Čo všetko sa dá zažiť na work and travel keď sa odvážiš ísť sama?

Aj Dominika vycestovala za veľkú mláku a pracovala ako bazénový plavčík pri Washingtone D.C. Robila od 12:00 do 20:00 a najviac si pochvaľuje americkú kolegyňu, s ktorou si na bazéne užili kopec srandy.

Väčšinou ľudia prichádzali na bazén až okolo štvrtej poobede, dovtedy sme sa len opaľovali, plávali, skákali do bazéna, rozprávali sa... No a večer už bola nejaká barbecue, pivo, hudba, skvelí ľudia z rôznych kútov sveta. Keďže sme nemuseli skoro ráno vstávať, niekedy sme to vedeli potiahnuť aj do skorých ranných hodín.

Každý pondelok mala Domča day off a s partiou vymýšľali výlety po okolí. Raz išli na baseball do Baltimoru, inokedy na celý deň surfovať do Ocean City. Čím rýchlejšie sa blížil koniec sezóny, tým viac bolo Dominike ľúto, že odchádza od skvelých ľudí, ktorých spoznala. Na druhej strane sa tešila na cestovanie. Po poslednom pracovnom dni si zbalila ruksak a odišla na dva dni do New Yorku, odtiaľ na pár dni do Miami a z Miami sa vybrala loďou na sedem dňovú plavbu po Karibiku.

Prvou zastávkou boli Grand Cayman ostrovy, kde sme plávali s rajami. Z vrchu sú teda dosť slizké! 😀 Odtiaľ sme sa plavili na Belizé, kde sa mi z časti splnil sen. Vždy som chcela ísť na Maccu Picchu v Peru a na Bezlizé sme navštívili Mayské pyramídy v dažďovom pralese. Bolo tam neskutočné teplo a vlhko, aké som ešte asi nezažila, no prekvapivo mi to neprekážalo. Ďalšími ostrovmi, kde sme zastavili boli Roatán (Honduras) a Cozumel (Mexico). Celý deň sme sa kúpali alebo sedeli na pláži v hojdacej sieti. Som plážový typ, mám rada slnko, vodu takže som si to celé veľmi užívala.

Dominika si z Ameriky odniesla naozaj nezabudnuteľné spomienky a zažila toho naozaj veľa. V New Yorku, kúsok od Times Square, ju oslovil mladý chalan, ktorý vozil ľudí na takých bicykloch / drožkách, že by odviezol aj ju. Domča sa však najprv len zasmiala a odmietla, lebo to nezapadlo do jej low cost cestovania (4 USD za minútu!), no chalan ju nakoniec vozil skoro hodinu po Times Square úplne zadarmo.

Nezabudnem ani keď ma vzala Bri (afroameričanka, s ktorou som robila na bazéne) k sebe domov a predstavila ma svojej rodine. Veľmi veľa sme sa nasmiali aj s jej ocinom, ktorý nám rozprával vtipy s tým typickým černošským akcentom a hurónskym smiechom.

Dosť dobrá párty bola vraj v new yorskom gay bare a tá úplne najlepšia, na akej zatiaľ kedy kde bola, bola práve v Miami. Počas leta dokonca stihla aj americkú svadbu, kde ju so sebou vzal kamarát. Aby nebolo málo, išla aj na koncert Drake & Future!

Domča hodnotí leto na jednu veľkú výbornú a jediné čo ľutuje je to, že nešla do Ameriky hneď po prvom ročníku na vysokej škole. Dlho čakala, kým nájde parťáka, s ktorým vycestuje do USA a nakoniec sa sama presvedčila, že ísť sám do sveta je naozaj super. Nikomu sa nemusíš prispôsobovať a nájdeš si oveľa viac nových kamošov.

„Nečakaj na nikoho, spoliehaj sa sám na seba, spoznávaj nových ľudí, rozprávaj sa hlavne s Američanmi, je to jedinečná príležitosť, tak ju naplno využi. Stiahni si snapchat, na tom frčí celá Amerika a vyraz do sveta.“

Aj napriek tomu, že do USA letela až ku koncu júna a strávila tak v Amerike len 3 mesiace, získala kopec skúsenosti, priniesla si hromadu zážitkov a nezabudnuteľných chvíľ, na ktoré bude dlho spomínať a ktoré niekto nezažije za celý svoj život.

AJ JA CHCEM ÍSŤ DO USA


Táto stránka využíva cookies pre optimalizáciu výkonu a marketing. Viac informácií Súhlasím