Je to tu ako nepretržitá dovolenka 

Tentokrát nám o svojej ceste na Nový Zéland napísala Kika, ktorá tam odcestovala so svojím priateľom. Rozhodla sa ísť na ročný program Working Holiday Nový Zéland do mesta Auskland. Zmena turistických víz na pracovné, bolo prvé dobré znamenie, že Kike sa tam naozaj páči. Prácu v populárnej kaviarni si spolu s priateľom našli rýchlo, pretože vraj ak zamestnávateľ vidí, že viete anglicky, tak vás hneď zamestná.

in2_novy zeland_kika na dovolenke-11

Je to krajina plná možností a človek tu môže robiť naozaj všetko. Prírodná scenéria je tu úplne krásna,

začína svoje rozprávanie Kika.

Mentalita Zélanďanov je vraj úplne iná a ľudia si medzi sebou pomáhajú nielen v dedinkách, ale aj väčších mestách. Keď sme mali problém s autom, ľudia nám vždy ochotne pomohli, je to až idylické aké to tu je všetko iné.

in2_novy zeland_kika na dovolenke-2

Kika vidí ako veľkú výhodu auto, ktoré si môže človek kúpiť za cca 2-tisíc dolárov. Stačí už len nasadnúť a užívať si krajinu elfov a víl.

Je tu nespočetne veľa krásnych miest od lesov, pláží, piesočných dún a môžete sa dokonca kúpať aj v lesných horúcich prameňoch.

Svoje si tu nájdu aj milovníci adrenalínových športov, pretože sú tam naozaj rozšírené. O priateľskom správaní domácich sa presvedčili neraz.

Raz sme s priateľom hľadali kemp na prespatie. Bolo už šero a my sme nevedeli nájsť ten správny. Vtedy sa nám prihovoril manželský pár a navrhli nám, že môžeme prespať u nich na záhrade v našom aute. Umyli sme sa u nich aj najedli a aby toho nebolo málo, na ďalší deň nám požičali kajaky.

in2_novy zeland_kika na dovolenke-5

Ako v každom väčšom meste, aj tu sú vyššie náklady na život.

V porovnaní so Slovenskom, je to trošku rozdiel. Sumy za izbu pre jednu osobu sa pohybujú okolo 150 - 280 dolárov. Doprava je tu tiež drahšia, ale tá sa dá vyriešiť autom. Život v meste nie je vôbec hektický, ako by sa mohlo zdať. Človek má všade okolo seba more a všade sú palmy a príroda. Je to tu ako nepretržitá dovolenka.

My sa tešíme, že sa Kike na Novom Zélande páči a dúfame, že si odtadiaľ odnesie čo najviac zážitkov.

blog_novy-zeland_dovolenkaaa