AJ TO PONÚKA TORONTO

Ako sa patrí na najväčšie mesto Kanady, Toronto má patričný veľkomestský šmrnc, ktorý vyplýva z veľkého množstva príjemných obchodíkov, kaviarní a reštaurácií, ale hlavne obyvateľov, ktorých ťažko označiť inak ako hipstermi. To, že v hlavnom finančnom a korporátnom centre Kanady nie je núdza o peniaze, som videl takmer všade. Okrem toho je ale Toronto aj mesto neuveriteľne multikulturálne. V rámci neho je možné nájsť celý svet, bez preháňania. Videl som dokonca aj slovenský obchod.

11 Toronto Islands

Súčasťou života v Toronte je aj príroda. Parky sú dôležitým doplnkom rušných betónových ulíc a miestami pôsobia ako nedotknutá divočina. Napriek tomu sú však perfektne udržiavané. Asi najväčšou výhodou Toronta je jeho poloha na brehu Ontárijského jazera. Mesto ma niekoľko pláží a stojí za to ich využiť, lebo až na sladkú vodu sú na nerozoznanie od pláží v obľúbených slovenských dovolenkových destináciách. Mňa osobne ako fanúšika kultúry nadchlo to, koľko možností ponúka mesto na kultúrne vyžitie. Od múzeí a galérií svetovej úrovne cez divadlá s broadwayskými produkciami až po energické a spontánne pouličné festivaly.

8 Woodbine Beach

QUÉBEC AKO PRAHA. COOL A MLADÝ MONTREÁL

V relatívnej blízkosti Toronta (z nášho pohľadu je to všade ďaleko, ale veľké vzdialenosti sú jednoducho súčasťou života v Kanade) sa nachádzajú Niagarské vodopády, New York či Chicago. Ja som sa však rozhodol navštíviť frankofónnu provinciu Quebec. Osobne mám veľmi rád francúzštinu a bilingválnosť Kanady, ktorú je cítiť aj v Toronte. Mestá Québec a Montréal však navyše ponúkajú niečo v Severnej Amerike veľmi vzácne, a to bohatú históriu.

21 Quebec

V uličkách starého Québecu sa budete cítiť ako v Prahe, len tí ľudia sú omnoho milší, Montréal zase kombinuje staré s moderným a aj vďaka veľkému počtu univerzít je to mesto mladé a cool. Ottawa zase pôsobí majestátne a reprezentatívne ako sa na hlavné mesto patrí a symbolicky aj fyzicky premosťuje tieto dve kanadské sféry.

4 Harbourfront

Kanada je krajina, ktorá z našej perspektívy iba sedí v pozadí svojho veľkého brata – USA. O to viac sa dá pri jej návšteve objaviť. Myslím si, že na zlepšenie angličtiny je takýto pobyt priam ideálny. Ja som si aj napriek krátkemu času našiel v triede niekoľko kamarátov a kamarátiek. Niet pochýb, že sa vrátite otvorenejší, pozitívnejší, zodpovednejší a s množstvom nových známostí. To za to určite stojí!

Tagy článku: #Kanada#štúdium

Kategórie: rozhovory

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Klient Martin a jeho kanadský Work & Study príbeh

Klient Martin a jeho program Work & Study Canada. Vypočuj si Martinov príbeh v našom novom podcaste a poď aj ty študovať do Kanady! Viac

Čo nového v Kanade (celoročné zhrnutie) – December 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Ako to bolo v roku 2021 a ako to bude ďalší rok? Počúvaj horúce… Viac

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Neskutočný príbeh Martina a Michala alebo „svet je malý“

Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou? Viac

© Copyright INJOY 2016-2024