(Po-Pi: 9 - 17)

Kvóty International Experience Canada 2021 pre Slovensko

Working Holiday: 245

Young Professionals: 100

CO-OP: 5

Odpovede na najčastejšie otázky o programe
Working Holiday Canada 2021

canadian leaf

Môj POE list (Port of Entry Letter) čoskoro expiruje, ale ja nemôžem vycestovať do Kanady. Čo mám robiť?

Ak váš POE list expiruje o menej ako 30 dní, je potrebné vyplniť formulár so žiadosťou o predĺženie. Ak ste už požiadali o predĺženie a neprišla vám ešte žiadna spätná väzba, nevypĺňajte formulár znova. A to aj napriek tomu, ak platnosť vášho POE listu vypršala.  Zo skúseností viacerých ľudí vieme, že im ich Extension schválili aj po dátume expirácie POE. Sledujte si pravidelne svoj email a predĺženie vám tam skôr či neskôr dorazí.

 

Aktivoval som si svoje pracovné povolenie (Work permit), ale musel som sa kvôli pandémii vrátiť domov. Môžem ten čas získať späť?

Nebola zverejnená zatiaľ žiadna informácia, ktorá by potvrdzovala účastníkom IEC programu možnosť získať čas navyše ich pracovného povolenia, o ktorý prišli v dôsledku COVID-19 obmedzení. (*platné ku 16. novembru 2020)

 

Moje pracovné povolenie expiruje. Môžem požiadať o predĺženie?

Nie, pracovné povolenia vydané v IEC programe nemôžu byť predĺžené nad rámec maximálnej povolenej doby (pre SR – 12 mesiacov). Ak sa platnosť vášho pracovného povolenia končí, ale vy by ste radi v Kanade zostali, tak musíte podať online žiadosť o status turistu/visitor za $100 (a prestať pracovať v momente, keď vaše pracovné povolenie vyprší). Ak vám imigračný konzultant alebo právnik bude tvrdiť niečo iné, tak nemajú pravdu a vy sa zahrávate so svojím legálnym pobytom v krajine.

 

Som v Kanade a mám iný POE list, ktorý potrebujem aktivovať. Môžem spraviť tzv. flagpole?

(Pojmom „flagpole“ sa označuje aktivita, pri ktorej človek prekročí hranice a vráti sa naspäť za účelom aktivácie/obnovy pracovného povolenia a iných programov)

Momentálne “flagpoling” nie je klasifikované ako nevyhnutné cestovanie (tzv. essential travel). Avšak IRCC oznámilo, že si môžete aktivovať svoje nové pracovné povolenie aj poštou. Prosím postupujte podľa návodu, ktorý nájdeš na tomto linku.

 

Stále som v “poole” a čakám na pozvánku. Viete kedy budú pokračovať v losovaní?

Pooly 2020 sú uzatvorené a žrebovania ukončené. Pre účasť v programe Working Holiday Canada 2021, je potrebné zaradiť sa do poolu znova. O otvorení poolov pre ďalšiu sezónu našich klientov včas informujeme.

 

Submitol som svoju žiadosť o IEC pracovné povolenie a absolvoval som biometriu. Kedy bude moja žiadosť schválená?

IRCC nariadilo pozastavenie schvaľovania žiadostí, preto momentálne nevieme, ako dlho potrvá kým dostanete svoj POE list. Každopádne niekoľkým jednotlivcom sa podarilo POE list získať tak, že cez web formulár submitli pracovnú ponuku (job offer). 

 

Je nutné, aby moje poistenie zahŕňalo krytie liečby a testovanie spojené s COVID-19?

Na určité krátke obdobie IRCC požadovalo, aby sa záujemca o aktiváciu POE listu preukázal krytím na liečbu spojenú s ochorením COVID-19. Táto požiadavka však bola odstránená, ale všetky ostatné zostávajú v platnosti. Niektoré provincie však ponúkajú provinčné zdravotné krytie na COVID-19 aj tým osobám, ktoré nemajú nárok na provinčné zdravotné poistenie ako celok. Toto však nenahradzuje požiadavku mať cestovné poistenie (*platné ku 16. novembru 2020). Odporúčame aby poistenie ktoré si vyberáte krylo aj COVID. Môže to uistiť úradníka pri udeľovaní víz že máte krytú aj túto časť + vy budete kľudnejší, ak budete vedieť, že ste krytí aj v takom prípade.

 

Mám aktivované pracovné povolenie a som momentálne mimo Kanady. Potrebujem pracovnú ponuku (job offer), aby som sa mohol vrátiť?

