Embassy Survival Guide k úspešnému zvládnutiu pohovoru s americkou konzulkou v Bratislave. Viac

Čo nového v Kanade – Február 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí a celkovej situácii v krajine javorového listu…. Viac

Čo nového v Kanade – Október 2022

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

Kto vyhral štúdium v Kanade v hodnote 6000€?

Kto vyhrá štúdium v Kanade v hodnote 6000€? Zahlasuj za svojho favorita v tomto článku! Viac

Chceš zasielať články
z nášho Blogu?

Kliknutím na tlačidlo odoslať beriem na
vedomie nevyhnutné spracovanie osobných údajov.

© Copyright INJOY 2016-2023