KROK ZA KROKOM – PLAVČÍK V USA


Čo všetko sa musí udiať v tvojom živote na to, aby si mohol leto stráviť v Amerike na bazéne, alebo oceáne? Pripravili sme pre teba tento krátky KROK ZA KROKOM návod, vďaka ktorému sa dozvieš čo všetko ťa čaká. Stačí, keď ho budeš nasledovať a pozícia plavčíka v USA je tvoja!


online-registracia-plavcik-v-usa

1. ONLINE REGISTRÁCIA

Akokoľvek si sa k nám preklikal, svoj záujem o pozíciu plavčíka nám daj vedieť prostredníctvom nezáväznej registrácie. Správny button nájdeš na konci tohoto návodu.

Zaregistrovať sa môžeš od septembra do marca. Avšak, čím skôr sa prihlásiš, tým väčší výber plavčíckych spoločností budeš mať. Je to úplne logické, čím lepší zamestnávateľ, tým skôr má obsadené bazény/oceán.

Okrem iného, pri registrácii do konca decembra platíš najnižší registračný poplatok. Ďalší dôvod prečo sa rozhodnúť čím skôr.

osobne stretnutie injoy agency

2. OSOBNÉ STRETNUTIE

Hneď po tvojej registrácii sa ti ozveme a dohodneme si s tebou osobné stretnutie, na ktorom sa dozvieš, čo všetko obnáša program WORK AND TRAVEL USA + čo musíš spĺňať na to, aby si mohol byť plavčíkom v USA. Na základe tvojich preferencií spoločne vyberieme časť v USA, pozíciu, zamestnávateľa a s úsmevom odpovieme na všetky tvoje otázky.

programova zmluva plavcik v usa

3. PROGRAMOVÁ ZMLUVA

Svoj záväzný záujem vycestovať cez leto do Ameriky nám vyjadríš podpisom programovej zmluvy. Od jej podpisu vieme, že s tebou môžeme na 100 % počítať a ty tiež vieš že môžeš na 100 % počítať s nami.

pohovor-s-us-zamestnavatelom

4. POHOVORY SO ZAMESTNÁVATEĽOM

Ešte predtým, ako ti začneme zabezpečovať pohovory cez skype priamo s americkými zamestnávateľmi, si u nás overíme tvoje jazykové schopnosti. Ideálne face to face. Tatiež si s tebou pred skypom so zamestnávateľom urobíme cvičný pohovor, vďaka ktorému budeš ready na tvoje zahraničné interview so zamestnávateľom.

vizovy-spąonzor-v-usa

5. REGISTRÁCIA VÍZOVÉHO PARTNERA

Vízový sponzor sa stáva tvojim “lifeguardom” v USA. Na to, aby si mohol v USA oficiálne pracovať potrebuješ mať za sebou vízového sponzora. Vyplníš jednu online aplikáciu, na základe ktorej získaš formulár DS-2019. Ten ti neskôr poslúži na získanie víz J-1.

ako sa stat plavcikom v usa krok za krokom-2

6. PLAVČÍCKY PREKURZ

Administratívu na nejaký čas odložíme, čakajú nás príjemnejšie aktivity. Dve hodinky na bazéne v Bratislave. Prekurz slúži na to, aby sme si overili tvoje plavecké a potápačské zručnosti priamo na bazéne. Iné požiadavky kladieme na bazénových a iné na plážových pavčíkov. Podrobnejšie informácie nájdeš TU.

Ak by si náhodou nespĺňal kritériá na pozíciu plavčíka, stále je tu možnosť si vybrať z iných pozícii programu WORK AND TRAVEL USA. Alebo to tak ľahko nevzdáš a radšej na bazéne čo to ešte potrénuješ?

ako sa stat plavcikom v usa krok za krokom-3

7. KURZ PLAVČÍKA

Po úspešnom absolvovaní prekurzu je potrebné získať oficiálny certifikát American Red Cross – CPR na kurze plavčíka. Na tomto predĺženom víkende vo Zvolene ťa čaká 30 hodín výučby na bazéne aj v triedach, ukončené záverečným testom.

Niektorí zamestnávatelia vyžadujú aj kurz POOL OPERATORA, ktorý ťa naučí všetko o bazénovej chémii. Tento kurz školíme dodatočne v Bratislave už len s vybranými z vás.

pohovor-na-americkej-ambasade

8. POHOVOR NA US EMBASSY

Naspäť k pohovorom, čaká ťa najdôležitejší, od ktorého závisí, tvoje schválenie víz. Pohovor s americkým konzulom v Bratislave. Na pohovor ťa opäť dôkladne pripravíme, zabezpečíme, aby si tam mal všetky potrebné dokumenty a zvyšok je už na tebe. Po úspešnom absolvovaní pohovoru na ambasáde získavaš “pečiatku” s americkými vízami a môžeš sa tešiť na odlet do USA.

9. PREDODLETOVÁ ORIENTÁCIA

Ešte predtým, ako sa s tebou rozlúčime pred tvojim skvelým letom, ťa chceme maximálne pripraviť na všetko, čo ťa v Amerike čaká. Od dokumentov, ktoré musíš v USA povypĺňať, po to, čo si zbaliť a nezbaliť. Dozvieš sa čo to o americkej kultúre a odporučíme ti napríklad v ktorej banke si založiť účet. Okrem toho, že sa všetci navzájom spoznáte, čo sa môže hodiť pri spoločnom cestovaní, je to priestor pre vás, kde sa môžte dozvedieť informácie, nad ktorými ste vôbec vopred nerozmýšľali.


CHCEM VEDIEŤ VIAC

Táto stránka využíva cookies pre optimalizáciu výkonu a marketing. Viac informácií Súhlasím