Každoročne s nami podniká veľa mladých ľudí výpravy za zážitkami, dobrodružstvom a prácou do zahraničia. Nie každý je skúsený cestovateľ a nepozná pomery, do ktorých cestuje prvýkrát. Samotná cesta a orientácia v neznámom prostredí môže byť komplikovanejšia, ako sa na prvý pohľad môže zdať, a preto je dobré mať na cestách pomocníkov, ktorí ti ju uľahčia. Vybrali sme 10 aplikácií, ktoré ti pomôžu orientovať sa na cestách vo sférach ako: geografia, financie, gastronómia, jazyky, orientácia v čase a i.


TravelSafe

TravelSafe (android, app store) je výborná aplikácia, ktorá ti pomôže zorientovať sa v akomkoľvek štáte na svete ohľadne základných informácií, ktoré potrebuješ o krajine vedieť.

TravelSafe 1TravelSafe2

Ako funguje:

Po kliknutí na krajinu, ktorá je vyobrazená aj s národnou vlajkou, môžeš zistiť, akú má krajina peňažnú menu, typ elektrickej zástrčky, výšku elektrického napätia  (táto informácia je veľmi dôležitá, nakoľko ti pri vyššom napätí ako z nášho malebného Slovenska môže odpáliť celú elektroniku), aplikácia zobrazuje aj časové pásmostranu, na ktorej sa nachádza volant.

TravelSafe má tri plusy:

 • Menovú kalkulačku. Po kliknutí na peňažnú menu je možné prepočítať tebou zvolenú sumu na iné meny v ponuke.
 • Tip calculator“ je praktická funkcia, ktorá slúži na rozpočítanie jednej sumy peňazí medzi viacero osôb s možnosťou započítania do výslednej sumy na osobu aj sprepitné. Jednoducho, ak pôjdeš kdekoľvek s priateľmi a budete si chcieť rozpočítať platbu, napríklad za požičanie auta a paliva z výletu, stačí ti napísať sumy a zvoliť počet osôb.
 • Nepotrebuješ internet.

Currency

Čisto finančná aplikácia (android, app store), ktorá ti pomôže orientovať sa celosvetovo v peňažných menáchprevodoch medzi nimi až v 166 rôznych štátoch sveta.

Currency

Ako funguje:

Navolíš si štáty, ktorých meny ťa zaujímajú a stačí, ak zadáš ku jednej sumu, ktorá sa prepočíta na všetky iné.  Nepotrebuješ internet.


CityMaps2Go

Ako samotný názov napovedá, aplikácia (android, app store) je na stiahnutie máp miest s extra možnosťou vyhľadať hotely, reštaurácie, nočné kluby, architektúru, nákupné centrá, možnosti outdoorových aktivít a dokonca aj nemocnice, školy a univerzity. Najznámejšie miesta v meste nájdeš vypísané pod názvom “Orientation & Geography”. Po kliknutí na ne, si ich môžeš vyznačiť na stiahnutej mape a pripisovať ku ním aj  svoje poznámky.

city maps2gocitymapstogo2

Ako funguje:

Stiahneš mapu, vyznačíš si na nej miesta, ktoré chceš navštíviť a môžeš cestovať. Mapa sa zobrazí vždy po kliknutí na appku.

Nepotrebuješ internet.


Citymapper

Citymapper (android, app store) je ďalšia z mnohých aplikácií na stiahnutie máp. Ponúka veľmi podrobné mapy s tvojou presnou lokalizáciou ako aj s možnosťou vyhľadania a označenia dopravy v meste.

citymapper1citymapper2

Ako funguje:

Po stiahnutí si vyberieš metropolu z ponuky. Tú si stiahneš a zobrazí sa ti mapa a tvoja poloha. Hore na aplikácií bude lišta s 3 nadpismi:

 • “CITY” predstavuje metro
 • “GO” je samotná mapa a tvoja poloha
 • “NEAR” nájdeš tam ponuku rôznych druhov prepravy.

Nevýhoda Citymappera je v počte miest, ktoré ponúka. Keďže mapy sú podrobne prepracované, z každého kontinentu sú v ponuke len “najznámejšie” metropoly. Z USA sú to tieto:

 • Los Angeles
 • SF Bay Area (San Francisco)
 • Chicago
 • Washington DC
 • Philadelphia
 • New York
 • Boston

Potrebuješ internet!


