(Po-Pi: 9 - 17)

Jazdenie autom po amerických veľkomestách nie je väčšinou príjemná záležitosť, pokiaľ berieme do úvahy neustále dopravné zápchy a predražené parkovanie. Ideálnym riešením je jazdenie na bicykli – je rýchlejšie ako chodenie a šetrí životné prostredie. ?Preto ti prinášame 7 miest v USA, ktoré sa dajú najlepšie objavovať na bicykli.

bicyklovanie usa

1.  PORTLAND, OREGON

Vyše 7% ľudí žijúcich v Portlande dochádza do práce práve na bicykli. S viac ako 560km (áno, čítaš dobre) cyklotrás, sa Portland dlhoročne drží na prvej priečke bike-friendly mesta v USA. Nájdeš tam nespočetné množstvo bikeshare staníc dostupných po celom meste, takže s nájdením bicyklu rozhodne nebudeš mať problém. Medzi miesta, ktoré by si na svojej návšteve v Portlande nemal vynechať, patrí napríklad Alberta Arts District na východnej strane mesta. Okrem cyklistických chodníčkov tam nájdeš aj hipsterské obchody, reštaurácie, bary, či galérie.

portland oregon usa

2. SEATTLE, WASHINGTON

Seattle je známy svojimi kopcami, ale aj príšernou dopravnou situáciou. Ak sa teda rozhodneš navštíviť toto mesto, rozhodne ho odporúčame preskúmať na bicykli. Takmer 1/3 domácich chodí na bicykli pravidelne aj vďaka stovkám kilometrov dlhým cyklotrasám a iným cestičkám. Jedna zo skvelých cyklotrás vedie priamo z centra Seattlu do historickej časti Pioneer Square a International District. V prípade, že sa unavíš, alebo chceš preskúmať inú cyklotrasu, skvelým riešením je nasadnúť na metro spolu s bicyklom. Takto sa môžeš previezť na opačnú stranu mesta a pokračovať v objavovaní.

seattle usa

3. CHICAGO, ILLINIOS

V Chicagu sa všetko zdá veľké – od budov, cez jazero Michigan až po trojuholníky pizze. Momentálne sa v Chicagu nachádza viac ako 320km cyklotrás. Pohybovať sa tu bicyklom, sa často krát zdá jednoduchšie, ako pomocou verejnej dopravy. Mesto prevádzkuje zdieľanie bicyklov (Divvy bike share) s viac ako 580 stanicami naprieč celým mestom, vrátane frekventovaných turistických miest ako Navy Pier, Shedd Aquarium, a Field Museum.

chicago illinios usa

4. DENVER, COLORADO

Napriek tomu, že sa Denver nachádza rovno vedľa najlepších lyžiarskych stredísk v celej Amerike, samotné mesto je na rovine a patrí k jedným z najrovinatejších miest v celej krajine. Najmä vďaka horám Denver priťahuje kopec outdoorových nadšencov a aj práve preto si väčšina obyvateľov volí ako spôsob dopravy práve bicykel. Tak ako aj v predošlých mestách aj v Denveri nájdeš stovky bikeshare staníc, čo umožňuje zvoliť si tento spôsob prepravy nie len domácim, ale aj turistom. Najznámejšou cyklotrasou je Cherry Creek Trail, dlhá takmer 65km, ktorá ťa dostane z centra mesta až k vodnej nádrži Cherry Creek Reservoir.

denver usa

5. NEW ORLEANS, LOUISIANA

Po hurikáne Katrina, sa New Orleans rozhodlo investovať do budovania cyklotrás a z pôvodných 17km je momentálne viac ako 160km. V súčasnosti sa toto mesto nachádza na vrchu rebríčku miest s najväčšou koncentráciou cyklistov. Vďaka NOLA’s Blue Bikes bikeshare programu nájdeš v New Orleans viac ako 70 staníc s vyše 700 bicyklami, čo značne uľahčuje prejsť všetko od rušného French Quarter až po nádhernú krajinu mimo mesta.

new orleans louisiana

6. WASHINTON, D.C.

Jednou z najpopulárnejších turistických destinácii v USA je práve hlavné mesto Washington D.C. Vďaka programu Capital Bikeshare umožňuje turistom jednoduché a rýchle zapožičanie bicyklov. Tie oceníš najmä pri prechádzaní medzi hlavnými turistickými pamiatkami v rámci National Mall, nakoľko prechádzka od US Capitol k Lincoln Memorial, The White House a Thomas Jefferson Memorial, ti môže zabrať aj viac ako pol dňa. Cyklotrasy taktiež spájajú s centrom D.C. aj historický Georgetown, kam sa metrom nedostaneš.

washington dc bike rental

7. SAN DIEGO, CALIFORNIA

Celoročne teplé a slnečné počasie, spolu s Discover Bike share programom, robí zo San Diega ideálne mesto na prieskum na bicykli. Môžeš si vybrať, či chceš preskúmať centro mesta, parky, či pláže. Cyklotrasy vedú takmer všade kam sa rozhodneš vybrať.  Pokiaľ si zvolíš dlhšiu trasu s oceánskym vánkom vo vlasoch, môžeš sa vydať pozdĺž Pacific Coast Highway. Ak hľadáš niečo menej náročné, odporúčame 16km dlhú trasu “Silver Strand”, ktorá je považovaná za najkrajšiu cyklotrasu v južnej Kalifornii.

san diego usa

Chceš vycestovať do jedného zo spomínaných miest na Work and Travel USA, alebo profesionálnu stáž? Nezabudni nám napísať!

 

Tagy článku: #blogujeme#injoy#usa

Kategórie: aktuality USA

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čtěte dále

US Embassy ultimate survival guide

Aj ty máš už o pár dní pohovor na americkej ambasáde? Pripravili sme pre teba krátky, ale originálny US Embassy Survival Guide k úspešnému zvládnutiu pohovoru s americkou konzulkou v Bratislave. Viac

Čo nového v Kanade – Február 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí a celkovej situácii v krajine javorového listu…. Viac

Čo nového v Kanade – Október 2022

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

Kto vyhral štúdium v Kanade v hodnote 6000€?

Kto vyhrá štúdium v Kanade v hodnote 6000€? Zahlasuj za svojho favorita v tomto článku! Viac

Chceš zasielať články
z nášho Blogu?

Kliknutím na tlačidlo odoslať beriem na
vedomie nevyhnutné spracovanie osobných údajov.

© Copyright INJOY 2016-2023