(Po-Pi: 9 - 17)

Každé ročné obdobie má svoje čaro. Ale povedzme si na rovinu, niektoré menšie, niektoré väčšie. Zimné mesiace však nemusia byť len studené, ak vieš kam máš ísť. Preto ti prinášame top 6 destinácií, ktoré ťa vrátia naspäť do leta. Nie 5 lebo to píše každý a nie 10 lebo na to nikto nemá čas.

1. Kuba

Aj napriek stále fungujúcemu totalitnému systému, má Kuba celkom dobre rozvinutý cestovný ruch. V Perle Karibiku nájdete všetky druhy kontrastov. Chudobné uličky a schátralé prašné domy s domácimi, ktorí fajčia cigary, ale aj luxus v podobe hotelov v hlavnom meste Havana. O vízum treba požiadať na veľvyslanectve Kuby v Bratislave. Od novembra do apríla je tam suché obdobie, takže si Kubu užijete bez jej známych dažďov. Odporúčame navštíviť Fabriku de Tabacos, či originál Salsa dancing class.

kuba cestovanie

2. Thajsko

Kedysi tam chodili len celebrity, teraz sa tam jednoducho môžeš fotiť a postovať na Instagram aj ty. Táto budhistická krajina láka svojou rozmanitou prírodou a priezračnou vodou po celý rok. Hlavné mesto Bangkok treba rozhodne zažiť, ale odporúčame pocestovať najmä okolité ostrovy Phuket či Phi Phi. Výhodou Thajska sú nízke ceny jedla skoro po celej krajine, ale aj bezvízový styk, ktorý platí pre pobyt kratší ako 30 dní. Ale pozor – len 2x do roka. Letenka ťa z celého výletu vyjde asi najdrahšie – okolo 600 eur.

thajsko zimná destinácia

3. Los Angeles

V LA je teplo celoročne. Samozrejme má svoju zimu, ale zimu ako v LA s 20 stupňami chceš. Pláže ako Santa Monica, Venice beach či Malibu Beach nie sú počas zimných mesiacov tak preplnené. Kúpať sa síce nebudeš, ale je to ideálne miesto a čas najmä pre tých, ktorí chcú utiecť od snehu, ale neobľubujú tropické horúčavy. Letenky a akciové tarify nájdete u viacerých leteckých spoločností a viete letieť z Viedne či Budapešti už od 400 eur.

los angeles usa

4. Bali

Úžasná príroda, surfovanie, aktívne sopky a skvelé pokrytie ubytovania či už cez Airbnb alebo booking.com, dávajú možnosť zažiť top dovolenku tvojho života. Bali sa vyznačuje svojou Low season a High season, kedy buď prší alebo nie. Každopádne máš tam parádne teplo 30+ celý rok. Najdrahšia opäť býva letenka, ale môžeš to urobiť šikovne – kúpiť letenky do Kuala Lumpur a odtiaľ letieť nízkonákladovkou na Bali. Alebo využiť čínske aerolinky. Sleduj momondo.com, či akciové letenky najmä z Prahy a Viedne. Tip – Turkish Airlines.

bali indonézia

5. Izrael

Krajina, ktorú mnohí nezaradujú k exotike v zime. Ale práve naopak mali by! Izrael je netradičná krajina s krásnymi pamiatkami a atmosférou. Môžeš zažiť Jeruzalem, jedno z najstarších miest na zemi, či najslanšie jazero – Mŕtve more. Aj v zime sú tu teploty +- 20 stupňov. V Eilate – najslnečnejšom meste Izraela, máš zaručené slnko 360 dní v roku. Stačí ti platný cestovný pas – víza netreba. Jedlo v priemere výjde okolo 11-12 eur, takže môžeš šetriť.

izreal cestovanie

6. Spojené Arabské Emiráty

Pobrežie Perzského zálivu vie príjemne prekvapiť svojou kultúrou, luxusom a organizovanosťou. Teplota neklesá pod 24 stupňov a môžeš si tak užiť najbohatšie mestá sveta Abu Dhabi a Dubaj plnými horúcimi dúškami. Ubytovanie je úplne easy cez Airbnb alebo booking, avšak dávaj si pozor na lokalitu. Ak budeš moc ďaleko, budeš nútený využívať taxíky, ktoré nie sú až tak lacné a mhd v Dubaji moc nefičí.  Tie vdialenosti sú naozaj iné na mape ako v skutočnosti, takže si zober pre istotu aj leukoplast na otlaky. Letenky skús pozerať každý deň cez Wizzair, ak máš väčší budget tak Flydubai, alebo ak YOLO tak Emirates priamo z Viedne.

dubaj spojené arabské emiráty

 

Ak si sa v tomto článku vôbec nenašiel, si pravdepodobne typ, ktorý obľubuje chladnejšie počasie. V takom prípade navštív Kanadu a pozri si aj zaujímavé Injoy kanadské programy.

kanada zimná destinácia

Tagy článku: #blogujeme#injoy

Kategórie: aktuality

Zaujal ťa program? Registrovať sa do programu

Čtěte dále

Ako to bude s Work and Travel USA 2021?

O programe Work and Travel USA, o tom čo sa stalo toto leto a ako to vyzerá s letom 2021. Hovorí riaditeľ agentúry Injoy agency – Peter Iľko. Viac

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Cestovanie po USA: Užitočné tipy a triky

Aj ty plánuješ roadtrip po Amerike? V Injoy sme pre teba spísali užitočné tipy a triky, s ktorými bude tvoje plánovanie jednoduchšie. Viac

US Embassy ultimate survival guide

Aj ty máš už o pár dní pohovor na americkej ambasáde? Pripravili sme pre teba krátky, ale originálny US Embassy Survival Guide k úspešnému zvládnutiu pohovoru s americkým konzulom v Bratislave. Viac

Chceš zasielať články
z nášho Blogu?

Kliknutím na tlačidlo odoslať beriem na
vedomie nevyhnutné spracovanie osobných údajov.

© Copyright INJOY 2016