(Po-Pi: 9 - 17)

Kvóty International Experience Canada 2021 pre Slovensko

Working Holiday: 245

Young Professionals: 100

CO-OP: 5

Odpovede na najčastejšie otázky o programe
Working Holiday Canada 2021

canadian leaf

Potrebujem Job offer na to, aby som získal pozvánku ITA?

Ak ste zaočkovaná osoba (Pfizer, Moderna, Astra Zeneca, Johnson & Johnson), povinnosť Job offeru pre vás odpadá. Pre nezaočkované osoby je to stále povinnosť.

 

Som zaradený v poole, čo teraz?

Ostáva iba čakať a dúfať že v najbližších losovaniach obdržíte pozvánku ITA, ak sa tak stane ozvite sa svojmu koordinátorovi a ten vám zašle ďalší postup na finalizáciu.

 

Musím dokladovať Job offer pri vstupe do Kanady?

Ak ste očkovaná osoba, tak ho pri vstupe nebudete musieť dokladovať a namiesto toho dokladujete proof of vaccination. Ak však očkovaná osoba nie ste, toto pravidlo je pre vás stále v platnosti.

 

Čo ak ešte nie som očkovaný ale plánujem?

Ak nie ste očkovaná osoba ale plánujete, so poolu sa zaradiť môžete. Potvrdenie o vakcinácii sa vyžaduje až pri vstupe do krajiny, takže máte dostatok času dať sa zaočkovať.

 

Kto sa považuje za plne očkovaného a spĺňa výnimku vstupu do krajiny?

Plne zaočkovanou osobou sa stávate po uplynutí 14 dní po podaní poslednej dávky schválenej vakcíny:

https://travel.gc.ca/travel-covid/travel-restrictions/covid-vaccinated-travellers-entering-canada#determine-fully

 

Môj POE list (Port of Entry Letter) čoskoro expiruje, ale ja nemôžem vycestovať do Kanady. Čo mám robiť?

Ak váš POE list expiruje o menej ako 30 dní, je potrebné vyplniť formulár so žiadosťou o predĺženie. Ak ste už požiadali o predĺženie a neprišla vám ešte žiadna spätná väzba, nevypĺňajte formulár znova. A to aj napriek tomu, ak platnosť vášho POE listu vypršala.  Zo skúseností viacerých ľudí vieme, že im ich Extension schválili aj po dátume expirácie POE. Sledujte si pravidelne svoj email a predĺženie vám tam skôr či neskôr dorazí. POE môžete aktuálne predlžovať do konca roka 2021.

 

Moje pracovné povolenie expiruje. Môžem požiadať o predĺženie?

Nie, pracovné povolenia vydané v IEC programe nemôžu byť predĺžené nad rámec maximálnej povolenej doby (pre SR – 12 mesiacov). Ak sa platnosť vášho pracovného povolenia končí, ale vy by ste radi v Kanade zostali, tak musíte podať online žiadosť o status turistu/visitor za $100 (a prestať pracovať v momente, keď vaše pracovné povolenie vyprší). Ak vám imigračný konzultant alebo právnik bude tvrdiť niečo iné, tak nemajú pravdu a vy sa zahrávate so svojím legálnym pobytom v krajine.

 

Som v Kanade a mám iný POE list, ktorý potrebujem aktivovať. Môžem spraviť tzv. flagpole?

(Pojmom „flagpole“ sa označuje aktivita, pri ktorej človek prekročí hranice a vráti sa naspäť za účelom aktivácie/obnovy pracovného povolenia a iných programov)

Momentálne “flagpoling” nie je klasifikované ako nevyhnutné cestovanie (tzv. essential travel). Avšak IRCC oznámilo, že si môžete aktivovať svoje nové pracovné povolenie aj poštou. Prosím postupujte podľa návodu, ktorý nájdeš na tomto linku.

 

Submitol som svoju žiadosť o IEC pracovné povolenie a absolvoval som biometriu. Kedy bude moja žiadosť schválená?

IRCC nariadilo pozastavenie schvaľovania žiadostí, preto momentálne nevieme, ako dlho potrvá kým dostanete svoj POE list. Každopádne niekoľkým jednotlivcom sa podarilo POE list získať tak, že cez web formulár submitli pracovnú ponuku (job offer). 

 

Je nutné, aby moje poistenie zahŕňalo krytie liečby a testovanie spojené s COVID-19?

