(Po-Pi: 9 - 17)

„Mirka, ako spoznáš Ameriku?“, opýtali sme sa. „Ovoňaj ju!“ odpovedala.
Svoje leto strávila v North Myrtle Beach v Južnej Karolíne, kde pracovala na beach services.

Ako Mirka sama tvrdí, nebolo to jasné rozhodnutie hneď od začiatku a predchádzalo tomu dlhé váhanie. Nakoniec sa však dostala do Ameriky a mala v pláne užiť si každú sekundu tohto dobrodružstva. A asi sa jej to aj podarilo.

ŤAŽKÉ ZAČIATKY, KTORÉ STÁLI ZATO
Práca v beach services vraj nebola zlá, ale prvé dni boli pre Mirku naozaj ťažké.
Dokonca sa objavili aj mozole a nechýbala občas ani nuda, no všetko to vraj stálo za to.

Tiež stretla množstvo milých ľudí prechádzať sa so šálkou kávy v ruke pri odlive či milovníkov športu a zdravotného štýlu.
Časom ju už lokálni ľudia poznali, a tak sa z jej práce stala čoraz ,,väčšia pohodička.“

TOP ZÁŽITOK? NIE LEN JEDEN…
Veľa ľudí môže mať z Ameriky zmiešané pocity či občas nepríjemné skúsenosti, no Mirka má vraj len tie najlepšie. V momente ako vystúpila z lietadla v New York City nechala všetky svoje problémy za sebou, otvorila sa novým možnostiam a všetko sa ubralo tým správnym smerom. Keď sme sa jej opýtali na jej najlepší zážitok, nedokázala vybrať len jeden. V pamäti jej, ale utkvelo ako išla prvýkrát na ryby, ale aj keď sa prechádzala po pláži North Myrtle. V Amerike oslavovala aj narodeniny a bolo to vo veľkom – americkom štýle.

Všetko bolo o ľuďoch a na tých mala Mirka šťastie. Či už to boli Slováci, s ktorými prišla do USA, noví českí kamaráti alebo tí americkí, ktorí jej ukázali pravý americký život.

POCHOPILA SOM AMERIKU, ALE AJ ONA MŇA
Mirka nám ešte nevedela povedať čo bude robiť zajtra, o týždeň ani o mesiac. Jediné čo má naplánované je Work and Travel USA 2016, kam sa chystá opäť v máji.
A ako na záver dodala, kým bude môcť, tak tam bude tráviť každé leto a chce stále viac spoznávať, cestovať a hlavne užívať.

My Mirke ďakujeme, že sa s nami podelila o svoj kúsok Ameriky a tešíme sa na jej ďalšie zážitky.

Kategórie: rozhovory

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Klient Martin a jeho kanadský Work & Study príbeh

Klient Martin a jeho program Work & Study Canada. Vypočuj si Martinov príbeh v našom novom podcaste a poď aj ty študovať do Kanady! Viac

Čo nového v Kanade (celoročné zhrnutie) – December 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Ako to bolo v roku 2021 a ako to bude ďalší rok? Počúvaj horúce… Viac

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Neskutočný príbeh Martina a Michala alebo „svet je malý“

Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou? Viac

© Copyright INJOY 2016-2024