Moje meno je Henrieta, mám 22 rokov a momentálne študujem na Technickej univerzite vo Zvolene. V Amerike som bola už 2 krát a určite to nebolo naposledy. Leto 2014 som začínala ako plavčíčka v Alexandrii, ale leto 2015 sme aj s mojimi kamarátmi chceli vyskúšať niečo iné a tak nám Aďka poradila Myrtle Beach. Beach life sme si veľmi rýchlo zamilovali!

photo story usa henrietka

Čo k tomuto dodať… treba to len zažiť. Večery na pláži mi budú chýbať. Po práci do obchodu po Coronu a len tak tráviť čas s kamarátmi, počúvaním šumu oceánu.

17 so sefkom curtisom

Selfie so šéfkom – Curtisom. Ako som už spomínala, v USA som už druhý krát a môžem povedať, že mám asi šťastie na zamestnávateľov. Náš šéfko nebol iba obyčajný nadriadený. Keď sme potrebovali pomôcť, vždy nám ochotne poradil. Keď sa išlo na párty, neodmietol a šiel sa baviť s nami. No a keď bolo treba pracovať, nemal problém ani s tou najšpinavšou prácou ak napríklad poumývať všetok riad v reštike. 🙂

18 kamarati na programe wat usa

4 mesiace prežité s tými najlepšími. Bolo ťažké v septembri povedať last good bye.

1 beach life na myrtle beach

Náš posledný východ slnka a zozlúča s prácou v USA. Je čas prísť, aj čas odísť. Štyri mesiace na Myrtle Beach a v našej ,,sweet“ Caroline ubehli neskutočne rýchlo a my si balíme kufre a vydávame sa na cesty Amerikou.

2 new york medzizastavka

Prvá medzizastávka – New Yorku! Začiatok výletu vyzeral katastrofálne, no nakoniec sa všetko obrátilo v náš prospech. Ešteže je Amerika taká veľká a stretneš tak ochotných ,,domácich“ Slovákov. Po odovzdaní kufrov jednej milej Slovenke, ktorá nás ani poriadne nepoznala a bola ochotná nám pomôcť, viedli naše kroky do Madame Tussauds.

3 san francisco golden gate vyhlad

A je to tu! Dreams came true.. Po ťažkej noci v aute sme sa zobudili síce dolámaní, avšak stihli sme vstať dosť skoro na to, aby sme si znovu mohli vychutnať východ slnka. Tento krát to už nebolo na pláži, ale priamo v San Franciscu pri Golden Gate!

4 alcatraz vaznica na poslednu chvilu

Break the rules and you go to prison, break the prison rules and you go to Alcatraz. Síce sme ako vždy nestíhali, no na poslednú chvíľu sme dobehli na loď, ktorá nás dopravila až na ostrov a potom nás čakala prehliadka väznice.

5 yosemite a sequoia narodne parky

Po návšteve San Francisca nás čakal „kúsok“ zelene. Navštívili sme Yosemite a Sequoia národné parky. Po nekonečnom stúpaní do kopca plnom skál a prachu stál ten pohľad zato! NÁDHERA!

6 universal studio a jeho atrakcie

Universal studio – na túto zastávku som sa popravde nijak veľmi netešila, ale po absolvovaní všetkých atrakcií, môžem s kľudným svedomím povedať, že to bol jeden z najlepších dní a zážitkov tohto leta! Od „mimoňov“, cez Jurský park až k Múmií. Videli sme, ako vznikajú rôzne scény vo filmoch a dokonca sme sa aj sami ocitli v „centre diania.“

7 Holywood sing v Los Angeles

Návšteva Los Angeles – Hollywood sing – neodmysliteľná zástavka každého turistu!

8 beverly a henrietka group

Beverly, Beverly, áno aj sem nás súradnice zaviedli.

9 Hoover Dam v Arizone

Cestou do Nevady sme sa stavili v Arizone, aby sme si mohli pozrieť Hoover Dam.

