Cestovanie je krásne, otvára nám neznáme dvere do celého sveta a ukazuje ako veľa možností máme. Avšak čím viac možností, tým viac chaosu, tým viac vyberania a orientovania sa. Všetci to dobre poznáme ak sme niekde po prvý krát. Či už sme skúsení travelers alebo študenti na prvom výmennom pobyte. Opýtať sa na cestu problém nie je ale poznať praktické rady a aplikácie, ktoré ti uľahčia tvoje prvé dni v Amerike je lepšie.Pre niekoho kontroverzná téma, pre iného najpohodlnejšia voľba. V USA UBER ako novodobá taxislužba vznikol a využíva ho viac ako 1 milión zákazníkov denne. Ak priletíte do USA, UBER vám efektívne zabezpečí rýchly presun. Jednoducho si len stiahnete APP alebo IOS APP.

Praktické rady – UBER je výhodný najmä v nočných hodinách a naopak môže vás výjsť aj 3x drahšie ak sa chcete presúvať po centre väčších miest ( New York, Chicago). Sadajte si pre vaše pohodlie a pocit väčšieho bezpečia na zadné sedadlo a vždy si skontrolujte sumu ak platíte kartou, ktorú taxikár nahadzuje na konci jazdy. Niekedy si totiž radi čo to prihodia ak vystúpite z auta skôr.Väčšina z nás ubytovanie po príchode do USA má ale nájdu sa aj takí, ktorí majú radi doslova wild adventure. Airbnb ako ubytovanie – súkromne u obyčajných ľudí, je dnes bežné ako v USA tak aj v Európe. Jednoducho dáte vyhľadať mesto, zadáte dátum príchodu odchodu a napíšete úvodnú správu. Mobilné aplikácie im na obe platformy fungujú skvele – Airbnb Andriod & Airbnb IOS.

Praktické rady – pri hľadaní ubytovania si vždy pozrite recenzie, fotky a správnosť lokácie. Pripravte sa na to, že to môže trochu trvať, nie je to ako recepcia hotela a majitelia neodpovedajú niekedy aj pár dní. Pre Vás je výhodnejšie ak sa zaregistrujete a vyplníte si profil – máte tak väčšiu šancu a pôsobíte dôveryhodnejšie. Vždy by vám mal prísť potvrdzujúci email, ktorý nikdy nevymazávajte. Ak by Vám majiteľ ponúkal vyrovnanie sa mimo Airbnb ( stáva sa to)  viete čo urobiť – No thank you!Po presune a ubytovaní prichádza na rad ďalšia naša potreba a to je – JEDLO. Yelp aplikácia združuje reštaurácie, kaviarne a bary, kde nájdete úprimné recenzie a odporúčania od ľudí z celého sveta. Na Slovensku ju nemáme – u nás slúži podobne Foursquare. Jednoduché na ovládanie, podporené ako Androidom tak aj IOS.

Odporúčania z vlastných skúseností na 3 top places where to eat:

LOS ANGELES – The Griddle Cafe ( najúžasnejšie a najväčšie palacinky pod slnkom)
NEW YORK – Fornino Pizza s výhľadom na Brooklyn Bridge
MIAMI – The Cheesecake factory ( keď pribrať tak tu prosím)Kedže cestujeme nielen pešo, letecky ale aj autom, toto je aplikácia práve skôr pre vodičov.

Roadtrippers automaticky vyhľadá vo vašom okolí outdoor aktivity, čerpacie stanice, nákupy – takmer všetko. Viete si naplánovať svoj itinerár, ktorý následne odošlete do aplikácie cez mobil. Váš plán si môžete vyexportovať do Google Maps alebo Waze. Na začiatok si ju samozrejme musíte stiahnuť – IOS či Android.

Praktické tipy – Pripravte sa na to, že v USA pri požičaní auta musíte mať viac ako 21 rokov a na účte minimálne 500-600 dolárov ako zálohu za akékoľvek vozidlo, ktoré vám pri požičaní “zamrazia”. Taktiež na automatickú prevodovku, ktorú má 99,9% áut takže vaša ľavá noha mierne atrofuje :).Na záver je tu služba, ktorá spája väčšinu dohromady. O to viac, že jej tvorba pochádza práve zo Slovenska, ako komplexná dovolenková služba, sa snaží vylepšiť zážitok z cestovania. Môžete cez ňu rezervovať, plánovať, platiť a dokonca využiť nástroj 3D reality, kde sa zákazníci budú môcť poprechádzať po danom mieste a zistiť či sa im to naozaj páči a dobre si vybrali. Je bezplatne dostupná vo viac ako 14 jazykoch na IOS aj Andriode.
Spojenie USA a Slovenska nemohlo byť lepšie 🙂

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

© Copyright INJOY 2016-2024