Na určité krátke obdobie IRCC požadovalo, aby sa záujemca o aktiváciu POE listu preukázal krytím na liečbu spojenú s ochorením COVID-19. Táto požiadavka však bola odstránená, ale všetky ostatné zostávajú v platnosti. Niektoré provincie však ponúkajú provinčné zdravotné krytie na COVID-19 aj tým osobám, ktoré nemajú nárok na provinčné zdravotné poistenie ako celok. Toto však nenahradzuje požiadavku mať cestovné poistenie (*platné ku 16. novembru 2020). Odporúčame aby poistenie ktoré si vyberáte krylo aj COVID. Môže to uistiť úradníka pri udeľovaní víz že máte krytú aj túto časť + vy budete kľudnejší, ak budete vedieť, že ste krytí aj v takom prípade.

 

Moje POE predĺženie čoskoro expiruje a mne sa nepodarilo získať prácu. Môžem dostať ďalšie predĺženie?

Áno, od 1. septembra 2020, je na stránkach IRCC uvedené, že sa budú schvaľovať predĺženia až 12 mesiacov. Dĺžka predĺženia závisí od toho, či ste už v minulosti využili nejaké predĺženie. Postupuje sa rovnako ako v prípade prvej žiadosti – cez webový formulár nie skôr ako 30 dní pred ukončením predchádzajúceho predĺženia. Posledná možnosť požiadať si o predĺženie POE je do konca roka 2021.

 

Zatiaľ čo čakám na predĺženie mal som 36. narodeniny – znamená to, že už som presiahol vek na vstup do krajiny?

Nie, kritérium veku 18-35 je nutné spĺňať len v čase keď čakáte na ITA (Invitation to Apply – „vylosovanie z poolu“). Akonáhle dostanete pozvánku pred svojimi 36. narodeninami, váš vek už neovplyvňuje vydanie predĺženia.

 

Mám neaktivovaný POE list. Môžem prísť do Kanady?

Ak máte pracovnú ponuku alebo ste očkovaná osoba a dostali ste POE list, tak môžete vstúpiť do krajiny a aktivovať si svoje pracovné povolenie. Samozrejme je potrebné doložiť zvyšok potrebných dokumentov.

Nie je nutné, aby práca bola v odvetviach označených ako “essential”. Podstatné je, aby firma, ktorá vystavila Job Offer fungovala. A v prípade, že sa úradník bude chcieť spojiť s niekým z firmy, aby si túto pracovnú ponuku potvrdil, nezistil, že ide o falošný Job Offer.

 

canadian leaf

Zaujal ťa program? Registrovať sa do programu

Máš nejaké otázky?

Kontaktuj koordinátora programu:

Norbert Dzemjan

Norbert Dzemjan

Koordinátor programu

+421 948 277 413

norbert.dzemjan@injoy.sk

Kamil Glinský

Kamil Glinský

Koordinátor programu

+421 918 570 900

kamil.glinsky@injoy.sk

ČO NOVÉ NA
NAŠOM BLOGU?

Ako to bude s Work and Travel USA 2022?

Bude Work and Travel USA 2022? Čo vieme od americkej ambasády, vízových sponzorov a zamestnávateľov v USA, povie CEO Injoy agency- Peter Iľko. Viac

Čo nového v Kanade – September 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí a celkovej situácii v krajine javorového listu…. Viac

Vyhraj ročné školné na Canadian College s REFRESHER Slovensko

Teraz máš šancu získať ročné školné na Canadian College úplne zadarmo! Zapoj sa do našej instagramovej súťaže s REFRESHER Slovensko: Viac

#watcast by Injoy agency – Marec 2021

Je tu Marec a s ním aj najhorúcejšie novinky ohľadom Work and Travel USA 2021. Vypočuj si nový update v najnovšom watcaste: Viac

Canadian Fest 2020 (online event)

27.10.2020

Utorok 27.10.2020, 18:00, Online na YouTube Injoy agency Sleduj udalosť tu:  Event na FB       Viac

Online webinár: Ako do Kanady po Covid-19?

18.05.2020

Pondelok 18.05.2020, 18:05, Online na FB Injoy agency Sleduj udalosť tu:  Event na FB   Máš otázky ohľadom štúdia, cestovania… Viac

Ako do Kanady: práca, štúdium, migrácia

06.11.2019

Streda 6.11.20199, 18:30, Impact Hub, Bratislava Prídeš? Chyť si miesto tu! Sleduj udalosť na facebooku:  Event na FB   Kanada… Viac

Napíš nám

Alebo nám rovno
napíš či zavolaj
+421 907 445 938

    Kliknutím na tlačítko odoslať beriem na vedomie nevyhnutné spracovanie osobných údajov (viac informácií)

    © Copyright INJOY 2016