10 dream american view

Aaa finally here! Moja druhá „vysnívaná“ zástavka! Jeden z ďalších top zážitkov, milovníci prírody ale aj adrenalínu by si prišli na svoje… Naopak ľudia čo sa boja výšok, by mali zostať v bezpečnosti zábradia 😉

11 rano na monument valley

Monument valley – keď sme dorazili na toto miesto, bola už hlboká noc. Vonku len hrozne fúkal vietor a bola nám zima. Ráno keď som sa znovu zobudila a dolámaná vystúpila z auta, neverila som vlastným očiam… šla som sa povystierať a len som sa dívala a dívala… 🙂

photo story usa henrietka-3

Po návšteve Antalope canyonu nás zastihla malá búrka. No ako sa hovorí, po každej búrke vyjde slnko a tak sa aj stalo. Usmialo sa na nás na Horseshoe lake, avšak, vybili sa baterky do foťáku.

13 narodny park zion

Našou poslednou zástavkou pred Vegas sa stal národný park Zion. Pri nastupovaní do jedného zo shuttle autobusov, sme sa stretli s našimi kamarátmi, s ktorými sme sa mali stretnúť až vo Vegas. Náhoda? 🙂 Síce sme videli len malú časť parku a počasie nám veľmi nevyšlo, mne sa veľmi páčilo a taktiež viem, že sa tam raz určite chcem vrátiť!

photo story usa henrietka-2

Ako som spomínala, vo Vegas sme sa mali stretnúť s kamarátmi, ktorých sme spoznali minulý rok na Cruise na Bahamách a od vtedy sme stále v kontakte. Po príchode do najvyššej budovy vo Vegas – Casino Stratosphere, sme sa konečne osprchovali! Naši kamaráti nás už čakali s nákupom z liquer storu. Čo vám budem ďalej písať. Áno. 3 dni vo Vegas. „What happend in Vegas stay in Vegas!“ No predsa len, keď sme sa po prvej noci prechádzali cez deň po stripe a spamätávali sa z párty, oslovil nás nejaký típek a dal nám do rúk lístky s free admission na DJ Tiesta. Nejak sme tomu neverili, pokiaľ sme tam neprišli! Naozaj free lístky na koncert Tiesta. Na môj vkus veľa ľudí a tak sme len blúdili mestom. Nakoniec sme skončili v Ceasar Palace. Ani sme sa nenazdali a bolo ráno 6 hodín a my sme sa museli rozlúčiť…  Išli sme si opäť zbaliť kufre, pretože prišiel čas ísť domov.

15 Top of the rock in NY

Nie tak úplne domov, ale naspäť do New Yorku pre kufre. Ešte pred tým už „naozaj posledná“ zástavka, pretože každý kto bol v New Yorku tvrdil, že to musíme vidieť – Top of the rock. Nasledoval obed v Central parku. Večer sme sa ubolené a uťahané z posledných síl dopravili k našej slovenskej kamarátke, zobrali si kurfe povedali GOOD BYE… Taxíkom sme sa dostali na letisko, kde sme prenocovali. Po všetkých týchto zážitkoch môžem konštatovať, že letisko je najlepší hotel. Už som sa nevedela dočkať svojej postele, normálneho jedla a tešila som sa na rodinu a priateľov! Keď som sa vrátila domov, chcela som sa vrátiť späť za mojou americkou rodinou a všetkými priateľmi, ktorí mi chýbajú každý deň. Hope to see you again, guys!

A my tiež nemáme viac čo dodať, ak chceš toto všetko zažiť, vycestuj s nami na Work and travel do USA už toto leto!

Kategórie: rozhovory

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Klient Martin a jeho kanadský Work & Study príbeh

Klient Martin a jeho program Work & Study Canada. Vypočuj si Martinov príbeh v našom novom podcaste a poď aj ty študovať do Kanady! Viac

Čo nového v Kanade (celoročné zhrnutie) – December 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Ako to bolo v roku 2021 a ako to bude ďalší rok? Počúvaj horúce… Viac

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Neskutočný príbeh Martina a Michala alebo „svet je malý“

Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou? Viac

© Copyright INJOY 2016-2024