Išiel do Kanady na rok

Pomohli mu tam Slováci, teraz pracuje na rybej farme.

Filip sa rozhodol ísť s nami do Kanady na program Working Holiday. Rozhodol sa tak po tom, ako bol spolu s kamarátom na Tenerife a ten ho nato nahovoril. Víza nakoniec dostal len Filip.

Povedal som si, že ak dostanem víza, tak to budem brať ako znamenie a do Kanady pôjdem. Keďže som skončil 310-ty v kvóte, bral som to ako neskutočné šťastie, tak som pri tom zostal.

Po príchode do Kanady si začal hľadať prácu. Na miestach kde ju mal sľúbenú, sa mu nepáčilo, pretože to bola prevažne práca v kancelárii. Rozposlal si preto životopisy, no nečakal, že si prácu nájde tak rýchlo.

Raz som si išiel nakúpiť jedlo a počul som v obchode slovenčinu. Otočil som sa a uvidel približne osemdesiatročný pár. Keď som sa im prihovoril, boli veľmi prekvapení a nakoniec sme sa rozprávali hodinu pri ovocí a zelenine.

filip-birkner-v-kanade

Žijú v Kanade skoro päťdesiat rokov a bolo zvláštne počuť ich lámaný rodný jazyk spolu s angličtinou. Nakoniec mi dali odporúčanie v organickej fish farme s názvom Creative Salmon. Myslím si, že vďaka nim som tú prácu aj dostal, keďže mi manažérka povedala, že ešte nikdy nezamestnali nikoho s working holiday viza.


Filip chcel už od začiatku skúsiť niečo lokálne a prácu na rybej farme si veľmi pochvaľuje. Počas svojho prvého mesiaca sa naučil viazať veľa uzlov, kŕmiť a pripravovať ryby, ale aj ako taká farma funguje.

Čistíme siete rôznymi technikami, opracujeme tarps proti planktónu, dodávame potravu pre ryby do mašín. Je to zvlástny pocit byť na farme, kde je desať veľkých sietí a v každej je okolo 30-tisíc lososov. Práca je super v tom, že je to prvá organická farma v Kanade a preto sú tam striktné pravidlá, čo mi vyhovuje, keďže prírodu milujem.

flip-birkner-kanada-working

 

My už teraz vieme, že Filipova cesta v Kanade je jedno veľké dobrodružstvo a veľmi si to tam užíva. Ďalšie jeho zážitky z krajiny javorového listu si môžete prečítať už čoskoro!

stay-IN2

Tags: