Rozhodol sa vycestovať a spoznať kanadský svet

Mladý človek, ktorý má rád spoločnosť a nebojí sa nových skúseností, ľudí a príležitostí – Marián Žember. V Kanade je už pár mesiacov a deň za dňom objavuje, spoznáva a učí sa. Svoj pobyt začal na škole ILAC (International Language Academy of Canada), kde sa rozhodol zlepšiť si angličtinu ešte pred tým, ako začne pracovať a nastúpi na odbornú školu vo Whistleri.

majo studium na ILAC v kanade

Pred pár dňami som ho našla vysmiateho v škole a rovno som sa ho spýtala pár otázok o tom, ako sa má a s čím je a nie je spokojný. Ešte predtým som ale zistila, čo ho ťahalo do Kanady. Okrem zlepšenia angličtiny chcel Marián spoznať nové kultúry a ľudí z iných krajín, čo sa mu darí najmä vďaka škole. V triedach stretáva ľudí z celého sveta.

V škole sa zoznamujem s ľuďmi z mnohých krajín, rozoznávam rôzne prízvuky a otváraú sa mi obzory o veciach, ktoré som doteraz nemal príležitosť objavovať.

Ďalej som sa zaujímala o lektorov, či pozoruje rozdiel medzi učitelmi, ktorých zažil pred tým a učiteľov, ktorých spoznal teraz na škole.

majo studium na ILAC v kanade-3

Z učiteľov cítiť, že ich práca baví a majú oveľa osobnejší prístup k študentom. Pokiaľ niekto niečomu nerozumie, nemajú problém vysvetliť učivo opäť. Sú milí a ústretoví. Tým, že nás je v triede iba desať, majú čas sa venovať každému študentovi plnohodnotne.

Na otázku, či je niečo, čo mu na škole chýba nám Marián odpovedal:

Ak aj niečo chýba, repsektíve chýbalo, vždy sa to dalo vyriešiť, nie je problém zmeniť triedu, alebo učiteľa.

Pri porovnaní ceny školy a jej kvality plne súhlasil s tým, že škola nie je predražená a človek dostáva to, za čo si platí. Majo býva formou homestay, teda v rodine, ktorá spolupracuje so školou a ubytováva jej študentov. Bývanie v rodine však veľmi neodporúča, aspoň nie pre človeka, ktorý potrebuje svoju vlastnú slobodu a potrpí si na rôznorodú stravu.

majo studium na ILAC v kanade-2

Mojou poslednou otázkou bolo, či niekedy ľutoval chvíľu v Kanade. A odpoveď znela:

Školu som nikdy neľutoval, avšak bola chvíľa keď som stratil peňaženku a vtedy som si prial byť naspäť na Slovensku. Z toho vyplýva, že aj v Kanade si treba dávať pozor!Táto stránka využíva cookies pre optimalizáciu výkonu a marketing. Viac informácií Súhlasím