Skvelý plán ako si užiť východné pobrežie USA

Premeň svoj cestovateľský sen na skutočnosť a vyber sa s nami na východné pobrežie USA! East Coast je obrovský a je tu naozaj čo vidieť. V článku nájdeš niekoľko rád a tipov na tvoj roadtrip, ako a kde sa dá ušetriť a hlavne, tipy na mestá, atrakcie a zaujímavé veci, ktoré stoja za to navštíviť ich.

Viac hláv, viac rozumu a v tomto prípade zábavy a zážitkov. Ak si práve skončil Work and Travel, ale v tvojom okolí nebol nikto taký, kto by sa pridal k tvojej ceste po východe USA, nezúfaj. Stačí si otvoriť Facebook, naťukaj skupinu WAT USA a do pár minút nájdeš niekoľko adeptov, čo sa radi pridajú.

Najlepšie a najpohodlnejšie je brázdiť východ autom. Pre štyroch ľudí je to cheap a stále máte dosť miesta na batožinu.  Ak by ste boli piati, určite si požičajte väčšie, sedemmiestne auto. V aute strávite niekoľko hodín denne a takto bude mať každý dostatok miesta. Pozor, väčšina požičovní vyžaduje pri platbe používať credit card, takže tvoja debetka ti nemusí pomôcť. Preto ešte pred odchodom požiadaj v banke o vystavenie kreditky.

Východné pobrežie je známe najväčšími a najobývateľnejšími mestami a my máme niekoľko tipov, čo stoja za to navštíviť:

Mesto, ktoré žije 24/7. Odporúčame tu zostať aspoň tri dni a poriadne si vychutnať atmosféru, ktorú New York zaiste má. Nudiť sa tu nie je možné a je tu naozaj čo pozerať. O najznámejšej Empire State Building asi nemusíme hovoriť, takisto stojí za to navštíviť Rockeffelerovo centrum, odkiaľ je nezabudnuteľný pohľad na obrovský Central park a aj celé mesto. Ak si na tieto budovy rezervuješ lístky dopredu online, vyhneš sa čakaniu v rade na pokladňu a výťah priamo na mieste. Lístky kúpiš TU. 

Prejsť Brooklyn Bridge v New Yorku je už akási „nutnosť“ a taktiež aj nazrieť do najstaršej stanice Grand Terminal Station, ktorá je známa z niekoľkých filmov. Svoju špecifickú atmosféru má 9/11 Memorial a One World Observatorium, odkiaľ je celý New York ako na dlani.

K tomuto mestu patrí aj Socha Slobody na Liberty Island. Dostať sa priamo k soche môže byť o niečo drahšie, ale ak ti stačí okolo sochy prejsť na lodi, tak využi trajekt z metro stanice South Ferry (červená línia), ktorý ide na Staten Island a premáva zdarma. 

Známe univerzitné mesto. V Bostone sa nachádza najstaršia a najprestížnejšia univerzita Harvard a MIT (Massachusetss Institute of Technology). Keď ťa už budú nudiť budovy škôl, navštív určite aj akvárium alebo si bež pozrieť veľryby. Z prístavu chodí niekoľko výletných lodí, ktoré ťa privedú až k nim. O trochu menšie lode ťa vezmú na bostonskú duck tour.Od Bostonu je to asi 7 hodín cesty autom, no stojí za to ich prejsť. Patria medzi najznámejšie vodopády sveta a tvoria hranicu medzi Kanadou a Spojenými štátmi. Najkrajší pohľad na celé vodopády je práve z kanadskej strany, no ak ti skončili J1 víza, nezabudni pred tým požiadaťo o ESTA visa, aby si mohol vstúpiť späť na územie USA. Z kanadskej aj americkej strany vodopádov premávajú lode, ktoré ťa dovezú priamo pod ne. Vodopády sa dajú takisto pozrieť aj z ich zadnej strany, kedy prechádzaš tzv. jaskyne v skalách a vodopády padajú pred tebou.Hlavné mesto Spojených štátov má špecifickú atmosféru. Na rozdiel od nikdy nespiaceho New Yorku, z Washingtonu D. C. ide pokoj a pohoda. K tomuto prispieva aj fakt, že v D.C. nie sú žiadne mrakodrapy a žiadna budova nesmie byť vyššia ako je Washingtonský monument.

