O 10 rokov si už nebudete musieť hľadať prácu. Tá si totiž nájde Vás.

Vylepšovanie CV, písanie motivačných listov, sledovanie ponúk, skype calls so zamestnávateľmi či lektormi o výmenné pobyty. Všetci to poznáme, všetci sme tým prešli. Avšak o dekádu bude všetko inak. Všetko bude závisieť od tajného algoritmu, ktorý bude sledovať vašu online stopu a aktivitu.

work hiring job

Ako pri všetkom dá sa na to pozerať z dvoch pohľadov.

Dobré správy sú: o 10 rokov sa nebudete musieť trápiť písaním a prispôsobovaním životopisov, kontaktovaním pracovných ponúk a všetkých týchto tradičných spôsobov ako dostať prácu. Vyberať dopredu najlepšiu blúzku na pohovor či použiť špeciálny filter na vašu novú fotku.

digi-stopa-3

Zlé správy sú: nebudete musieť robiť žiadne z týchto vecí, pretože firmy už budú o Vás vedieť všetko čo potrebujú. Nebudú musieť čítať vaše CV, pretože budú používať algoritmus, ktorým zistia všetky dáta vášho online života… kde ste boli, kedy ste cvičili, čo ste si kupovali, ako často meníte prácu…a až potom sa rozhodnú či Vám ponuku pošlú.

digi-stopa-4

Podľa Steva Goodmana, foundera a CEO Restless Bandit, sa to v praxi už reálne deje. Každá vaša aktivita použitím internetu a smartfónu vytvára digitálnu stopu. Tento algoritmus vie predpovedať, či ste štastný vo vašej práci, či sa vaše zvyky často menia, či ste otvorený novým výzvam. Už teraz je to viac ako váš životopis.

digi-stopa-1

Algoritmus sa už reálne používa v prípadoch zatknutia, či má byť podozrivému udelená kaucia, v prípade dôkazov a ich relevantnosti a pri všetkých aktivitách odsúdených. Algoritmus vie vyhodnotiť koľko ste cestovali, či ste zmeškali lietadlo, či ste nezaplatili za parkovanie, aká je vaša politická príslušnosť a či náhodou nemáte nedoplatky čo i len v posilňovni. Všetky detaily.

Stručne povedané, zamestnávatelia čoskoro budú ako Santa Claus – “budú vedieť či ste boli zlí alebo dobrí…takže buďte dobrí pre vaše dobro” 🙂 Cestujte, spoznávajte krajiny, vzdelávajte sa a prikladajte dôraz vášmu offline životu. Nezabúdajte však aj na kvalitu toho online. Keď už nás všetci vidia.Táto stránka využíva cookies pre optimalizáciu výkonu a marketing. Viac informácií Súhlasím