(Po-Pi: 9 - 17)

„Som veľmi rada, že na Work and Travel som si vybrala práve Injoy. Nielen vďaka obrovskému množstvu ponúkaných krajín a pozícií, no najmä vďaka prístupu každého jej člena. Spolupráca s touto agentúrou ma veľmi milo prekvapila a preto som sa pre Injoy rozhodla znova. Vedela som, že pokiaľ by som mala hocijaký problém či už na území Slovenska alebo vo vybranej krajine, tak sa na nich môžem spoľahnúť a očakávať od nich pomoc. Preto pokiaľ hľadáte niekoho na zabezpečenie nezabudnuteľného leta v USA, odporúčam!“

Lenku Vaškovičová má 24 rokov a musíme uznať, že bolo naozaj náročné spomedzi jej skvelých zážitkov vybrať pre vás tie naj. Minulý rok bola s nami cez program Work and Travel USA prvýkrát vo Virgínii a pracovala tam ako plavčíčka v Annandale. Zapáčilo sa jej tam až tak, že tento rok s nami vycestovala opäť. Pretože chcela vidieť aj iné miesta, rozhodla sa pre Ocean City v Marylande. No a keď sa Lenka netúla po Amerike, študuje na Pedagogickej fakulte v Banskej Bystrici.

work and travel lenka vaskovicova blog-8

PRVÝKRÁT…

Lenka sa nielenže osamostnatnila, pretože si sama zarábala a bola naozaj ďaleko od rodiny a blízkych, ale sa aj zdokonalila v jazyku a uvidela miesta o ktorých predtým len snívala.

work and travel lenka vaskovicova blog-5

PLAVČÍKOVANIE PO MOJOM

Hoci bola zo začiatku opatrná, pretože ako sama hovorí: Po chvíli však predsudky zahodila za hlavu a najmä zo zvedavosti sa snažila byť otvorená novým zážitkom a ľuďom.

work and travel lenka vaskovicova blog

A urobila vraj to najlepšie čo mohla. Pracovala pre Premier Pool Services ako plavčíčka a všetci tam boli ako ,,jedna veľká rodina.” Lenka bola na singleguarde, čoho sa obáva väčšina plavčíkov, ale vraj nemusí lebo to vôbec nie je nuda. ,,Čo sa týka ľudí na bazéne, tak lepších som ani spoznať nemohla. Doteraz som s väčšinou z nich v kontakte a keď som odchádzala nejeden z nás si aj poplakal.”

V MUSTANGU S VETROM VO VLASOCH

Lenka na práci oceňuje nielen príjemných a priateľských ľudí, ale aj to, že sa mnohým veciam naučila a dokonca mala postarané aj o jedlo na celý deň.

work and travel lenka vaskovicova blog-9

Raz si to odšoférovala až k známemu Asseateague Island kde bola v blízkosti divých koňov na pláži a videla aj veľryby. 

ZAMILOVALA SOM SA DO OCEAN CITY

work and travel lenka vaskovicova blog-12

Vždy ste mali na výber množstvo vecí – paddleboarding, surfing alebo kayakovanie. Večer bol rajom pre milovníkov párty. Množstvo barov, ktoré boli priamo na pláži. 

TOP ZÁŽITKY, ALEBO AKO SME SI DONIESLI ŠKORPIÓNA

Ďalšie skvelé zážitky sa Lenke spájajú s cestovaním, keďže toto leto cestovala po západe.  Tiež rada spomína nato, ako sa v Lone Pine Peak ráno zobudili s úžasným výhľadom na Mr. Whitney, v Las Vegas si večer prešli rušné kasína a videli spievajúcu fontánu pred Bellagio hotelom. V Monument Valley navštívili Indiánov a Grand Canyon ich ohúril svojou veľkoleposťou

work and travel lenka vaskovicova blog-4V Utahu si dokonca vyskúšali spať v indiánskych teepee, čo považujú za riadnu haluz až nato, že dnu skoro zamrzli. Najkrajšie vraj bolo San Francisco, pretože toto mesto dýcha úžasnou atmosférou, ktorú nepocítila doposiaľ v žiadnom inom.  Keď sme sa Lenky opýtali, čo by na svojom lete v Amerike zmenila jasne odpovedala, že čas. 

WORK AND TRAVEL USA MA NAUČILO…

Na otázku či by ešte niekedy išla do Ameriky bezváhania odpovedala, že určite! 

work and travel lenka vaskovicova blog-6

ZÁCHOD V PÚŠTI MÔŽE BYŤ LEN V USA

Naše obľúbené otázky sa vždy spájajú s úsmevnými zážitkami našich klientov. Lenka ich má naozaj nespočetne, ale ako sama povedala, nie všetky sú publikovateľné 🙂 Mala krátke vlasy a modré plavky, nečudujeme sa Lenke, že neodhadla pohlavie :).

Alebo keď sa jej v 40 stupňoch opýtali, že či je tá voda v bazéne taká teplá preto, lebo bazén je vyhrievaný. Jej obľubená príhoda sa spája s Death Valley a toaletou. S kamarátkami nečakali, že by uprostred púšte mohli nájsť WC.

work and travel lenka vaskovicova blog-2

Chcel by si aj ty zažiť nezabudnuteľné leto v zahraničí? Radi ti pomôžeme zrealizovať tvoj sen a radi budeme čítať aj o tvojich zážitkoch.

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Klient Martin a jeho kanadský Work & Study príbeh

Klient Martin a jeho program Work & Study Canada. Vypočuj si Martinov príbeh v našom novom podcaste a poď aj ty študovať do Kanady! Viac

Čo nového v Kanade (celoročné zhrnutie) – December 2021

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Ako to bolo v roku 2021 a ako to bude ďalší rok? Počúvaj horúce… Viac

Klientka Miška a jej kanadský Work & Study príbeh

Klientka Miška ťa v našom rozhovore zavedie do krajiny javorového listu. Porozpráva ti o svojom Work and Study programe. Viac

Neskutočný príbeh Martina a Michala alebo „svet je malý“

Nie len tak sa hovorí “The world is just too small.“ Veď aké sú šance, že sa stretnú dvaja chalani z tak malého mesta, ako sú Vrútky v 300 miliónovej Amerike, úplnou, ale že úplnou náhodou? Viac

© Copyright INJOY 2016-2024