Oficiálne odporúčanie je len pre tých, ktorí si potrebujú aktivovať svoj POE list, v tomto prípade sa vyžaduje písomná pracovná ponuka. Táto podmienka sa nevzťahuje na tých, ktorí už majú svoj work permit aktivovaný. Avšak, väčšiemu počtu členov s aktivovaným pracovným povolením nebol povolený vstup do lietadla, preto lebo nemali písomnú pracovnú ponuku. Preto je lepšie mať po ruke Job Offer od zamestnávateľa hoci víza už otvorené máte.

 

Moje POE predĺženie čoskoro expiruje a mne sa nepodarilo získať prácu. Môžem dostať ďalšie predĺženie?

Áno, od 1. septembra 2020, je na stránkach IRCC uvedené, že sa budú schvaľovať predĺženia až 12 mesiacov. Dĺžka predĺženia závisí od toho, či ste už v minulosti využili nejaké predĺženie. Postupuje sa rovnako ako v prípade prvej žiadosti – cez webový formulár nie skôr ako 30 dní pred ukončením predchádzajúceho predĺženia.

 

Zatiaľ čo čakám na predĺženie mal som 36. narodeniny – znamená to, že už som presiahol vek na vstup do krajiny?

Nie, kritérium veku 18-35 je nutné spĺňať len v čase keď čakáte na ITA (Invitation to Apply – „vylosovanie z poolu“). Akonáhle dostanete pozvánku pred svojimi 36. narodeninami, váš vek už neovplyvňuje vydanie predĺženia.

 

Mám neaktivovaný POE list. Môžem prísť do Kanady?

Ak máte pracovnú ponuku a dostali ste POE list, tak môžete vstúpiť do krajiny a aktivovať si svoje pracovné povolenie. Samozrejme je potrebné doložiť zvyšok potrebných dokumentov.

Nie je nutné, aby práca bola v odvetviach označených ako “essential”. Podstatné je, aby firma, ktorá vystavila Job Offer fungovala. A v prípade, že sa úradník bude chcieť spojiť s niekým z firmy, aby si túto pracovnú ponuku potvrdil, nezistil, že ide o falošný Job Offer.

 

canadian leaf

Zaujal ťa program? Registrovať sa do programu

Máš nejaké otázky?

Kontaktuj koordinátora programu:

Norbert Dzemjan

Norbert Dzemjan

Koordinátor programu

+421 948 277 413

norbert.dzemjan@injoy.sk

Kamil Glinský

Kamil Glinský

Koordinátor programu

+421 918 570 900

kamil.glinsky@injoy.sk

ČO NOVÉ NA
NAŠOM BLOGU?

#watcast by Injoy agency – Marec 2021

Je tu Marec a s ním aj najhorúcejšie novinky ohľadom Work and Travel USA 2021. Vypočuj si nový update v najnovšom watcaste: Viac

Čo nového v Kanade – Marec 2021

Počúvaj o aktuálnom dianí v Kanade a o novinkách v programoch Working Holiday Canada 2021 a Work and Study Canada 2021 v našom marcovom kanadskom podcaste. Viac

#watcast by Injoy agency – Január 2021

Je tu nový rok a s ním aj novinky ohľadom Work and Travel USA 2021. Vypočuj si náš januárový update v našom podcaste. Viac

Čo nového v Kanade – Február 2021

Počúvaj o aktuálnom dianí v Kanade a o novinkách v programoch Working Holiday Canada 2021 a Work and Study Canada 2021 v našom februárovom kanadskom podcaste: Viac

Canadian Fest 2020 (online event)

27.10.2020

Utorok 27.10.2020, 18:00, Online na YouTube Injoy agency Sleduj udalosť tu:  Event na FB       Viac

Online webinár: Ako do Kanady po Covid-19?

18.05.2020

Pondelok 18.05.2020, 18:05, Online na FB Injoy agency Sleduj udalosť tu:  Event na FB   Máš otázky ohľadom štúdia, cestovania… Viac

Ako do Kanady: práca, štúdium, migrácia

06.11.2019

Streda 6.11.20199, 18:30, Impact Hub, Bratislava Prídeš? Chyť si miesto tu! Sleduj udalosť na facebooku:  Event na FB   Kanada… Viac

Napíš nám

Alebo nám rovno
napíš či zavolaj
+421 907 445 938

    Kliknutím na tlačítko odoslať beriem na vedomie nevyhnutné spracovanie osobných údajov (viac informácií)

    © Copyright INJOY 2016