Stráviť leto v Španielsku? To znie super!

Jozef študuje medzinárodné vzťahy, má rád nové výzvy, nerád stojí na jednom mieste, rád objavuje niečo nové a milujea sa učiť cudzie jazyky.

Nie je nič lepšie, ako keď prídete do novej krajiny a dorozumiete sa tam bez problémov. Angličtina je v dnešnej dobe už samozrejmosťou pre všetkých a preto je jasné, že treba rozmýšľať nad ďalším.

Stráviť leto v Španielsku znelo super. Do lietadla nastupoval plný očakávaní, aké to bude. Jozef odišiel do krajiny futbalu a býčích zápasov na 2 mesiace a chcel využiť všetko, čo ponúka a hlavne zdokonaliť si španielčinu, z ktorej ho čaká štátnica. Pracoval ako čašník a popri tom predával zmrzlinu a nanuky na funny bicykli.

praca v spanielsku zmrzlinar
praca v spanielsku

„Prichádzal som do kontaktu s mnohými ľuďmi a často som musel celý deň prepínať z angličtiny do španielčiny a naopak, čo bolo veľmi dobré, ale aj celkom zábavné, lebo niekedy som to nechtiac aj domiešal.

Jozefov deň začínal budíkom o 11:00, potom 2-3 hodiny pracoval, poobede oddychoval na pláži a večer znova do práce. Pracoval 8 hodín denne a bolo zvykom, že po práci, okolo 1:00 išli s ostatnými na pláž alebo diskotéku, ktorá bola v kempe, kde bývali, každý deň. Že či sa dá takto fungovať každý deň? On si nič lepšie nevie predstaviť! Španielsko si užil ako to len šlo, spoznával nových ľudí, s ktorými trávil kopec času, v práci, na pláži, na diskotékach, na výletoch. Jeden deň v týždni mal voľno a to využil na výlety po okolí, kde bolo miest s bohatou históriu, tradíciou a kultúrou naozaj nespočetne.

praca v spanielsku na plazi
praca v spanielsku

Ku Španielsku neodmysliteľne patria aj známe futbalové tímy. Atmosféru zápasu finále španielskeho superpohára FC Barcelona a Athletico Bilbao si vychutnal aj Jozef.

Najväčší európsky štadion bol takmer vypredaný a tá atmosféra na ňom sa dala krájať. Vidieť hviezdy španielskeho futbalu bolo niečo neskutočné a na to nikdy nezabudnem! Je to iné ako pozerať zápas doma na gauči, treba to zažiť!

Aj dva mesiace mu ukázali nové možnosti do budúcna a na vlastnej koži zažil, že španielsky temperament v tanci a v hudbe, či majstrovstvo vo futbale nie sú mýty, ktoré robia Španielsko inou, výnimočnou krajinou.

Zažil som fantastické leto a určite by som Španielsko odporúčal každému, kto nechce v lete doma na facebooku sledovať a like-ovať fotky iných ľudí, ako som to robil aj ja, ale sám tie fotky pridávať a deliť sa o svoje zážitky!

praca v spanielsku