(Po-Pi: 9 - 17)

Martin odletel na Working holiday za prácou do Kanady predposledný júlový deň. Medzi prvými mestami bolo v jeho pláne navštíviť  Toronto a okolie a veľmi sa na to tešil. Jednak to bol po dlhej dobe prvý výlet za hranice slovenských dní a Toronto bolo vždy jedným z miest, ktoré chcel navštíviť od malička. Cez hľadáčik jeho objektívu si môžete toto krásne mesto pozrieť spolu s ním!

mesto Toronto

Na úvod býval u známych, ktorí sa o neho skvelo postarali a aj mu veľa vecí poukazovali a povysvetľovali. Jeho príchod do Kanady sa vďaka tomu stal jednoduchší a oveľa príjemnejší. Aby sme boli presnejší, nachádzal sa v mestečku Mississauga, odkiaľ to do downtownu Toronta bolo 25 minút vlakom.

KAM V TORONTE ÍSŤ A ČO NEOBÍSŤ?

architektúra Toronta

atmosféra mesta Toronto

IMG_0218architektúra mesta Toronto

Pár dní v tomto meste sa dá využiť napríklad na prehliadku veže CN Tower s výhliadkou a sklenenou podlahou, čo je skvelý pohľad, nie len pre fotografov.

výhľad z veže CN tower

sklenná podlaha CN towersklenná podlaha CN tower

výhľad na downtown z veže CN towervýhľad na downtown z veže CN tower

Chinatown alebo areál Univerzity majú tiež čo ponúknuť. Čas sa dá využiť aj na prechádzky po nespočetných parkoch alebo promenáde pri jazere. Prípadne je možné využiť plavby po jazere Ontario na niektorý z protiľahlých malých ostrovov a pozrieť sa na mesto práve odtiaľ.

ChinatownChinatown

Yonge streetYonge street

Dundas squareDundas square

Dundas squareDundas square

Fanúšikovia športu si v sezóne môžu zajsť na zápas NHL na Toronto Maple Leafs, na NBA na Toronto Raptors, prípadne na baseball do Rogers Centra.

budova Hockey Hall of famebudova Hockey Hall of fame

Hokejoví fanatici by nemali minúť hokejovú sieň slávy Hockey Hall of Fame. Miest na návštevu je rozhodne veľa, závisí aké má kto preferencie. S múzeami a galériami v tomto prípade Martin asi nikomu neporadí :).

Hockey Hall of fame insideinteriér Hockey Hall of fame

ĎALŠIE NA ZOZNAME – NIAGARSKÉ VODOPÁDY

Niagara fallsNiagara falls

Samotné vodopády sú samozrejme úžasné a človeku sa až zastavuje rozum keď vidí to množstvo vody. Kanadská strana je o niečo podľa mňa veľkolepejšia a krajšia ako Americká s mestom Buffalo.

Niagara falls z americkej stranyNiagara falls z americkej strany

Niagara falls z kanadskej stranyNiagara falls z kanadskej strany

Je tam naozaj priveľa turistov a odfotiť sa bez iných ľudí v zábere je niekedy nadľudský výkon. Z čoho sa však zastavuje rozum druhýkrát je, že okolo vodopádov vyrástlo mestečko s hotelmi a kasínami pripomínajúce Las Vegas. No toto je už asi určené inému typu turistov ako tým, ktorí očakávajú nedotknutý kus prírody. Kto chce stretnúť KingKonga alebo Elvisa tak sa tam môže vybrať.

mesto Niagara fallsmesto Niagara falls

zlom rieky Niagarazlom rieky Niagara

Svoj úvodný pobyt v Kanade Martin odštartoval veľmi príjemne výletmi po Toronte a jeho okolí, avšak bolo na čase sa presunúť za prácou do jeho cieľovej destinácie – Vancouveru… Ale o tom až v ďalšom rozhovore!

Tagy článku: #Kanada#práca

Kategórie: rozhovory

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Klient Martin a jeho kanadský Work & Study príbeh

Klient Martin a jeho program Work & Study Canada. Vypočuj si Martinov príbeh v našom novom podcaste a poď aj ty študovať do Kanady! Viac

Čo nového v Kanade (celoročné zhrnutie) – December 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Ako to bolo v roku 2021 a ako to bude ďalší rok? Počúvaj horúce… Viac

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Neskutočný príbeh Martina a Michala alebo „svet je malý“

Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou? Viac

© Copyright INJOY 2016-2024