V hlavnom meste sídli prezident a tu nájdeš slávny Biely dom, okrem neho monument Druhej svetovej vojny, Lincolnov memoriál a pri ňom pamätník vojny vo Vietname a v Kórei. Svoj memoriál tu má aj Thomas Jefferson, ktorý má svoje veľké čaro hlavne po západe slnka.

Všetky tieto memoriály a pamätníky sú v relatívnej blízkosti od seba. Dajú sa prejsť  peši do niekoľko minút. Trošku ďalej je Washingtonský kapitol, v ktorom sídli parlament USA.  Po ceste k nemu určite nazri aj to Prírodovedeckého múzea, ktoré poznáš z filmu Noc v múzeu.Je síce trocha viac od pobrežia, ale keď máš čas a chuť, prečo ho nenavštíviť? Ak si videl fotky niekoho, kto už v tomto meste bol, určite to bola fotka zo Sky deck, alebo fotka pri Cloud Gate, prezývanej aj fazuľa.Keď už budeš unavený zo sedenia v aute a chodenia po meste, choď si oddýchnuť pár dní na Myrtle Beach v Južnej Karolíne.Orlando v štáte Florida je známe hlavne vďaka obrovskému zábavnému parku Disney World. Na svoje si tu prídeš nech si akokoľvek starý! Ak máš naozaj záujem sem prísť, sleduj ich webovku, kde niekedy nájdeš výhodné akcie na lístky a môžeš tak ušetriť pár bucks.Kde inde zakončiť road trip ak nie v tomto meste? Nezabudni na jedno, všetko „podstatné“ sa v Miami deje na South beach a Ocean drive. Na najkrajšej pláži mesta nájdeš typické lifeguardské standy a Ocean drive je plné skvelých barov, reštaurácií obchodov a je tu všetko, na čo si len spomenieš!

Florida je známa aj aligátorskými farmami a v okolí Miami ich nájdeš niekoľko. Ak máš stále dosť času a sedieť na pláži ťa už nebaví, sprav si výlet na najjužnejší bod Spojených štátov, Key West.Do Ameriky cestuješ preto, aby si sa naučil a zlepšil v angličtine, pracoval a našetril si peniaze, vďaka ktorým následne môžeš cestovať po Amerike a navštíviť miesta, o ktorých si doteraz iba sníval! Nie je to však len o tom! WORK AND TRAVEL sa stane súčasťou tvojho života, spoznáš novú kultúru, ale aj seba samého, a hlavne získaš nové skúsenosti do života.

 

slovaci s americanmi v usa

A teda na čo všetko by si nemal zabudnúť?!1. Buď milý k ľuďom a oni budú milí k tebe.

2. Stay always positive.

3. Nájdi si počas leta čas aj na seba.

4. Vystúp zo svojej „comfort zone“.

5. Ťažká práca sa opláca.

6. Nezabudni mať vždy po ruke foťák, nikdy nevieš, čo zažiješ alebo koho stretneš pri práci.

7. Spoznávaj USA, máš tam kopec možností.

8. Pozri si západ slnka nad oceánom.

9. Naplánuj si perfektné výlety s kamarátmi.

10. Zaži tú pravú party v USA.

11. Nezabudni na svojho vízového sponzora a check-in.

12. Nezabudni mať pri sebe kópiu pasu a potrebných dokumentov.

13. Vždy si nájdi čas napísať svojej rodine.

14. Nezabudni na svojich kamarátov doma.

15. Príď domov načas.

Kategórie: aktuality USA

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

© Copyright INJOY 2016-2024