Moja Amerika: v Mustangu s vetrom vo vlasoch

“Som veľmi rada, že na Work and Travel som si vybrala práve Injoy. Nielen vďaka obrovskému množstvu ponúkaných krajín a pozícií, no najmä vďaka prístupu každého jej člena. Spolupráca s touto agentúrou ma veľmi milo prekvapila a preto som sa pre Injoy rozhodla znova. Vedela som, že pokiaľ by som mala hocijaký problém či už na území Slovenska alebo vo vybranej krajine, tak sa na nich môžem spoľahnúť a očakávať od nich pomoc. Preto pokiaľ hľadáte niekoho na zabezpečenie nezabudnuteľného leta v USA, odporúčam!”

Lenku Vaškovičová má 24 rokov a musíme uznať, že bolo naozaj náročné spomedzi jej skvelých zážitkov vybrať pre vás tie naj. Minulý rok bola s nami cez program Work and Travel USA prvýkrát vo Virgínii a pracovala tam ako plavčíčka v Annandale. Zapáčilo sa jej tam až tak, že tento rok s nami vycestovala opäť. Pretože chcela vidieť aj iné miesta, rozhodla sa pre Ocean City v Marylande. No a keď sa Lenka netúla po Amerike, študuje na Pedagogickej fakulte v Banskej Bystrici.

work and travel lenka vaskovicova blog-8

PRVÝKRÁT…

Prvýkrát ma na program Work and Travel dotiahla kamoška, že však bude haluz poďme. Išla som do toho, ale to som ešte netušila, ako rýchlo si to zamilujem. Počas programu som mala pocit, že sa niekam posúvam a že sa zo mňa stáva iný človek.

Lenka sa nielenže osamostnatnila, pretože si sama zarábala a bola naozaj ďaleko od rodiny a blízkych, ale sa aj zdokonalila v jazyku a uvidela miesta o ktorých predtým len snívala.

work and travel lenka vaskovicova blog-5

PLAVČÍKOVANIE PO MOJOM

Hoci bola zo začiatku opatrná, pretože ako sama hovorí: 

My Slováci sme väčšinou podozrievavejší a od nikoho nečakáme nič dobré len tak nezištne.

Po chvíli však predsudky zahodila za hlavu a najmä zo zvedavosti sa snažila byť otvorená novým zážitkom a ľuďom.

work and travel lenka vaskovicova blog

A urobila vraj to najlepšie čo mohla. Pracovala pre Premier Pool Services ako plavčíčka a všetci tam boli ako ,,jedna veľká rodina.” Lenka bola na singleguarde, čoho sa obáva väčšina plavčíkov, ale vraj nemusí lebo to vôbec nie je nuda. ,,Čo sa týka ľudí na bazéne, tak lepších som ani spoznať nemohla. Doteraz som s väčšinou z nich v kontakte a keď som odchádzala nejeden z nás si aj poplakal.”

V MUSTANGU S VETROM VO VLASOCH

Lenka na práci oceňuje nielen príjemných a priateľských ľudí, ale aj to, že sa mnohým veciam naučila a dokonca mala postarané aj o jedlo na celý deň.

Chvíľu som mala možnosť bývať u jednej pani doma, pre ktorú som celé leto bola ako jej druhá dcéra. Viackrát som sa dokonca domov odviezla Mustangom s vetrom vo vlasoch, no hotový american dream nie?

work and travel lenka vaskovicova blog-9

Raz si to odšoférovala až k známemu Asseateague Island kde bola v blízkosti divých koňov na pláži a videla aj veľryby. 

Keď sme sa chystali na našu prvú hodinu surfovania, zažila som dokonca žraloka v oceáne.

ZAMILOVALA SOM SA DO OCEAN CITY

Pokiaľ máte radi slnko, pláž a oceán, tak v Ocean City sa budete cítiť ako v raji. Energia z toho mesta neopadla či bolo ráno, obed alebo večer.

work and travel lenka vaskovicova blog-12

Vždy ste mali na výber množstvo vecí – paddleboarding, surfing alebo kayakovanie. Večer bol rajom pre milovníkov párty. Množstvo barov, ktoré boli priamo na pláži. 

