(Po-Pi: 9 - 17)

Welcome to Greystone College

Voľný čas

Výhodou programu Work and Study je možnost získať pracovné vízum od prvého dňa vstupu do Kanady. Počas školy máš ako študent nárok na prácu na čiatočný úväzok /20 hodín sa týždeň/. Po ukončení štúdia môžeš následne začať pracovať na plný úväzok, a to na rovnako dlhú dobu ako si predtým študoval. Školy sa naviac aktívne snažia prepájať štúdium s praxou, často pomáhajú s hľadaním praxe v odbore, v ktorom študujete.

Pro získání práce je potrebné mať vízum a zariadiť si SIN (Social Insurance Number) na akejkoľvek pobočke Service Canada.

Súčasťou štúdia je taktiež Co-op časť (practicum), nevyhnutná pracovná skúsenosť nadväzujúca na odbor štúdia, ktorého absolvovanie je dôležité k ukončeniu Vášho štúdiua. V Co-op časti môžete pracovať v rovnakej hodinovej intenzite ako bola študijná časť + aj naďalej pracovať 20 hodín týždenne v rámci študjného povolenia. U ostatných škôl je dĺžka coop časti štúdia zvyčajne kratšia. (v závislosti od zvoleného odboru)

Lokalita

Vancouver sa nachádza v provincii Britská Kolumbia a právom je považovaný za jedno z najkrajších miest na svete. Vancity, ako sa aj občas prezýva, leží na brehu Tichého oceána a je obklopené zasneženými horami.

Veľké sklenené kozmopolitné mesto s turistickým cestrom sa stalo veľmi atraktívnym miestom i vďaka zimnej olympiáde, ktorá sa tu konala v roku 2010.

Vancouver je veľmi rozmanité mesto a ponúka mnoho možností nielen pre milovníkov zimných športov. Je to miesto, ktoré je považované za jedno z najelpších, čo sa týka kvality života. Stretávajú sa tu rozlišné kultúry z rôznych oblastí sveta. Vo Vancouveri sa nikdy nebudeš nudiť a keď ťa omrzí mestský život, môžeš tráviť voľné chvíle na paddleboarde a pri tom pozerať na zasnežené kopce okolitých hôr.

Toronto je veľmi multikultúrne mesto, ktoré sa nachádza na východe Kanady, neďaleko od Niagarských vodopádov. Je to hlavné mesto kanadskej povincie Ontario. Pýši sa veľmi nízkou kriminalitou a prýva sa i „mestom parkov“. Neodeliteľnou súčasťou mesta je jazero Ontario.

V Toronte žije cez 4 milióny ľuďí. Môžete tu zažiť ruch velkomesta alebo sa ukryť do jedného z niektorých nádherných parkov, ktoré sú doslova na každom rohu. Pokiaľ máte radi kempovanie či dni strávené na pláži, behom chvíľky sa môžete dostať na ostrovčeky v okolí Toronta.

study english language

Slabá angličtina?

Na Ilac žiadny problém! Svoje štúdium môžeš začať jazykovým kurzom, ušitým na mieru pre tvoj študijný odbor a tvoje potreby. Začať ho môžeš kľudne online formou tu na Slovensku a dokončiť ho môžeš v Kanade.
Prečítaj si o jazykovom kurze v Kanade tu

Radi ti poskytneme viac informácii o ubytovaní, poistení, doprave, letenkách a pomôžeme ti aj s prácou, ktorú si môžeš vybrať z nášho katalógu pracovných pozícií.

canadian leaf

Zaujal ťa program? Registrovať sa do programu

Máš nejaké otázky?

Kontaktuj koordinátora programu:

Norbert Dzemjan

Norbert Dzemjan

Koordinátor programu

+421 948 277 413

norbert.dzemjan@injoy.sk

Napíš nám

Alebo nám rovno
napíš či zavolaj
+420 211 221 501

Kliknutím na tlačítko odoslať beriem na vedomie nevyhnutné spracovanie osobných údajov (viac informácií)

© Copyright INJOY 2016