(Po-Pi: 9 - 17)

Počas svojho amerického leta sa potrebuješ dostať do práce, ísť nakúpiť, alebo vybehnúť niekam na výlet. To všetko sa lepšie zvláda s pomocou dopravného prostriedku. Viacerí z vás ste už mali príležitosť zistiť, ktorý z nich je ten najvhodnejší v danej lokalite a pri určitom type práce. My sme pre vás taktiež pripravili krátke zhrnutie troch najčastejšie využívaných dopravných prostriedkov a to – bicykel, moped a auto. 

bicykle v usa

Amerika bicyklom 

Kúpa bicykla v Amerike predstavuje tú najlacnejšiu a aj „naj fit“ verziu prepravy. Bicykel kúpite napríklad vo Walmarte od $80 až po $200. Všetko závisí od vás a od toho, akú kvalitu bicykla požadujete. Tento prostriedok využívajú tí, ktorí do práce nemusia dochádzať až tak ďaleko a dopravná situácia v danej lokalite umožňuje aj jazdu na bicykli. Verte či neverte, sú miesta, kde nie sú na cyklistov takí zvyknutí ako napr. u nás. Šoféri sú napriek tomu väčšinou zhovievaví a rešpektujú na ceste každého. Ak však chcete ísť niekam na výlet, či máte väčší nákup v miestnom obchode, môže nastať problém. Aj tu existuje riešenie akým je napríklad kúpa košíka, alebo rovno auta 🙂 Nezabudnite ešte pri bicyklovej doprave na bezpečnosť a to hlavne na prilbu a zámok. Chceme, aby ste sa domov vrátili v poriadku. 

mopedy v usa

Moped, keď bicykel nestačí

Moped je dopravný prostriedok, ktorý vám na prepravu do práce úplne postačí. Dostanete sa ním všade, kde potrebujete. Lepší moped kúpite v cene od $650 – $850 a nájdete ho nielen na craigliste, ale aj v iných predajniach po Amerike. Moped môžete na konci leta predať a peniaze sa vám tak vrátia späť. V USA je palivo lacnejšie ako u nás, takže sa nemusíte obávať vysokých nákladov. Samozrejme si treba dávať pozor, a ani tu nezabudnite na prilbu a funkčný zámok. Mopedy bývajú často kradnuté, a tak môžete stratiť investované peniaze a budete si musieť kúpiť nový! Dávajte si preto pozor. 

auto v usa

Auto, keď nič iné nevyhovuje

Asi najpohodlnejší spôsob prepravy. Ak musíte dochádzať ďaleko alebo sa musíte dennodenne prepravovať za svojím vzdialeným standom, je to asi najlepšia možnosť. Auto, ktoré bude jazdiť, kúpite na craigliste už od  $1 000. Treba si však pri kúpe dať pozor a všetko poriadne otestovať. Nezabudnite tu ani na poistenie, ktoré si určite zriaďte. Je to o čosi drahšie ako moped, ale využitie je trojnásobne vyššie… Koniec koncov sa vám aj tieto investované peniaze predajom auta na konci leta opäť vrátia. Američania sa prepravujú hlavne autom, takže majú cesty v dobrom stave a sú to ohľaduplní vodiči. Zaručujeme, že si v priebehu 3 mesiacov používania auta v Amerike určite zlepšíte svoje šoférske schopnosti. Na to, aby ste mohli v Amerike jazdiť, si musíte doma vybaviť medzinárodný vodičský preukaz. Síce ho od vás niekedy ani nebudú chcieť a bude stačiť ten náš európsky, ale pre každý prípad ho radšej majte. Platí to aj v prípade mopedu. 

Dúfam, že sa vám tentokrát bude ľahšie rozhodovať a prajeme vám šťastné kilometre!   

Tagy článku: #práca#usa

Kategórie: aktuality

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

© Copyright INJOY 2016-2024