Time Out

Aplikácia (android, app store) je jednoducho osobný sprievodca mestom: Čo v ňom robiť, vidieť, navštíviť či ochutnať.

timeouttimeout2

Appka má viacero zložiek, ktoré sú dobrým radcom pre travelera:

 • Top things
 • Reštaurácie
 • Umenie
 • Koncerty
 • Najlepšie bary
 • Hot tickets,…

Potrebuješ internet!


Couchsurfing

Aplikácia (android, app store) fungujúca po celom svete, prostredníctvom ktorej môžeš vyhľadať v cieľovej destinácii človeka, ktorý Ťa zadarmo ubytuje vo svojom dome. Je jednoduchá, avšak, treba si dať pozor na „čudákov“.

couchsurfing

Nevýhodou je, že potrebuješ internet, ale vzhľadom na aktualizovanie pridávaných nových možností ubytovania a komunikáciu je pripojenie potrebné.


Prekladač

prekladac

Inak google translate je najznámejší prekladač na svete. Naozaj vhodný do každého smartphonu.

Potrebuješ internet!


Bravolol

Bravolol (android, app store) je aplikácia na rýchlokurz cudzieho jazyka. Najzákladnejšie slovíčka a frázy sú zadarmo, stačí si len vybrať z ponuky rôznych jazykov ako je španielčina, nemčina, francúzština, čínština atď.

bravolol1bravolol2Ako funguje:

Stiahneš si aplikáciu, preklikáš sa slovíčkami a frázami v cudzom jazyku a napočúvaš si nahratú výslovnosť.

Výhodou je, že po stiahnutí už nepotrebuješ internet, len slúchadlá do uší.


Perfect World Clock

Veľmi jednoduchá aplikácia , ktorá ti pomôže zorientovať sa v čase.

perfect world clock

Ponúka možnosť vyhľadania akéhokoľvek väčšieho mesta na svete s aktuálnym časom.

Nepotrebuješ internet.


Sunscreen Reminder

Appka (android, app store) pre zábudlivcov. Pripomenie, kedy sa máš natrieť opaľovacím krémom, ak si napríklad našim lifeguardom, alebo cestovateľom za slnkom. 

sunscreen reminder1sunscreenreminder2

Ako funguje:

Po stiahnutí si prečítaj na obale tvojho opaľovacieho krému, koľko vydrží na pokožke a podľa toho si nastav manuálnu alebo automatickú pripomienku.

 • Manuálna pripomienka sa nastavuje na konkrétny dátum a čas.
 • Automatická pripomienka sa nastavuje minimálne na každú hodinu až každých 5 hodín.

Nevýhodou automatickej pripomienky je nutnosť jej zrušenia na konci dňa, pretože ťa môže prebudiť v noci, práve preto odporúčame manuálnu.

Nepotrebuješ internet.


Dúfame, že ťa výber našich aplikácii zaujal a že ich aj reálne využiješ! Ak máš nápad na ďalšie vhodné aplikácie, ktoré by mohli uľahčiť cestovanie, tak sem s nimi! Píš do komentov tvoje odporúčania na tvoje obľúbené cestovateľské appky a samozrejme sa podeľ aj o skúsenosti na naše navrhované appky.

Tagy článku: #injoy#work and travel

Kategórie: aktuality

Zaujal ťa program? Nezáväzná registrácia

Čítaj ďalej

Zvládneš precestovať Európu za Red Bull plechovky?

Miluješ cestovanie, no radíš sa do kategórie #BROKEASS študent? Rozumiem! Ja som v tejto situácii nonstop haha, no našla som riešenie! Dokonca je to príprava na WaTko ako stvorená! Viac

Vyhraj školné v Kanade v hodnote 10 000 dolárov!

Už po štvrtýkrát sa s nami môžeš zapojiť do súťaže o školné na vysokej škole v Kanade v hodnote 10… Viac

Čo nového v Kanade – August 2023

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Emigrácia do Kanady? Počúvaj horúce novinky o aktuálnom dianí v Kanade v našom novom podcaste! Viac

10 NAJ západného pobrežia USA, ktoré musíš vidieť

Naplánuj si vlastný West Coast Roadtrip! Tu je našich 10 NAJ lokalít, ktoré by si mal vidieť. Viac

© Copyright INJOY 2016-2024