(Po-Pi: 9 - 17)

Do Ameriky cestuješ preto, aby si sa naučil a zlepšil v angličtine, pracoval a našetril si peniaze, vďaka ktorým následne môžeš cestovať po Amerike a navštíviť miesta, o ktorých si doteraz iba sníval…! Nie je to však len o tom! WORK AND TRAVEL sa stane súčasťou tvojho života, spoznáš novú kultúru, ale aj seba samého, a hlavne získaš nové skúsenosti do života.

Vždy, keď budeš mať šancu, komunikuj s Američanmi. Sú to veľmi príjemní ľudia a aj napriek tomu, že si držia odstup, nájdeš si medzi nimi dobrých priateľov. Sú veľmi radi, keď ťa môžu niečo naučiť a bývajú vďační za akúkoľvek pomoc.

slovaci s americanmi v usa

Pýtaj sa! Si tam na to, aby si spoznával a naučil sa čo najviac.

Maj vopred našetrené peniaze navyše. Potrebuješ predsa z niečoho žiť prvé dni, kým ti dorazí prvý paycheck. Otvor si účet v banke. Vyberaj si známejšie a väčšie banky, ktorých pobočky nájdeš vo väčšine mestách po celom USA, napráklad ako Bank of America, Citi Bank, CapitalOne. Existujú názory, že účet v Amerike nepotrebuješ. Avšak z vlastných skúseností viem, že je to najlepšie riešenie ako nenosiť so sebou množstvo peňazí. Navyše, v USA môžeš kartou platiť takmer všade, dokonca aj na pláži, keď si kupuješ slnečník. Je to oveľa bezpečnejšie ako nosiť so sebou stále hotovosť.

Nestravuj sa vo fast foodoch, ale uvar si aj sám. Skús to, čo robí doma tvoja mama, sestra či babka a navar si obed či večeru. Takéto stravovanie ťa bude stáť menej peňazí ako obedovanie v reštauráciách. Samozrejme, nezabudni si sem tam dopriať a vybehni niekedy von s kamarátmi na original U.S. večeru. Ochutnaj, čo ponúka Amerika. Možno budeš milo prekvapený!

cstovanie v usa

Cestuj. Nezáleží na tom, čo si vyberieš. Choď do Washingtonu DC, do New Yorku, Las Vegas, San Francisco, Miami… Napríklad TU nájdeš nozaj zaujímavé tipy, ako precestovať Ameriku bez cestovky a lacno. Vezmi kamaráta a cestuj.

A teda na čo všetko by si nemal zabudnúť?!1. Buď milý k ľuďom a oni budú milí k tebe.

2. Stay always positive.

3. Nájdi si počas leta čas aj na seba.

4. Vystúp zo svojej „comfort zone“.

5. Ťažká práca sa opláca.

6. Nezabudni mať vždy po ruke foťák, nikdy nevieš, čo zažiješ alebo koho stretneš pri práci.

7. Spoznávaj USA, máš tam kopec možností.

8. Pozri si západ slnka nad oceánom.

9. Naplánuj si perfektné výlety s kamarátmi.

10. Zaži tú pravú party v USA.

11. Nezabudni na svojho vízového sponzora a check-in.

12. Nezabudni mať pri sebe kópiu pasu a potrebných dokumentov.

13. Vždy si nájdi čas napísať svojej rodine.

14. Nezabudni na svojich kamarátov doma.

15. Príď domov načas.

Kategórie: aktuality

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

© Copyright INJOY 2016-2024