(Po-Pi: 9 - 17)

Hudba na plné, vietor vo vlasoch, partia priateľov a roadtrip po Amerike ako z knihy od Kerouacka. Aj ty si sa toto leto pristihol/-la, ako sleduješ cestovateľské fotky a videá, zatiaľ čo trčíš doma? Ak máš odvahu a odhodlanie nasadnúť do lietadla a zažiť leto svojich snov, ale jediné čo ti chýba sú financie – máme pre teba riešenie. Prinášame ti 7 tipov a rád ako si našetriť na leto v USA!

1. ANALYZUJ

Najdôležitejším krokom pred tým ako začneš sporiť, je analýza tvojich súčasných mesačných príjmov a výdavkov. Snáď najjednoduchším spôsobom, ako sa vieš jednoducho a rýchlo pozrieť na svoje výdavky je Internet banking. Ak však nemáš k IB prístup, alebo platíš hotovosťou, odporúčame využiť mobilné aplikácie slúžiace na sledovanie výdavkov. Šikovným príkladom je appka Wally, dostupná zadarmo pre Android a iOS. Svoje výdavky si do nej vieš zapisovať a kategorizovať ich. Takto budeš na konci mesiaca vedieť, koľko si minul/a na jedlo, oblečenie, zábavu, či kávičky.

phone šetrenie wat

2. URČI SI CIEĽOVÚ SUMU

Druhý krok, ktorý potrebuješ urobiť, je určiť si sumu, ktorú chceš našetriť. Túto sumu nasledovne vydeľ počtom mesiacov, počas ktorých budeš šetriť a získaš tak finálnu čiastku, ktorú si musíš mesačne odložiť.

cieľová suma kalkulačka

3. ŠKRTAJ, ŠKRTAJ, ŠETRI

A teraz nastáva tá zábavná časť. Už vieš koľko mesačne míňaš a koľko si potrebuješ mesačne odložiť. Snaž sa čo najviac eliminovať nepotrebné výdavky (kávičky, oblečenie, „idem na jedno pivo a miniem 50€“) , koniec koncov, je to len na pár mesiacov. Veríme, že to dáš!

party pivo usa

4. NESTRAVUJ SA V REŠTAURÁCIACH

Najviac peňazí zvyčajne míňame na jedlo a nájom. Spať niekde musíš, takže na nájme neušetríš, ale môžeš ušetriť na jedle! Nie je nič finančne náročnejšie, ako stravovať sa denne v reštauráciách. Snaž sa variť si čo najviac a ver, že tvoja (online) peňaženka zbadá na konci mesiaca pozitívnu zmenu.

varenie šetrenie

5. BRIGÁDUJ

Ak si v situácii, že si ešte len prišiel na výšku – nájdi si brigádu! Väčšina vysokých škôl má flexibilný rozvrh a pravdepodobne budeš mať aspoň jeden deň v týždni voľný. Plus víkend.

brigáda šetrenie usa

6. PREDAJ VECI, KTORÉ UŽ NEPOTREBUJEŠ

Super tip najmä pre dievčatá! Ak máš kopec oblečenia, ktoré už nenosíš – skús ho predať! V konečnom dôsledku to bude win-win situácia – niekto sa bude tešiť z lacného second hand oblečenia a ty zarobíš peniaze na tom, čo by si už nevyužila! Skvelo fungujú rôzne FB skupiny ako Bazár pre ženy, či Bazár oblečenia. Chalani, idete do toho aj vy?

predaj oblečenie

7. VYUŽI INJOY POŽIČKU

Ak ti tvoje financie nebudú ani po týchto opatreniach vychádzať, Injoy má pre teba riešenie! Zaplatíme za teba poplatok vízového sponzora vo výške od 499 – 799USD. Ty nám peniaze (bez akéhokoľvek úroku) vrátiš po skončení programu, keď ich zarobíš v USA. My v Injoy vieme, aké je to byť študentom a veríme, že tvoje budúce leto bude to vysnívané!

injoy pôžička

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čtěte dále

US Embassy ultimate survival guide

Aj ty máš už o pár dní pohovor na americkej ambasáde? Pripravili sme pre teba krátky, ale originálny US Embassy Survival Guide k úspešnému zvládnutiu pohovoru s americkou konzulkou v Bratislave. Viac

Čo nového v Kanade – Február 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí a celkovej situácii v krajine javorového listu…. Viac

Čo nového v Kanade – Október 2022

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

Kto vyhral štúdium v Kanade v hodnote 6000€?

Kto vyhrá štúdium v Kanade v hodnote 6000€? Zahlasuj za svojho favorita v tomto článku! Viac

Chceš zasielať články
z nášho Blogu?

Kliknutím na tlačidlo odoslať beriem na
vedomie nevyhnutné spracovanie osobných údajov.

© Copyright INJOY 2016-2023