Najlepšie však bolo nočné kúpanie v oceáne.

TOP ZÁŽITKY, ALEBO AKO SME SI DONIESLI ŠKORPIÓNA

Jeden z mojich top bol surfovanie na Asseateague Islande. Celý deň sme surfovali - alebo sa snažili 🙂 napchávali sa donutmi, chillovali na pláži a objavovali krásu divokých koní. No a večer sme to ukončili skvelou párty v jednom zo známych barov. Super bol aj výlet do zábavného parku vo Virginii, kde sme si skúsili s deckami horské dráhy od výmyslu sveta.

Ďalšie skvelé zážitky sa Lenke spájajú s cestovaním, keďže toto leto cestovala po západe.

Raz sme si nevedomky doniesli z Death Valley v stane škorpióna, v Yosemite sme si zasa museli dávať pozor na divú pumu a medvede.

 Tiež rada spomína nato, ako sa v Lone Pine Peak ráno zobudili s úžasným výhľadom na Mr. Whitney, v Las Vegas si večer prešli rušné kasína a videli spievajúcu fontánu pred Bellagio hotelom. V Monument Valley navštívili Indiánov a Grand Canyon ich ohúril svojou veľkoleposťou

work and travel lenka vaskovicova blog-4V Utahu si dokonca vyskúšali spať v indiánskych teepee, čo považujú za riadnu haluz až nato, že dnu skoro zamrzli. Najkrajšie vraj bolo San Francisco, pretože toto mesto dýcha úžasnou atmosférou, ktorú nepocítila doposiaľ v žiadnom inom.  Keď sme sa Lenky opýtali, čo by na svojom lete v Amerike zmenila jasne odpovedala, že čas. 

Chcela by som, aby to trvalo dlhšie :).

WORK AND TRAVEL USA MA NAUČILO…

Určite som tolerantnejšia a nápomocná voči iným ľuďom. Zistila som, že po lete, ktoré som strávila v Amerike viem lepšie komunikovať s ľuďmi a hlavne dokážem ľahšie nadväzovať priateľstvá. Mám iný pohľad na svet, otvorili sa mi oči a vidím, že mám milión možností a je len na mne, pre ktorú sa rozhodnem. Od leta sa riadim heslom - You can have everything in life you want.

Na otázku či by ešte niekedy išla do Ameriky bezváhania odpovedala, že určite! 

Najbližšie, budúce leto a verím tomu, že to ďalšie tiež.

work and travel lenka vaskovicova blog-6

ZÁCHOD V PÚŠTI MÔŽE BYŤ LEN V USA

Naše obľúbené otázky sa vždy spájajú s úsmevnými zážitkami našich klientov. Lenka ich má naozaj nespočetne, ale ako sama povedala, nie všetky sú publikovateľné 🙂

Raz som povedala jednej mamičke, ako jej synček vie krásne plávať. Prebodla ma pohľadom a povedalala, že to je ona, načo som sa ja prihlúplo opýtala - vážne, to je dievča?

Mala krátke vlasy a modré plavky, nečudujeme sa Lenke, že neodhadla pohlavie :).

Alebo keď sa jej v 40 stupňoch opýtali, že či je tá voda v bazéne taká teplá preto, lebo bazén je vyhrievaný. Jej obľubená príhoda sa spája s Death Valley a toaletou. S kamarátkami nečakali, že by uprostred púšte mohli nájsť WC.

Tak sme zastavili za najbližším kopčekom a čo tam na nás z diaľky nekričalo? Krásne vymurované sociálne zariadenie, ktoré by skrylo do vrecka väčšinu slovenských verejných toaliet.

work and travel lenka vaskovicova blog-2

Chcel by si aj ty zažiť nezabudnuteľné leto v zahraničí? Radi ti pomôžeme zrealizovať tvoj sen a radi budeme čítať aj o tvojich zážitkoch.

AJ JA CHCEM ÍSŤ NA LETO DO USA