Denne 11 kilometrov na bicykli. Vždy s americkým úsmevom!

Matej dal na odporúčania svojich priateľov a toto leto vycestoval na Work and Travel USA! Na jar absolvoval kurz plavčíka v Bratislave a celé leto pôsobil na bazéne v Amerike blízko Baltimoru.

Býval som v malom meste Pikesville a na bazén som chodil do časti Owings Mills. Šialených 11 kilometrov na bicykli, ale vždy s úsmevom!

Matej pracoval s jedným českým kolegom. Spoločne boli vďační za to, že ich prvá pomoc spočívala maximálne tak v zalepení rozbitého kolena leukoplastom. Dlhé chvíle bez ľudí v bazéne si krátili opaľovaním a točením bláznivých videí.

Niekedy sme si požičali od spolubývajúceho goPro, že potočíme nejaké videá ako skáčeme do vody a tak. Nemal k nej však tyčku a nevedeli sme kam to ako dať na bazéne, tak sme to izolepou prilepili asi na 10metrovú tyčku, ktorú sme používali na vákuovanie bazénov. 😀

Počas lifeguardovania v USA stretol množstvo ľudí rôznych národností. S úsmevom spomína na slovenských, českých či čínskych plavčíkov.

Zoznámil som sa aj s veľa Američanmi, buď na bazéne alebo v klube. Celé leto v Amerike bola veľká dovolenka, kedy si užívate každý možný deň. Mám koooopec zážitkov! Úplný top bolo cestovanie po západe. Pripojil som sa ku skupine ľudí, išli sme šiesti a najkrajší moment pre mňa bolo stanovanie pod jasnou oblohou v Grand Canyone. Ďalší vychytaný zážitok bol New York a aby som nezabudol, aj nočné kúpanie v Los Angeles.

wrok and travel usa referencie
wrok and travel usa referencie
wrok and travel usa referencie

Keď Matej priletel domov z Ameriky, bol naozaj veľmi busy. Večery trávil rozprávaním s kamošmi, o čom je Work and Travel, čo robil, čo videl, kde všade bol a podobne.

Všetci majú stále milión otázok. Niekedy mám pocit ako na tlačovke, keď športovci rozprávajú o svojich pocitoch a dojmoch zo zápasu. Každopádne ich to celkom zaujíma a ak sa aj vy pohrávate s myšlienkou ísť na program WAT USA, tak ani nerozmýšľajte. Choďte! Určite nezostávajte doma, zažijete to najlepšie leto, tak ako aj ja!

wrok and travel usa referencie
AJ JA CHCEM ÍŠT DO USA