(Po-Pi: 9 - 17)

Jozef študuje medzinárodné vzťahy, má rád nové výzvy, nerád stojí na jednom mieste, rád objavuje niečo nové a milujea sa učiť cudzie jazyky.

Stráviť leto v Španielsku znelo super. Do lietadla nastupoval plný očakávaní, aké to bude. Jozef odišiel do krajiny futbalu a býčích zápasov na 2 mesiace a chcel využiť všetko, čo ponúka a hlavne zdokonaliť si španielčinu, z ktorej ho čaká štátnica. Pracoval ako čašník a popri tom predával zmrzlinu a nanuky na funny bicykli.

Jozefov deň začínal budíkom o 11:00, potom 2-3 hodiny pracoval, poobede oddychoval na pláži a večer znova do práce. Pracoval 8 hodín denne a bolo zvykom, že po práci, okolo 1:00 išli s ostatnými na pláž alebo diskotéku, ktorá bola v kempe, kde bývali, každý deň. Že či sa dá takto fungovať každý deň? On si nič lepšie nevie predstaviť! Španielsko si užil ako to len šlo, spoznával nových ľudí, s ktorými trávil kopec času, v práci, na pláži, na diskotékach, na výletoch. Jeden deň v týždni mal voľno a to využil na výlety po okolí, kde bolo miest s bohatou históriu, tradíciou a kultúrou naozaj nespočetne.

Ku Španielsku neodmysliteľne patria aj známe futbalové tímy. Atmosféru zápasu finále španielskeho superpohára FC Barcelona a Athletico Bilbao si vychutnal aj Jozef.

Aj dva mesiace mu ukázali nové možnosti do budúcna a na vlastnej koži zažil, že španielsky temperament v tanci a v hudbe, či majstrovstvo vo futbale nie sú mýty, ktoré robia Španielsko inou, výnimočnou krajinou.

Tagy článku: #práca#španielsko

Kategórie: rozhovory

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Klient Martin a jeho kanadský Work & Study príbeh

Klient Martin a jeho program Work & Study Canada. Vypočuj si Martinov príbeh v našom novom podcaste a poď aj ty študovať do Kanady! Viac

Čo nového v Kanade (celoročné zhrnutie) – December 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Ako to bolo v roku 2021 a ako to bude ďalší rok? Počúvaj horúce… Viac

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Neskutočný príbeh Martina a Michala alebo „svet je malý“

Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou? Viac

© Copyright INJOY 2016-2024