Hudba na plné, vietor vo vlasoch, partia priateľov a roadtrip po Amerike ako z knihy od Kerouacka. Aj ty si sa toto leto pristihol/-la, ako sleduješ cestovateľské fotky a videá, zatiaľ čo trčíš doma? Ak máš odvahu a odhodlanie nasadnúť do lietadla a zažiť leto svojich snov, ale jediné čo ti chýba sú financie – máme pre teba riešenie. Prinášame ti 7 tipov a rád ako si našetriť na leto v USA!

1. ANALYZUJ

Najdôležitejším krokom pred tým ako začneš sporiť, je analýza tvojich súčasných mesačných príjmov a výdavkov. Snáď najjednoduchším spôsobom, ako sa vieš jednoducho a rýchlo pozrieť na svoje výdavky je Internet banking. Ak však nemáš k IB prístup, alebo platíš hotovosťou, odporúčame využiť mobilné aplikácie slúžiace na sledovanie výdavkov. Šikovným príkladom je appka Wally, dostupná zadarmo pre Android a iOS. Svoje výdavky si do nej vieš zapisovať a kategorizovať ich. Takto budeš na konci mesiaca vedieť, koľko si minul/a na jedlo, oblečenie, zábavu, či kávičky.

phone šetrenie wat

2. URČI SI CIEĽOVÚ SUMU

Druhý krok, ktorý potrebuješ urobiť, je určiť si sumu, ktorú chceš našetriť. Túto sumu nasledovne vydeľ počtom mesiacov, počas ktorých budeš šetriť a získaš tak finálnu čiastku, ktorú si musíš mesačne odložiť.

cieľová suma kalkulačka

3. ŠKRTAJ, ŠKRTAJ, ŠETRI

A teraz nastáva tá zábavná časť. Už vieš koľko mesačne míňaš a koľko si potrebuješ mesačne odložiť. Snaž sa čo najviac eliminovať nepotrebné výdavky (kávičky, oblečenie, „idem na jedno pivo a miniem 50€“) , koniec koncov, je to len na pár mesiacov. Veríme, že to dáš!

party pivo usa

4. NESTRAVUJ SA V REŠTAURÁCIACH

Najviac peňazí zvyčajne míňame na jedlo a nájom. Spať niekde musíš, takže na nájme neušetríš, ale môžeš ušetriť na jedle! Nie je nič finančne náročnejšie, ako stravovať sa denne v reštauráciách. Snaž sa variť si čo najviac a ver, že tvoja (online) peňaženka zbadá na konci mesiaca pozitívnu zmenu.

varenie šetrenie

5. BRIGÁDUJ

Ak si v situácii, že si ešte len prišiel na výšku – nájdi si brigádu! Väčšina vysokých škôl má flexibilný rozvrh a pravdepodobne budeš mať aspoň jeden deň v týždni voľný. Plus víkend.

brigáda šetrenie usa

6. PREDAJ VECI, KTORÉ UŽ NEPOTREBUJEŠ

Super tip najmä pre dievčatá! Ak máš kopec oblečenia, ktoré už nenosíš – skús ho predať! V konečnom dôsledku to bude win-win situácia – niekto sa bude tešiť z lacného second hand oblečenia a ty zarobíš peniaze na tom, čo by si už nevyužila! Skvelo fungujú rôzne FB skupiny ako Bazár pre ženy, či Bazár oblečenia. Chalani, idete do toho aj vy?

predaj oblečenie

7. VYUŽI INJOY POŽIČKU

Ak ti tvoje financie nebudú ani po týchto opatreniach vychádzať, Injoy má pre teba riešenie! Zaplatíme za teba poplatok vízového sponzora vo výške od 499 – 799USD. Ty nám peniaze (bez akéhokoľvek úroku) vrátiš po skončení programu, keď ich zarobíš v USA. My v Injoy vieme, aké je to byť študentom a veríme, že tvoje budúce leto bude to vysnívané!

injoy pôžička

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

© Copyright INJOY 2016-2024