(Po-Pi: 9 - 17)

Už si počul/a o J1 Visa Intern Programe? Ak máš maximálne rok po skončení vysokej školy alebo aspoň 5-ročnú prax v oboroch Management, Reklama, Public relations, IT a programovanie, Architektúra, Predaj, obchod, marketing, alebo Financie a účtovníctvo, môžeš vycestovať na ročnú profesionálnu stáž do USA! Ako si však takúto stáž nájsť? Prinášame ti 6 krokov a rád (plus jeden bonusový tip) pri hľadaní stáže v Amerike.

internship usa

1. Dokumenty on point

Predtým ako vôbec začneš s hľadaním stáže v USA, daj si dokopy všetky potrebné dokumenty v angličtine. Sú to Resume/CV, Cover Letter, Reference letters (aspoň 2 – ideálne od zamestnávateľa a zo školy), vyplň si profil na LinkedIn a nájdi človeka, ktorý ti skontroluje gramatiku a preklepy. Odporúčame tiež nainštalovať do počítača appku Grammarly. Vo verzii zdarma ti opraví preklepy a pomôže aj s členmi, takže maily budeš písať ako pro. Ak sa pohybuješ v oboroch, ktoré vyžadujú portfolio (Architektúra, Marketing), nezabudni na ňom zapracovať.

internship injoy dokumenty

2. Networking a kontakty

Najefektívnejší spôsob ako si nájsť stáž v USA je prostredníctvom networkingu a osobných kontaktov. Ak máš v USA rodinu, či známych, kontaktuj ich, nechaj si poradiť, pýtaj sa – nikdy nevieš kto koho pozná a s čím môže pomôcť. Pokiaľ nemôžeš využiť na nájdenie stáže osobné známosti, vytvor si nové!

3. Sociálne siete

Staň sa fanúšikom amerických firiem na Facebooku, LinkedIn, či Twitteri. Práve na sociálnych sieťach veľa spoločností uverejňuje príspevky o otvorených pracovných pozíciách a stážach.

social media

4. LinkedIn

Pri hľadaní práce hrá LinkedIn v posledných rokoch naozaj významnú úlohu. Správne vyplnený profil s profesionálnou fotkou ti môže pomôcť získať vysnenú prácu. Niektoré americké firmy od aplikantov dokonca žiadajú spolu so životopisom a motivačným listom aj odkaz na ich LinkedIn profil. LinkedIn môžeš využiť na hľadanie pracovných pozícii a kontaktovanie profesionálov. Našiel si perfektnú stáž a chceš zvýšiť svoje šance na to, aby ťa firma pozvala na interview? Spoj sa s ľuďmi z danej firmy, predstav sa a vysvetli prečo máš o stáž záujem!

linkedin internship

5. Pracovné portály

Využívaj pracovné portály na hľadanie aktuálnych pozícii. Najznámejšie sú: Internships.com, Indeed.com, Glassdoor.com, alebo Ziprecruiter.com. Samozrejme je ich ešte oveľa viac, dajú sa nájsť aj podľa jednotlivých oborov, záleží už len na tebe a tvojich preferenciách.

6. Nevzdávaj sa a buď vytrvalý/á

Hľadanie stáže v USA vyžaduje veľa času, odhodlania a komunikačných zručností. Nie je to však nereálne a ročná stáž v USA je unikátnou skúsenosťou, ktorú ocenia aj tvoji budúci zamestnávatelia. Ukáž zamestnávateľom, že máš o stáž skutočne záujem a nezabudni na Follow-Up MailyThank You Notes po absolvovaní interview.

internship stáž

Bonus: Injoy ti pomôže s nájdením práce.

Neboli by sme to my, keby sme nemali niečo schované v rukáve. Pokiaľ si študoval/a, alebo máš 5+ ročnú prax v Hospitality, vieme ti pomôcť s nájdením stáže na Miami!

miami internship stáž

Pokiaľ sa však pohybuješ v inej profesionálnej oblasti, veríme, že predošlé tipy ti budú viac ako nápomocné, a že si nájdeš stáž snov vo svojom obore. Nezabudni nás však kontaktovať a my ti s celým procesom a získaním víz radi pomôžeme!

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

© Copyright INJOY 2016-2024